Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDITURA REALITATEA ARGEŞEANĂ SRL

EDITURA REALITATEA ARGEŞEANĂ SRL

CUI 27805622 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

EDITURA REALITATEA ARGEŞEANĂ SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+45,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 504,8 K lei, față de 348 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât43,2%

Marja netă calculată este 43,2% în 2025, față de 47,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+65,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025504,8 K lei+45,1% față de anul anterior2020: 348.3992021: 210.0432022: 239.6972023: 289.3832024: 347.9722025: 504.820
Rezultat net 2025217,9 K lei+31,5% față de anul anterior2020: 155.6792021: 47.9972022: 67.6772023: 132.8372024: 165.6792025: 217.949
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025222,3 K lei+30,7% față de anul anterior2020: 160.0502021: 52.3682022: 72.0482023: 137.2082024: 170.0502025: 222.320
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0252 K505 K2020: 348,4 K lei348,4 K20202021: 210 K lei210 K20212022: 239,7 K lei239,7 K20222023: 289,4 K lei289,4 K20232024: 348 K lei348 K20242025: 504,8 K lei504,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,8%47,6%Mediana sectorului (2025): 11,3% · n=3662020: 44,7%44,7%20202021: 22,9%22,9%20212022: 28,2%28,2%20222023: 45,9%45,9%20232024: 47,6%47,6%20242025: 43,2%43,2%2025

Cifra de afaceri: +45,1% față de anul anterior. Marja netă: 43,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii222,3 K lei+30,7% față de anul anterior
Datorii272,3 K lei+173,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri289,4 K lei348 K lei504,8 K lei+45,1% față de anul anterior
Rezultat net132,8 K lei165,7 K lei217,9 K lei+31,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii137,2 K lei170,1 K lei222,3 K lei+30,7% față de anul anterior
Datorii87,5 K lei99,6 K lei272,3 K lei+173,4% față de anul anterior
Creanțe117 K lei230 K lei381,7 K lei+65,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri43,2%11,3%n=36647,6%28,8%n=387
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44,9%63,2%n=26663,1%68,1%n=286
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,1%38,1%n=26636,9%28,3%n=286
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,9%11,7%n=2660,5%11,6%n=286
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)44,1%4,3%n=26661,4%26,4%n=286
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98%18,5%n=35897,4%48,6%n=370
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,47×1,96×n=4432,69×2,44×n=462
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360272,17 zile111,79 zilen=355237,96 zile101,03 zilen=369
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile4,79 zilen=1420 zile3,38 zilen=157
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați252.410 lei144.669 lein=242173.986 lei166.318 lein=256

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
504.820
Rezultat net
217.949
Angajați
2
Datorii
272.304
Active imobilizate
93.719
Active circulante
400.905
Capitaluri proprii
222.320
Venituri totale
514.782
Cheltuieli totale
281.685
Stocuri
0
Creanțe
381.661
Casă și conturi la bănci
19.244
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.972
Rezultat net
165.679
Angajați
2
Datorii
99.605
Active imobilizate
1.287
Active circulante
268.368
Capitaluri proprii
170.050
Venituri totale
347.989
Cheltuieli totale
178.830
Stocuri
0
Creanțe
230.005
Casă și conturi la bănci
38.363
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.383
Rezultat net
132.837
Angajați
2
Datorii
87.469
Active imobilizate
2.499
Active circulante
222.178
Capitaluri proprii
137.208
Venituri totale
289.396
Cheltuieli totale
153.665
Stocuri
0
Creanțe
117.005
Casă și conturi la bănci
105.173
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.697
Rezultat net
67.677
Angajați
3
Datorii
85.503
Active imobilizate
2.499
Active circulante
155.052
Capitaluri proprii
72.048
Venituri totale
239.702
Cheltuieli totale
169.644
Stocuri
0
Creanțe
99.329
Casă și conturi la bănci
55.723
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.043
Rezultat net
47.997
Angajați
3
Datorii
81.484
Active imobilizate
12.719
Active circulante
121.133
Capitaluri proprii
52.368
Venituri totale
210.056
Cheltuieli totale
159.973
Stocuri
0
Creanțe
81.253
Casă și conturi la bănci
39.880
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
348.399
Rezultat net
155.679
Angajați
3
Datorii
78.244
Active imobilizate
27.795
Active circulante
209.329
Capitaluri proprii
160.050
Venituri totale
348.406
Cheltuieli totale
189.524
Stocuri
0
Creanțe
77.831
Casă și conturi la bănci
131.498
Cheltuieli în avans
1.170
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-18Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-12-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

43 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27805622
Număr de înregistrare
J2010001247034
Înmatriculare
13 decembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010001247034
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION C. BRĂTIANU 24 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ION C. BRĂTIANU 24 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 decembrie 2010
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0740093501 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STANCIU ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDITURA REALITATEA ARGEŞEANĂ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.12.2010
Înregistrare fiscală
13 decembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010001247034
Cod CAEN
5812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0740093501 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.24, CAMERA 2, ET.3
Strada sediului
Bld. Ion C. Brătianu
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Camera 2
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ion C. Brătianu
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 decembrie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (43) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL COSTESTI (PRIMARIA COSTESTI)6 din 43 înregistrări (14%) · Vezi relația

COMUNA BRADU5 din 43 înregistrări (11,6%) · Vezi relația

APA CANAL 2000 S.A.3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi relația

FILARMONICA PITESTI3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi relația

ASOCIATIA GAL TINUTUL VERDE3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de publicitate (Rev.2)19 din 43 înregistrări (44,2%) · Vezi selecția

Servicii de promovare (Rev.2)18 din 43 înregistrări (41,9%) · Vezi selecția

Servicii tipografice si servicii conexe (Rev.2)3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi selecția

Servicii de tiparire si de distributie (Rev.2)2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi selecția

Materiale publicitare (Rev.2)1 din 43 înregistrări (2,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

18 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de informare si publicitate PNRR- Reabilitarea integrată la Grădinița Fantezia

Autoritate: ORASUL COSTESTI (PRIMARIA COSTESTI)

CPV 79341000-6 — Servicii de publicitate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79341000-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.250 leiValoare publicată
26 mai 2026Achiziție directă

Servicii de promovare si publicitate prin intermediul presei pentru Comuna Bascov

Autoritate: COMUNA BASCOV

CPV 79342200-5 — Servicii de promovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79342200-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.800 leiValoare publicată
26 mai 2026Achiziție directă

Servicii de informare

Autoritate: MUNICIPIUL PITESTI - CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI PITESTI

CPV 79342200-5 — Servicii de promovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79342200-5

Vezi detaliile atribuirii →
6.400 leiValoare publicată
22 mai 2026Achiziție directă

Servicii de informare/promovare pentru UAT si institutii publice

Autoritate: FILARMONICA PITESTI

CPV 79342200-5 — Servicii de promovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79342200-5

Vezi detaliile atribuirii →
11.200 leiValoare publicată
19 mai 2026Achiziție directă

Servicii de informare/promovare pentru UAT si institutii publice

Autoritate: APA CANAL 2000 S.A.

CPV 79342200-5 — Servicii de promovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79342200-5

Vezi detaliile atribuirii →
6.400 leiValoare publicată
18 mai 2026Achiziție directă

Servicii de informare/promovare pentru UAT si institutii publice

Autoritate: ORASUL TOPOLOVENI

CPV 79342200-5 — Servicii de promovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79342200-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 1811 Rev. 2Tipărirea ziarelor

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 1814 Rev. 2Legătorie și servicii conexe

CAEN 1820 Rev. 2Reproducerea înregistrărilor

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de radio

CAEN 6020 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de televiziune

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6391 Rev. 2Activități ale agențiilor de știri

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 5813
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI