Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELECTROCERALI ENERGY S.R.L.

ELECTROCERALI ENERGY S.R.L.

CUI 47092558 · SRL· Municipiul Alexandria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ELECTROCERALI ENERGY S.R.L. are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+149,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,2 mil. lei, față de 860,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât28,4%

Marja netă calculată este 28,4% în 2025, față de 30% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+63,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,2 mil. lei+149,9% față de anul anterior2022: 58.7072023: 1.067.2432024: 860.8512025: 2.151.100
Rezultat net 2025610,7 K lei+136,8% față de anul anterior2022: 28.2992023: 598.7442024: 257.8692025: 610.749
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 22023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025611 K lei+136,7% față de anul anterior2022: 28.4992023: 627.2432024: 258.0692025: 610.950
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 58,7 K lei58,7 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 860,9 K lei860,9 K20242025: 2,2 mil. lei2,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,1%56,1%Mediana sectorului (2025): 13,8% · n=69992022: 48,2%48,2%20222023: 56,1%56,1%20232024: 30%30%20242025: 28,4%28,4%2025

Cifra de afaceri: +149,9% față de anul anterior. Marja netă: 28,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii611 K lei+136,7% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei+185% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei860,9 K lei2,2 mil. lei+149,9% față de anul anterior
Rezultat net598,7 K lei257,9 K lei610,7 K lei+136,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii627,2 K lei258,1 K lei611 K lei+136,7% față de anul anterior
Datorii331,1 K lei409,2 K lei1,2 mil. lei+185% față de anul anterior
Creanțe778,9 K lei461,4 K lei754,7 K lei+63,6% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri28,4%13,8%n=6.99930%11,8%n=7.027
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,4%43,1%n=5.568—47,8%n=5.528
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,6%54,9%n=5.568—50,6%n=5.528
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)40,4%17,1%n=5.568—15,9%n=5.528
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)34,4%14,8%n=5.568—12,3%n=5.528
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%65,9%n=6.32799,9%46,7%n=6.247
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,91×1,34×n=8.1881,63×1,42×n=8.159
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360126,31 zile78,41 zilen=6.537192,97 zile71,52 zilen=6.456
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3609,94 zile17,21 zilen=4.05641,42 zile19,74 zilen=4.026
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.075.550 lei191.347 lein=5.668430.426 lei164.925 lein=5.834

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.151.100
Rezultat net
610.749
Angajați
2
Datorii
1.166.349
Active imobilizate
718.750
Active circulante
1.058.549
Capitaluri proprii
610.950
Venituri totale
2.151.100
Cheltuieli totale
1.442.910
Stocuri
59.390
Creanțe
754.718
Casă și conturi la bănci
244.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
860.851
Rezultat net
257.869
Angajați
2
Datorii
409.245
Active imobilizate
—
Active circulante
667.314
Capitaluri proprii
258.069
Venituri totale
860.851
Cheltuieli totale
555.030
Stocuri
99.047
Creanțe
461.436
Casă și conturi la bănci
106.831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.067.243
Rezultat net
598.744
Angajați
3
Datorii
331.059
Active imobilizate
—
Active circulante
958.302
Capitaluri proprii
627.243
Venituri totale
1.067.243
Cheltuieli totale
459.427
Stocuri
143.118
Creanțe
778.882
Casă și conturi la bănci
36.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.707
Rezultat net
28.299
Angajați
2
Datorii
77.096
Active imobilizate
—
Active circulante
105.595
Capitaluri proprii
28.499
Venituri totale
58.707
Cheltuieli totale
29.833
Stocuri
18.646
Creanțe
42.261
Casă și conturi la bănci
44.688
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47092558
Număr de înregistrare
J2022000875347
Înmatriculare
28 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J2022000875347
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIBERTĂŢII 211 L8-L9 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LIBERTĂŢII 211 Alexandria TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÎRVU GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELECTROCERALI ENERGY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.10.2022
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000875347
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. LIBERTĂŢII, NR.211, BIROUL NR. 9, BL.L8-L9
Strada sediului
Str. Libertăţii
Numărul sediului
211
Localitatea sediului
Mun. Alexandria
Județul sediului
TELEORMAN
Detalii sediu
Biroul nr. 9
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
211
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alexandria
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Detalii domiciliu fiscal
Biroul nr. 9

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
22 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
23 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI