Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ECOSOFT SRL

ECOSOFT SRL

CUI 9340693 · SRL· Municipiul Drobeta-Turnu Severin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ECOSOFT SRL are sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 65,2 K lei, față de 73,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât51,3%

Marja netă calculată este 51,3% în 2025, față de 55,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+115,5%

Datoriile raportate sunt 206,6 K lei în 2025, față de 95,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202565,2 K lei-11,6% față de anul anterior2020: 87.7632021: 86.0442022: 79.8402023: 87.4402024: 73.7902025: 65.240
Rezultat net 202533,4 K lei-18% față de anul anterior2020: 48.2292021: 67.3792022: 62.2482023: 54.2292024: 40.7742025: 33.447
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 02022: 02023: 02024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202541 K lei-60% față de anul anterior2020: 55.7602021: 123.1382022: 185.3862023: 61.7602024: 102.5352025: 40.978
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate044 K88 K2020: 87,8 K lei87,8 K20202021: 86 K lei86 K20212022: 79,8 K lei79,8 K20222023: 87,4 K lei87,4 K20232024: 73,8 K lei73,8 K20242025: 65,2 K lei65,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,2%78,3%2020: 55%55%20202021: 78,3%78,3%20212022: 78%78%20222023: 62%62%20232024: 55,3%55,3%20242025: 51,3%51,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 64,3% · n=8.209

Cifra de afaceri: -11,6% față de anul anterior.Marjă netă 51,3% · -4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024102,5 K lei
202541 K lei

Datorii raportate

202495,9 K lei
2025206,6 K lei

Disponibilități bănești

2024198,2 K lei
2025107,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri87,4 K lei73,8 K lei65,2 K lei-11,6% față de anul anterior
Rezultat net54,2 K lei40,8 K lei33,4 K lei-18% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,8 K lei102,5 K lei41 K lei-60% față de anul anterior
Datorii68,6 K lei95,9 K lei206,6 K lei+115,5% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați011Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă51,3%55,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=8.209) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)13,5%20,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68% (n=6.456) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii81,6%39,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,8% (n=8.117) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat65.240 lei73.790 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 313.603 lei (n=6.582) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)16,5%51,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77% (n=6.456) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)83,5%48,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=6.456) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate56,7%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 6,2% (n=6.456) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale0,52×2,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 4,09× (n=9.106) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0 zile (n=2.774) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.240
Rezultat net
33.447
Angajați
1
Datorii
206.638
Active imobilizate
140.503
Active circulante
107.113
Capitaluri proprii
40.978
Venituri totale
65.264
Cheltuieli totale
24.825
Stocuri
0
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
107.113
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.790
Rezultat net
40.774
Angajați
1
Datorii
95.884
Active imobilizate
188
Active circulante
198.231
Capitaluri proprii
102.535
Venituri totale
73.806
Cheltuieli totale
25.159
Stocuri
0
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
198.231
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.440
Rezultat net
54.229
Angajați
0
Datorii
68.600
Active imobilizate
427
Active circulante
129.933
Capitaluri proprii
61.760
Venituri totale
87.559
Cheltuieli totale
22.111
Stocuri
0
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
129.933
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.840
Rezultat net
62.248
Angajați
0
Datorii
57.082
Active imobilizate
427
Active circulante
242.041
Capitaluri proprii
185.386
Venituri totale
82.715
Cheltuieli totale
17.394
Stocuri
0
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
242.041
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.044
Rezultat net
67.379
Angajați
0
Datorii
127.659
Active imobilizate
673
Active circulante
250.124
Capitaluri proprii
123.138
Venituri totale
88.845
Cheltuieli totale
20.103
Stocuri
0
Creanțe
6.018
Casă și conturi la bănci
244.106
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.763
Rezultat net
48.229
Angajați
2
Datorii
161.423
Active imobilizate
1.031
Active circulante
216.152
Capitaluri proprii
55.760
Venituri totale
91.023
Cheltuieli totale
41.926
Stocuri
0
Creanțe
11.162
Casă și conturi la bănci
204.990
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
208
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-04-11 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

22 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9340693
Număr de înregistrare
J1997000132253
Înmatriculare
9 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J1997000132253
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ORLY 148 Municipiul Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi
Adresă fiscală
Str. ORLY 148 Drobeta-Turnu Severin MEHEDINŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 aprilie 1997
Înregistrare fiscală
23 martie 2026
Telefon
0252322504 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CATANĂ CONSTANTIN-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ECOSOFT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.04.1997
Înregistrare fiscală
11 aprilie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000132253
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Telefon
0252322504 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. ORLY, NR.148
Cod poștal fiscal
220037
Strada sediului
Str. Orly
Numărul sediului
148
Localitatea sediului
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
220037
Strada domiciliului fiscal
Str. Orly
Numărul domiciliului fiscal
148
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
220037

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 iulie 1997
TVA până la
4 iulie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
16 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
17 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Indreptare eroare materiala
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (22) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN22 din 22 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)22 din 22 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 iunie 2026Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES IUNIE-DECEMBRIE 2026

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
6.300 leiValoare publicată
18 mai 2026Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES LUNA MAI 2026

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
21 aprilie 2026Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES - APRILIE 2026

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
11 martie 2026Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES - Martie 2026

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
16 ianuarie 2026Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES - Ianuarie și Februarie 2026

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.800 leiValoare publicată
19 mai 2025Achiziție directă

PRESTARI SERVICII INFORMATICE - ECODPL; ECOSAL;ECOGES

Autoritate: DIRECTIA DE POLITIE LOCALA DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 72261000-2 — Servicii de asistenta pentru software (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72261000-2

Vezi detaliile atribuirii →
7.200 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul Drobeta-Turnu SeverinStrada OrlyCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI