Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EDU INSTAL GENERAL SERVICE S.R.L.

EDU INSTAL GENERAL SERVICE S.R.L.

CUI 40164843 · SRL· Sat Săcueni, Comuna Gura Ocniţei· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-08-28. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EDU INSTAL GENERAL SERVICE S.R.L. are sediul în Sat Săcueni, Comuna Gura Ocniţei și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-08-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-66,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 29,7 K lei, față de 88,3 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât32,2%

Marja netă calculată este 32,2% în 2023, față de 53,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202329,7 K lei-66,4% față de anul anterior2020: 143.1002021: 92.9002022: 88.3002023: 29.700
Rezultat net 20239,6 K lei-79,6% față de anul anterior2020: 44.9882021: 37.7752022: 46.8762023: 9.562
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2023-11,5 K lei+45,5% față de anul anterior2020: -105.6652021: -67.8902022: -21.0152023: -11.452
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate072 K143 K2020: 143,1 K lei143,1 K20202021: 92,9 K lei92,9 K20212022: 88,3 K lei88,3 K20222023: 29,7 K lei29,7 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,5%53,1%Mediana sectorului (2023): 10,2% · n=349672020: 31,4%31,4%20202021: 40,7%40,7%20212022: 53,1%53,1%20222023: 32,2%32,2%2023

Cifra de afaceri: -66,4% față de anul anterior. Marja netă: 32,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-11,5 K lei+45,5% față de anul anterior
Datorii16,8 K lei-45,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri92,9 K lei88,3 K lei29,7 K lei-66,4% față de anul anterior
Rezultat net37,8 K lei46,9 K lei9,6 K lei-79,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-67,9 K lei-21 K lei-11,5 K lei+45,5% față de anul anterior
Datorii70,8 K lei31 K lei16,8 K lei-45,8% față de anul anterior
Creanțe2,9 K lei10 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,2%10,2%n=34.96753,1%17,8%n=31.798
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,32×1,23×n=44.6040,32×1,38×n=40.682
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile99,24 zilen=30.62140,77 zile84,62 zilen=26.937

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.700
Rezultat net
9.562
Angajați
—
Datorii
16.813
Active imobilizate
—
Active circulante
5.361
Capitaluri proprii
-11.452
Venituri totale
29.700
Cheltuieli totale
17.345
Stocuri
—
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
5.361
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.300
Rezultat net
46.876
Angajați
—
Datorii
31.046
Active imobilizate
—
Active circulante
10.031
Capitaluri proprii
-21.015
Venituri totale
88.570
Cheltuieli totale
39.031
Stocuri
—
Creanțe
10.000
Casă și conturi la bănci
31
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.900
Rezultat net
37.775
Angajați
—
Datorii
70.825
Active imobilizate
—
Active circulante
2.935
Capitaluri proprii
-67.890
Venituri totale
92.900
Cheltuieli totale
52.338
Stocuri
—
Creanțe
2.900
Casă și conturi la bănci
35
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.100
Rezultat net
44.988
Angajați
1
Datorii
109.922
Active imobilizate
—
Active circulante
4.257
Capitaluri proprii
-105.665
Venituri totale
158.158
Cheltuieli totale
109.688
Stocuri
—
Creanțe
2.900
Casă și conturi la bănci
1.357
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-08-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40164843
Număr de înregistrare
J15/1450/2018
Înmatriculare
15 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J15/1450/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Stadion 29 Sat Săcueni, Comuna Gura Ocniţei Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Stadion 29 Săcueni DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
13 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU LIVIU EDUARD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EDU INSTAL GENERAL SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.11.2018
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J15/1450/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT SĂCUENI COM. GURA OCNIŢEI, STR. STADION, NR.29, CAMERA 1
Strada sediului
Str. Stadion
Numărul sediului
29
Localitatea sediului
Sat Săcueni Com. Gura Ocniţei
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Stadion
Numărul domiciliului fiscal
29
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săcueni Com. Gura Ocniţei
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
28 august 2024
Publicarea deciziei
3 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Săcueni, Comuna Gura OcniţeiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI