Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDIL CONSTRUCT SRL

EDIL CONSTRUCT SRL

CUI 15265120 · SRL· Municipiul Hunedoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

EDIL CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Hunedoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 231,9 K lei, față de 206 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-2,8%

Marja netă calculată este -2,8% în 2025, față de 16,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,5%

Datoriile raportate sunt 152,1 K lei în 2025, față de 168 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025231,9 K lei+12,6% față de anul anterior2020: 126.5562021: 134.3642022: 149.3192023: 116.0992024: 205.9792025: 231.885
Rezultat net 2025-6,5 K leiTrecere pe pierdere2020: -47.3172021: -67.2582022: -55.2652023: 9.4222024: 34.5072025: -6.541
Angajați 20251De la 0 la 12020: 22021: 22022: 12023: 12024: 02025: 1
Capitaluri proprii 2025-109,6 K leiDeficit de capital majorat cu 2,9%2020: -28.8462021: -96.1042022: -151.3692023: -141.9472024: -106.5082025: -109.593
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0116 K232 K2020: 126,6 K lei126,6 K20202021: 134,4 K lei134,4 K20212022: 149,3 K lei149,3 K20222023: 116,1 K lei116,1 K20232024: 206 K lei206 K20242025: 231,9 K lei231,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-50,1%-16,7%16,8%2020: -37,4%-37,4%20202021: -50,1%-50,1%20212022: -37%-37%20222023: 8,1%8,1%20232024: 16,8%16,8%20242025: -2,8%-2,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +12,6% față de anul anterior.Marjă netă -2,8% · -19,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-106,5 K lei
2025-109,6 K lei

Datorii raportate

2024168 K lei
2025152,1 K lei

Disponibilități bănești

20248 K lei
20258 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri116,1 K lei206 K lei231,9 K lei+12,6% față de anul anterior
Rezultat net9,4 K lei34,5 K lei-6,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-141,9 K lei-106,5 K lei-109,6 K leiDeficit de capital majorat cu 2,9%
Datorii222,6 K lei168 K lei152,1 K lei-9,5% față de anul anterior
Creanțe44,1 K lei27,7 K lei15,6 K lei-43,5% față de anul anterior
Angajați101De la 0 la 1

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-2,8%16,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-15,4%56,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat231.885 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-258%-173,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)358%273,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate44,4%41,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,16×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări24,3 zile48,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.885
Rezultat net
-6.541
Angajați
1
Datorii
152.070
Active imobilizate
18.845
Active circulante
23.632
Capitaluri proprii
-109.593
Venituri totale
231.893
Cheltuieli totale
238.434
Stocuri
—
Creanțe
15.637
Casă și conturi la bănci
7.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.979
Rezultat net
34.507
Angajați
0
Datorii
167.995
Active imobilizate
25.759
Active circulante
35.728
Capitaluri proprii
-106.508
Venituri totale
205.987
Cheltuieli totale
165.295
Stocuri
0
Creanțe
27.693
Casă și conturi la bănci
8.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
116.099
Rezultat net
9.422
Angajați
1
Datorii
222.608
Active imobilizate
30.995
Active circulante
49.666
Capitaluri proprii
-141.947
Venituri totale
116.107
Cheltuieli totale
104.858
Stocuri
-9.852
Creanțe
44.121
Casă și conturi la bănci
15.397
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.319
Rezultat net
-55.265
Angajați
1
Datorii
208.084
Active imobilizate
36.230
Active circulante
20.485
Capitaluri proprii
-151.369
Venituri totale
149.340
Cheltuieli totale
203.261
Stocuri
0
Creanțe
11.971
Casă și conturi la bănci
8.514
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.364
Rezultat net
-67.258
Angajați
2
Datorii
196.698
Active imobilizate
42.146
Active circulante
58.448
Capitaluri proprii
-96.104
Venituri totale
134.364
Cheltuieli totale
200.279
Stocuri
0
Creanțe
50.419
Casă și conturi la bănci
8.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.556
Rezultat net
-47.317
Angajați
2
Datorii
125.014
Active imobilizate
47.322
Active circulante
48.846
Capitaluri proprii
-28.846
Venituri totale
129.411
Cheltuieli totale
175.462
Stocuri
5.876
Creanțe
35.048
Casă și conturi la bănci
7.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-05-26; reactivare la 2016-10-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-05-26; reactivare la 2016-10-06. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2016-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-03-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 1243/180/2025/a12025-06-06 · Tribunalul BACAU · Creditor

completare dispozitiv · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2025-07-22 · 09:30

Admite cererea

Admite cererea de completare formulată de S.C. Sitera Development S.R.L.în contradictoriu cu S.C. Edil Construct S.R.L.Completează sentinţa civilă nr. 48/25.04.2025 pronunţată de Tribunalul Bacău în dosarul nr. 1243/110/2025 în sensul că: „Admite cererea de acordare a cheltuielilor de judecată formulată de S.C. Sitera Development S.R.L.. Obligă S.C. Edil Construct S.R.L.la plata către S.C. Sitera Development S.R.L.a sumei de 6300 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată.” Cu drept de a formula cerere în anulare pentru debitoare în termen de 10 zile de la comunicare, cerere care se depune la Tribunalul Bacău – Secţia a II –a civilă şi de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, de către grefa instan?ei, azi, 22.07.2025.

Document: _Hotarare 107/2025 · 2025-07-22

Dosar 1243/180/20252025-03-28 · Tribunalul BACAU · Creditor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-04-25 · 10:00

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea S.C. Edil Construct S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea S.C. Sitera Development S.R.L., având ca obiect „ordonanţă de plată”, ca neîntemeiată Cu drept de a formula cerere în anulare pentru debitoare în termen de 10 zile de la comunicare, cerere care se depune la Tribunalul Bacău – Secţia a II –a civilă şi de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, de către grefa instan?ei, azi, 25.04.2025.

Document: Hotarare 48/2025 · 2025-04-25

Dosar 1243/180/20252025-01-29 · Judecătoria BACAU · Creditor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2025-03-19 · 10:00

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia de necompetenţă materială invocată de debitoare prin întâmpinare. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Bacău. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 19.03.2025.

Document: Hotarare 1787/2025 · 2025-03-19

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15265120
Număr de înregistrare
J20/240/2003
Înmatriculare
5 martie 2003
EUID
ROONRC.J20/240/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
ZLASTI 16 H Municipiul Hunedoara Hunedoara
Adresă fiscală
Str. ZLASTI 16 H Hunedoara HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 martie 2003
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2023
Telefon
0254235130 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TĂUNE STELIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDIL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.03.2003
Înregistrare fiscală
6 martie 2003
Număr registrul comerțului
J20/240/2003
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0254268056 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, STR. ZLASTI, NR.16H
Cod poștal fiscal
331145
Strada sediului
Str. Zlasti
Numărul sediului
16 H
Localitatea sediului
Mun. Hunedoara
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
331145
Strada domiciliului fiscal
Str. Zlasti
Numărul domiciliului fiscal
16H
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Hunedoara
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
331145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
3 aprilie 2017
Perioada 1: TVA până la
12 iulie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
12 iulie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
28 noiembrie 2012
Perioada 2: TVA până la
26 mai 2016
Perioada 2: Anulare operată la
9 iunie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
14 ianuarie 2011
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 martie 2003
Perioada 4: TVA până la
31 octombrie 2010
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
TVA la încasare până la
26 mai 2016
Actualizare TVA la încasare
8 septembrie 2016
Publicare TVA la încasare
9 septembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
26 mai 2016
Reactivare
6 octombrie 2016
Publicarea deciziei
31 mai 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul HunedoaraCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI