Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELASCHREIBT - TEXTERIN S.R.L.

ELASCHREIBT - TEXTERIN S.R.L.

CUI 45490018 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități ale agențiilor de publicitate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELASCHREIBT - TEXTERIN S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-56,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 165,9 K lei, față de 382,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât46,5%

Marja netă calculată este 46,5% în 2024, față de 88,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024165,9 K lei-56,6% față de anul anterior2022: 457.9722023: 382.1092024: 165.929
Rezultat net 202477,2 K lei-77,1% față de anul anterior2022: 418.1762023: 337.0122024: 77.221
Angajați 20240Fără an comparabil2022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 2024162,8 K lei-51,7% față de anul anterior2022: 418.2762023: 337.1362024: 162.781
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0229 K458 K2022: 458 K lei458 K20222023: 382,1 K lei382,1 K20232024: 165,9 K lei165,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,7%91,3%Mediana sectorului (2024): 27,4% · n=114692022: 91,3%91,3%20222023: 88,2%88,2%20232024: 46,5%46,5%2024

Cifra de afaceri: -56,6% față de anul anterior. Marja netă: 46,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii162,8 K lei-51,7% față de anul anterior
Datorii68,5 K lei-49,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri458 K lei382,1 K lei165,9 K lei-56,6% față de anul anterior
Rezultat net418,2 K lei337 K lei77,2 K lei-77,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii418,3 K lei337,1 K lei162,8 K lei-51,7% față de anul anterior
Datorii122,3 K lei135,4 K lei68,5 K lei-49,4% față de anul anterior
Creanțe331,9 K lei269 K lei10,7 K lei-96% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri46,5%27,4%n=11.46988,2%30,1%n=10.484
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)70,4%61,5%n=8.91971,3%67,4%n=8.176
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,6%37,2%n=8.91928,7%31,3%n=8.176
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%14,8%n=8.9190%12,2%n=8.176
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)33,4%24,4%n=8.91671,3%26,4%n=8.173
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive47,4%78,5%n=11.096100%71,6%n=10.249
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,38×2,13×n=13.6193,49×2,63×n=12.492
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,16 zile95,22 zilen=10.571253,46 zile98,2 zilen=9.606
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile5,34 zilen=4.4440 zile6,45 zilen=4.264

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.929
Rezultat net
77.221
Angajați
0
Datorii
68.479
Active imobilizate
0
Active circulante
231.260
Capitaluri proprii
162.781
Venituri totale
168.783
Cheltuieli totale
89.902
Stocuri
0
Creanțe
10.677
Casă și conturi la bănci
220.583
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.109
Rezultat net
337.012
Angajați
0
Datorii
135.398
Active imobilizate
0
Active circulante
472.534
Capitaluri proprii
337.136
Venituri totale
390.805
Cheltuieli totale
49.945
Stocuri
0
Creanțe
269.024
Casă și conturi la bănci
203.510
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
457.972
Rezultat net
418.176
Angajați
0
Datorii
122.252
Active imobilizate
177
Active circulante
540.351
Capitaluri proprii
418.276
Venituri totale
463.374
Cheltuieli totale
33.841
Stocuri
0
Creanțe
331.935
Casă și conturi la bănci
208.416
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45490018
Număr de înregistrare
J35/167/2022
Înmatriculare
18 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J35/167/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE ALECSANDRI 3 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VASILE ALECSANDRI 3 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2022
Înregistrare fiscală
24 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KHODAI-ESFAHANI RAFAELA SULEIKA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELASCHREIBT - TEXTERIN S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 26.06.2026
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2022
Număr registrul comerțului
J35/167/2022
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.3, ET.2, AP.8
Cod poștal fiscal
300078
Strada sediului
Str. Vasile Alecsandri
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300078
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Alecsandri
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300078

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2022
TVA până la
26 iunie 2026
Anulare operată la
30 iunie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI