Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELCO GREEN ROMANIA S.R.L.

ELCO GREEN ROMANIA S.R.L.

CUI 46709923 · SRL· Sat Dudu, Comuna Chiajna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ELCO GREEN ROMANIA S.R.L. are sediul în Sat Dudu, Comuna Chiajna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 536,9 K lei, față de 462,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52,7%

Marja netă calculată este 52,7% în 2025, față de 29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.510,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025536,9 K lei+16,1% față de anul anterior2024: 462.4572025: 536.870
Rezultat net 2025283,1 K lei+111,2% față de anul anterior2022: -8182023: -50.3532024: 134.0792025: 283.131
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025366,2 K lei+340,7% față de anul anterior2022: -6182023: -50.9712024: 83.1082025: 366.238
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0268 K537 K—2022—20232024: 462,5 K lei462,5 K20242025: 536,9 K lei536,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,4%52,7%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=7959202220232024: 29%29%20242025: 52,7%52,7%2025

Cifra de afaceri: +16,1% față de anul anterior. Marja netă: 52,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii366,2 K lei+340,7% față de anul anterior
Datorii236,8 K lei+814,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—462,5 K lei536,9 K lei+16,1% față de anul anterior
Rezultat net-50,4 K lei134,1 K lei283,1 K lei+111,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-51 K lei83,1 K lei366,2 K lei+340,7% față de anul anterior
Datorii51,1 K lei25,9 K lei236,8 K lei+814,6% față de anul anterior
Creanțe—35,9 K lei577,6 K lei+1.510,6% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri52,7%10,6%n=7.95929%8,5%n=8.145
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive77,3%49,8%n=6.873161,3%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,55×1,3×n=9.1694,21×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360387,31 zile60,42 zilen=7.25127,92 zile57,1 zilen=7.310
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—164.761 lein=6.316462.457 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
536.870
Rezultat net
283.131
Angajați
—
Datorii
236.849
Active imobilizate
—
Active circulante
603.087
Capitaluri proprii
366.238
Venituri totale
536.872
Cheltuieli totale
206.547
Stocuri
—
Creanțe
577.602
Casă și conturi la bănci
25.485
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.457
Rezultat net
134.079
Angajați
1
Datorii
25.896
Active imobilizate
—
Active circulante
109.004
Capitaluri proprii
83.108
Venituri totale
462.461
Cheltuieli totale
303.365
Stocuri
—
Creanțe
35.863
Casă și conturi la bănci
73.141
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-50.353
Angajați
1
Datorii
51.088
Active imobilizate
—
Active circulante
117
Capitaluri proprii
-50.971
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
50.353
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-818
Angajați
1
Datorii
818
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-618
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
818
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-08-28Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46709923
Număr de înregistrare
J2022005751233
Înmatriculare
24 august 2022
EUID
ROONRC.J2022005751233
Formă juridică
SRL
Sediu social
TINERETULUI 63 3 Sat Dudu, Comuna Chiajna Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TINERETULUI 63 Dudu ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 august 2022
Înregistrare fiscală
5 iunie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURLOIU BOGDAN-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELCO GREEN ROMANIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.08.2022
Înregistrare fiscală
24 august 2022
Număr registrul comerțului
J2022005751233
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT DUDU COM. CHIAJNA, STR. TINERETULUI, NR.63, BL.3, SC.A, AP.26
Cod poștal fiscal
77041
Strada sediului
Str. Tineretului
Numărul sediului
63
Localitatea sediului
Sat Dudu Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77041
Strada domiciliului fiscal
Str. Tineretului
Numărul domiciliului fiscal
63
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dudu Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77041

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2024
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 octombrie 2024
Actualizare TVA la încasare
30 septembrie 2024
Publicare TVA la încasare
1 octombrie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 51 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Scoala Gimnaziala George Calinescu1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1501 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de renovare (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Circuite electrice (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

28 august 2025Achiziție directă

Realizare circuite electrice / retele electrice

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 5

CPV 31681300-6 — Circuite electrice (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31681300-6

Vezi detaliile atribuirii →
120.500 leiValoare publicată
11 august 2025Achiziție directă

Lucrari de igienizare si reparatie in constructii

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR. 150

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
423.147 leiValoare publicată
29 august 2024Achiziție directă

Lucrari de igienizare si reparatie in constructii

Autoritate: Scoala Gimnaziala George Calinescu

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
448.474 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Dudu, Comuna ChiajnaCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI