Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELECTROCASNICE COM SRL

ELECTROCASNICE COM SRL

CUI 2696902 · SRL· Municipiul Roşiori de Vede

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

ELECTROCASNICE COM SRL are sediul în Municipiul Roşiori de Vede. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 22.6562021: 15.9232022: 15.5232023: 11.0552024: 5.001
Rezultat net 20250 leiPierdere eliminată2020: -2.4332021: 682022: -3.5062023: -3.0152024: -2.3972025: 0
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202535,8 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 44.6032021: 44.6712022: 41.1652023: 38.1512024: 35.7542025: 35.754
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 K23 K2020: 22,7 K lei22,7 K20202021: 15,9 K lei15,9 K20212022: 15,5 K lei15,5 K20222023: 11,1 K lei11,1 K20232024: 5 K lei5 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-47,9%-22,4%3,1%2020: -10,7%-10,7%20202021: 0,4%0,4%20212022: -22,6%-22,6%20222023: -27,3%-27,3%20232024: -47,9%-47,9%20242025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=408

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202435,8 K lei
202535,8 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20250 lei

Disponibilități bănești

2024—
2025—

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,1 K lei5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-3 K lei-2,4 K lei0 leiPierdere eliminată
Capitaluri proprii38,2 K lei35,8 K lei35,8 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe17 lei17 lei17 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-47,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=408) · 2024: 3,3% (n=377)

Rezultat / active (A+B)0%-6,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=323) · 2024: 2,3% (n=294)

Rezultat / capitaluri proprii0%-6,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=327) · 2024: 11,7% (n=310)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)100%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,6% (n=323) · 2024: 36,5% (n=294)

Datorii / active (A+B)0%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 65,4% (n=323) · 2024: 63,2% (n=294)

Ponderea activelor imobilizate4,7%4,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,7% (n=323) · 2024: 12,7% (n=294)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—1,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 24,2 zile (n=367) · 2024: 24,1 zile (n=336)

Stocuri în zile de vânzări—2.451,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 109,9 zile (n=371) · 2024: 121,4 zile (n=333)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
1.680
Active circulante
34.074
Capitaluri proprii
35.754
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
34.057
Creanțe
17
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.001
Rezultat net
-2.397
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
1.680
Active circulante
34.074
Capitaluri proprii
35.754
Venituri totale
5.001
Cheltuieli totale
7.398
Stocuri
34.057
Creanțe
17
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.055
Rezultat net
-3.015
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
1.680
Active circulante
36.471
Capitaluri proprii
38.151
Venituri totale
11.055
Cheltuieli totale
14.070
Stocuri
32.172
Creanțe
17
Casă și conturi la bănci
4.282
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.523
Rezultat net
-3.506
Angajați
—
Datorii
85
Active imobilizate
1.680
Active circulante
39.570
Capitaluri proprii
41.165
Venituri totale
15.523
Cheltuieli totale
18.562
Stocuri
32.099
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.923
Rezultat net
68
Angajați
—
Datorii
83
Active imobilizate
1.680
Active circulante
43.074
Capitaluri proprii
44.671
Venituri totale
15.923
Cheltuieli totale
15.378
Stocuri
31.776
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.298
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.656
Rezultat net
-2.433
Angajați
—
Datorii
90
Active imobilizate
1.680
Active circulante
43.013
Capitaluri proprii
44.603
Venituri totale
22.656
Cheltuieli totale
24.454
Stocuri
31.668
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-02.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2696902
Număr de înregistrare
J34/1550/1992
Înmatriculare
7 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J34/1550/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MARASESTI 44 Municipiul Roşiori de Vede Teleorman
Adresă fiscală
Str. MARASESTI 44 Rosiori de Vede TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ISAR ANGHEL
administrator
ISAR MARIOARA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELECTROCASNICE COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.1993
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
J34/1550/1992
Cod CAEN
4743
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.44
Cod poștal fiscal
145100
Strada sediului
Str. Mărăşeşti
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Mun. Roşiori de Vede
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145100
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărăşeşti
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roşiori de Vede
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
31 ianuarie 2016
Anulare operată la
1 februarie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Roşiori de VedeStrada MarasestiCAEN 4754
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI