Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDER CARS S.R.L.

EDER CARS S.R.L.

CUI 40799048 · SRL· Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EDER CARS S.R.L. are sediul în Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-15,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 270,7 K lei, față de 319,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-27,6%

Marja netă calculată este -27,6% în 2025, față de -0,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+43,5%

Datoriile raportate sunt 129,7 K lei în 2025, față de 90,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025270,7 K lei-15,2% față de anul anterior2020: 107.8692021: 67.0132022: 83.4512023: 150.2682024: 319.2842025: 270.724
Rezultat net 2025-74,8 K lei-3.582,7% față de anul anterior2020: 2.4962021: 3.5352022: 21.2782023: -28.3252024: -2.0302025: -74.758
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 32021: 12022: 12023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-60 K lei-505,6% față de anul anterior2020: 20.3272021: 23.8612022: 45.1402023: 16.8152024: 14.7852025: -59.973
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0160 K319 K2020: 107,9 K lei107,9 K20202021: 67 K lei67 K20212022: 83,5 K lei83,5 K20222023: 150,3 K lei150,3 K20232024: 319,3 K lei319,3 K20242025: 270,7 K lei270,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-27,6%-1,1%25,5%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 2,3%2,3%20202021: 5,3%5,3%20212022: 25,5%25,5%20222023: -18,8%-18,8%20232024: -0,6%-0,6%20242025: -27,6%-27,6%2025

Cifra de afaceri: -15,2% față de anul anterior. Marja netă: -27,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-60 K lei-505,6% față de anul anterior
Datorii129,7 K lei+43,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri150,3 K lei319,3 K lei270,7 K lei-15,2% față de anul anterior
Rezultat net-28,3 K lei-2 K lei-74,8 K lei-3.582,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,8 K lei14,8 K lei-60 K lei-505,6% față de anul anterior
Datorii84,5 K lei90,4 K lei129,7 K lei+43,5% față de anul anterior
Creanțe11,6 K lei16,6 K lei16,3 K lei-1,8% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-27,6%3%n=9.713-0,6%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-41,8%11,2%n=8.6148,3%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)90,3%84,4%n=8.61450,5%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)29,9%36,6%n=8.61430,3%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-52,1%1,7%n=8.604-1,1%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—22,6%n=6.806-13,7%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,78×0,63×n=11.7541,38×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,71 zile28,9 zilen=8.41518,76 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360100,75 zile32,18 zilen=6.946100,55 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați67.681 lei147.451 lein=7.38579.821 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.724
Rezultat net
-74.758
Angajați
4
Datorii
129.710
Active imobilizate
42.902
Active circulante
100.705
Capitaluri proprii
-59.973
Venituri totale
270.724
Cheltuieli totale
342.772
Stocuri
75.765
Creanțe
16.327
Casă și conturi la bănci
8.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
73.870
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
319.284
Rezultat net
-2.030
Angajați
4
Datorii
90.404
Active imobilizate
54.198
Active circulante
124.861
Capitaluri proprii
14.785
Venituri totale
319.284
Cheltuieli totale
316.625
Stocuri
89.174
Creanțe
16.634
Casă și conturi la bănci
19.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
73.870
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.268
Rezultat net
-28.325
Angajați
3
Datorii
84.549
Active imobilizate
60.607
Active circulante
114.627
Capitaluri proprii
16.815
Venituri totale
157.099
Cheltuieli totale
183.917
Stocuri
89.672
Creanțe
11.627
Casă și conturi la bănci
13.328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
73.870
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.451
Rezultat net
21.278
Angajați
1
Datorii
18.369
Active imobilizate
73.403
Active circulante
70.656
Capitaluri proprii
45.140
Venituri totale
98.456
Cheltuieli totale
76.451
Stocuri
53.422
Creanțe
3.622
Casă și conturi la bănci
13.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
80.550
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.013
Rezultat net
3.535
Angajați
1
Datorii
14.851
Active imobilizate
87.653
Active circulante
46.453
Capitaluri proprii
23.861
Venituri totale
98.113
Cheltuieli totale
94.508
Stocuri
37.018
Creanțe
2.006
Casă și conturi la bănci
7.429
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
95.394
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.869
Rezultat net
2.496
Angajați
3
Datorii
19.418
Active imobilizate
105.792
Active circulante
56.486
Capitaluri proprii
20.327
Venituri totale
157.455
Cheltuieli totale
153.875
Stocuri
28.759
Creanțe
13.039
Casă și conturi la bănci
14.688
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
122.533
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40799048
Număr de înregistrare
J2019000647047
Înmatriculare
18 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000647047
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOLDOVEI 2 Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MOLDOVEI 2 Comăneşti BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2019
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2026
Telefon
0757153887 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢUŢU ADINA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDER CARS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2019
Înregistrare fiscală
18 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000647047
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti

Contact și adrese

Telefon
0757153887 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, ORŞ. COMĂNEŞTI, STR. MOLDOVEI, NR.2
Cod poștal fiscal
605200
Strada sediului
Str. Moldovei
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Orş. Comăneşti
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
605200
Strada domiciliului fiscal
Str. Moldovei
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Comăneşti
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
605200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2025
TVA până la
12 ianuarie 2026
Anulare operată la
12 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuLoc. Comăneşti, Oraş ComăneştiCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI