Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDEN GREEN GARDEN S.R.L.

EDEN GREEN GARDEN S.R.L.

CUI 40781067 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EDEN GREEN GARDEN S.R.L. are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 146,6 K lei, față de 170,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-37,7%

Marja netă calculată este -37,7% în 2025, față de 23,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+34%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025146,6 K lei-13,8% față de anul anterior2020: 93.7012021: 76.7962022: 90.1252023: 118.5142024: 170.1262025: 146.630
Rezultat net 2025-55,2 K lei-238,7% față de anul anterior2020: 20.3392021: -6.0332022: -4.0422023: 32.8152024: 39.8172025: -55.217
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-15,2 K lei-124,5% față de anul anterior2020: 29.7402021: 16.3392022: 12.2972023: 33.0552024: 62.0032025: -15.160
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate085 K170 K2020: 93,7 K lei93,7 K20202021: 76,8 K lei76,8 K20212022: 90,1 K lei90,1 K20222023: 118,5 K lei118,5 K20232024: 170,1 K lei170,1 K20242025: 146,6 K lei146,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,7%-5%27,7%Mediana sectorului (2025): 13% · n=16322020: 21,7%21,7%20202021: -7,9%-7,9%20212022: -4,5%-4,5%20222023: 27,7%27,7%20232024: 23,4%23,4%20242025: -37,7%-37,7%2025

Cifra de afaceri: -13,8% față de anul anterior. Marja netă: -37,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-15,2 K lei-124,5% față de anul anterior
Datorii64,1 K lei+15,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri118,5 K lei170,1 K lei146,6 K lei-13,8% față de anul anterior
Rezultat net32,8 K lei39,8 K lei-55,2 K lei-238,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii33,1 K lei62 K lei-15,2 K lei-124,5% față de anul anterior
Datorii67,8 K lei55,7 K lei64,1 K lei+15,1% față de anul anterior
Creanțe4,6 K lei14,1 K lei18,9 K lei+34% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-37,7%13%n=1.63223,4%13,5%n=1.550
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-31%42,4%n=1.39152,6%48,1%n=1.334
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)131%48,9%n=1.39147,2%45,5%n=1.334
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,5%26,7%n=1.39128,9%25,6%n=1.334
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-112,8%8%n=1.39033,8%7,8%n=1.333
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—47,9%n=1.52264,2%36,1%n=1.447
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,56×1,41×n=2.0121,5×1,47×n=1.886
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36046,37 zile63,92 zilen=1.46929,84 zile58,1 zilen=1.366
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați146.630 lei167.812 lein=1.185170.126 lei151.610 lein=1.150

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.630
Rezultat net
-55.217
Angajați
1
Datorii
64.117
Active imobilizate
12.950
Active circulante
36.007
Capitaluri proprii
-15.160
Venituri totale
146.822
Cheltuieli totale
200.569
Stocuri
—
Creanțe
18.888
Casă și conturi la bănci
17.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.126
Rezultat net
39.817
Angajați
1
Datorii
55.709
Active imobilizate
34.090
Active circulante
83.814
Capitaluri proprii
62.003
Venituri totale
178.613
Cheltuieli totale
137.350
Stocuri
—
Creanțe
14.100
Casă și conturi la bănci
69.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
192
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.514
Rezultat net
32.815
Angajați
1
Datorii
67.818
Active imobilizate
66.250
Active circulante
43.227
Capitaluri proprii
33.055
Venituri totale
127.000
Cheltuieli totale
93.021
Stocuri
—
Creanțe
4.600
Casă și conturi la bănci
38.627
Cheltuieli în avans
75
Venituri în avans
8.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.125
Rezultat net
-4.042
Angajați
2
Datorii
71.325
Active imobilizate
77.028
Active circulante
23.759
Capitaluri proprii
12.297
Venituri totale
98.972
Cheltuieli totale
102.322
Stocuri
—
Creanțe
23.470
Casă și conturi la bănci
289
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
17.165
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.796
Rezultat net
-6.033
Angajați
2
Datorii
63.724
Active imobilizate
94.822
Active circulante
11.253
Capitaluri proprii
16.339
Venituri totale
85.463
Cheltuieli totale
91.496
Stocuri
—
Creanțe
296
Casă și conturi la bănci
10.957
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
26.012
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.701
Rezultat net
20.339
Angajați
2
Datorii
61.282
Active imobilizate
117.536
Active circulante
8.164
Capitaluri proprii
29.740
Venituri totale
149.232
Cheltuieli totale
128.035
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.164
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
34.678
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40781067
Număr de înregistrare
J2019000795243
Înmatriculare
13 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000795243
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDEPENDENŢEI 7 Municipiul Baia Mare Maramureş
Adresă fiscală
Bld INDEPENDENŢEI 7 Baia Mare MARAMUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 martie 2019
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FĂT LAVINIA-MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDEN GREEN GARDEN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.03.2019
Înregistrare fiscală
14 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000795243
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.7
Strada sediului
Bld. Independenţei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI