Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDIL RICCARDINO MATTEO DECOR S.R.L.

EDIL RICCARDINO MATTEO DECOR S.R.L.

CUI 39748474 · SRL· Sat Ţibucani, Comuna Ţibucani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EDIL RICCARDINO MATTEO DECOR S.R.L. are sediul în Sat Ţibucani, Comuna Ţibucani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5 K lei, față de 4,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut39,9%

Marja netă calculată este 39,9% în 2025, față de 12,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+131,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255 K lei+15,1% față de anul anterior2020: 161.0962021: 164.3252022: 119.2872023: 48.0502024: 4.3002025: 4.950
Rezultat net 20252 K lei+263,9% față de anul anterior2020: 33.6382021: 18.2872022: 38.9742023: -12.0412024: 5432025: 1.976
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 72021: 62024: 0
Capitaluri proprii 2025-5 K lei+28,2% față de anul anterior2020: 97.2382021: 115.5252022: 154.4992023: -7.5412024: -6.9992025: -5.023
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K164 K2020: 161,1 K lei161,1 K20202021: 164,3 K lei164,3 K20212022: 119,3 K lei119,3 K20222023: 48,1 K lei48,1 K20232024: 4,3 K lei4,3 K20242025: 5 K lei5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,1%7,4%39,9%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: 20,9%20,9%20202021: 11,1%11,1%20212022: 32,7%32,7%20222023: -25,1%-25,1%20232024: 12,6%12,6%20242025: 39,9%39,9%2025

Cifra de afaceri: +15,1% față de anul anterior. Marja netă: 39,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-5 K lei+28,2% față de anul anterior
Datorii36,1 K lei-28,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri48,1 K lei4,3 K lei5 K lei+15,1% față de anul anterior
Rezultat net-12 K lei543 lei2 K lei+263,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,5 K lei-7 K lei-5 K lei+28,2% față de anul anterior
Datorii60,1 K lei50,3 K lei36,1 K lei-28,2% față de anul anterior
Creanțe3,8 K lei3,8 K lei8,7 K lei+131,6% față de anul anterior
Angajați—0—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri39,9%9,1%n=21.87312,6%8,4%n=33.726
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,86×1,04×n=30.3830,86×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360633,6 zile95,63 zilen=19.903314,96 zile92,22 zilen=29.935

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.950
Rezultat net
1.976
Angajați
—
Datorii
36.135
Active imobilizate
—
Active circulante
31.112
Capitaluri proprii
-5.023
Venituri totale
4.950
Cheltuieli totale
2.598
Stocuri
—
Creanțe
8.712
Casă și conturi la bănci
22.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.300
Rezultat net
543
Angajați
0
Datorii
50.333
Active imobilizate
—
Active circulante
43.334
Capitaluri proprii
-6.999
Venituri totale
4.300
Cheltuieli totale
3.653
Stocuri
—
Creanțe
3.762
Casă și conturi la bănci
39.572
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.050
Rezultat net
-12.041
Angajați
—
Datorii
60.121
Active imobilizate
—
Active circulante
52.580
Capitaluri proprii
-7.541
Venituri totale
48.050
Cheltuieli totale
59.408
Stocuri
—
Creanțe
3.762
Casă și conturi la bănci
48.818
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.287
Rezultat net
38.974
Angajați
—
Datorii
54.237
Active imobilizate
—
Active circulante
208.736
Capitaluri proprii
154.499
Venituri totale
138.464
Cheltuieli totale
98.105
Stocuri
—
Creanțe
3.762
Casă și conturi la bănci
204.974
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.325
Rezultat net
18.287
Angajați
6
Datorii
72.665
Active imobilizate
—
Active circulante
188.190
Capitaluri proprii
115.525
Venituri totale
176.284
Cheltuieli totale
156.353
Stocuri
—
Creanțe
3.762
Casă și conturi la bănci
184.428
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.096
Rezultat net
33.638
Angajați
7
Datorii
49.438
Active imobilizate
—
Active circulante
146.676
Capitaluri proprii
97.238
Venituri totale
161.096
Cheltuieli totale
126.054
Stocuri
—
Creanțe
3.762
Casă și conturi la bănci
142.914
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39748474
Număr de înregistrare
J27/777/2018
Înmatriculare
13 august 2018
EUID
ROONRC.J27/777/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
LA LUNCĂ 1045 Sat Ţibucani, Comuna Ţibucani Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LA LUNCĂ 1045 Ţibucani NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2018
Înregistrare fiscală
25 august 2023
Telefon
0757545653 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUSU ELENA
administrator
RUSU PETRICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDIL RICCARDINO MATTEO DECOR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2018
Înregistrare fiscală
13 august 2018
Număr registrul comerțului
J27/777/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Contact și adrese

Telefon
0757545653 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT ŢIBUCANI COM. ŢIBUCANI, STR. LA LUNCĂ, NR.1045
Cod poștal fiscal
617485
Strada sediului
Str. La Luncă
Numărul sediului
1045
Localitatea sediului
Sat Ţibucani Com. Ţibucani
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617485
Strada domiciliului fiscal
Str. La Luncă
Numărul domiciliului fiscal
1045
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ţibucani Com. Ţibucani
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617485

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Ţibucani, Comuna ŢibucaniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI