Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELECTRONIC SRL

ELECTRONIC SRL

CUI 2682796 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELECTRONIC SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 30,1 K lei, față de 32,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2025, față de 39,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7%

Datoriile raportate sunt 30,5 K lei în 2025, față de 32,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202530,1 K lei-6,6% față de anul anterior2020: 24.9482021: 30.8152022: 21.2132023: 26.1002024: 32.2172025: 30.085
Rezultat net 20251,9 K lei-84,6% față de anul anterior2020: 1.8842021: 1.1192022: -2.6202023: 3192024: 12.6542025: 1.943
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202519,8 K lei+10,9% față de anul anterior2020: 6.4142021: 7.5342022: 4.9142023: 5.2332024: 17.8872025: 19.830
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 K32 K2020: 24,9 K lei24,9 K20202021: 30,8 K lei30,8 K20212022: 21,2 K lei21,2 K20222023: 26,1 K lei26,1 K20232024: 32,2 K lei32,2 K20242025: 30,1 K lei30,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12,4%13,5%39,3%2020: 7,6%7,6%20202021: 3,6%3,6%20212022: -12,4%-12,4%20222023: 1,2%1,2%20232024: 39,3%39,3%20242025: 6,5%6,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,3% · n=1.086

Cifra de afaceri: -6,6% față de anul anterior.Marjă netă 6,5% · -32,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202417,9 K lei
202519,8 K lei

Datorii raportate

202432,8 K lei
202530,5 K lei

Disponibilități bănești

20241,5 K lei
20251,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri26,1 K lei32,2 K lei30,1 K lei-6,6% față de anul anterior
Rezultat net319 lei12,7 K lei1,9 K lei-84,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,2 K lei17,9 K lei19,8 K lei+10,9% față de anul anterior
Datorii39,2 K lei32,8 K lei30,5 K lei-7% față de anul anterior
Creanțe1,5 K lei14,6 K lei11 K lei-24,8% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,5%39,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=1.086) · 2024: 2% (n=1.286)

Rezultat / active (A+B)3,4%22%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=883) · 2024: 1% (n=1.056)

Rezultat / capitaluri proprii9,8%70,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=837) · 2024: 12,6% (n=981)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)35,2%31,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,4% (n=883) · 2024: 18,3% (n=1.058)

Datorii / active (A+B)54,2%57,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,8% (n=883) · 2024: 74,9% (n=1.058)

Ponderea activelor imobilizate29,8%28,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,7% (n=883) · 2024: 20,5% (n=1.058)

Active circulante / datorii totale1,3×1,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=1.335) · 2024: 0,94× (n=1.577)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări131 zile162,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=960) · 2024: 45,6 zile (n=1.134)

Stocuri în zile de vânzări329,7 zile281,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 72,9 zile (n=909) · 2024: 70,9 zile (n=1.056)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.085
Rezultat net
1.943
Angajați
—
Datorii
30.542
Active imobilizate
16.786
Active circulante
39.557
Capitaluri proprii
19.830
Venituri totale
27.812
Cheltuieli totale
24.922
Stocuri
27.551
Creanțe
10.950
Casă și conturi la bănci
1.056
Cheltuieli în avans
177
Venituri în avans
6.148
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.217
Rezultat net
12.654
Angajați
—
Datorii
32.845
Active imobilizate
16.233
Active circulante
41.266
Capitaluri proprii
17.887
Venituri totale
28.846
Cheltuieli totale
13.379
Stocuri
25.201
Creanțe
14.570
Casă și conturi la bănci
1.495
Cheltuieli în avans
197
Venituri în avans
6.964
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.100
Rezultat net
319
Angajați
—
Datorii
39.208
Active imobilizate
11.354
Active circulante
32.770
Capitaluri proprii
5.233
Venituri totale
22.775
Cheltuieli totale
21.960
Stocuri
26.817
Creanțe
1.523
Casă și conturi la bănci
4.430
Cheltuieli în avans
317
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.213
Rezultat net
-2.620
Angajați
—
Datorii
40.911
Active imobilizate
13.753
Active circulante
31.988
Capitaluri proprii
4.914
Venituri totale
20.566
Cheltuieli totale
22.550
Stocuri
26.625
Creanțe
3.667
Casă și conturi la bănci
1.696
Cheltuieli în avans
84
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.815
Rezultat net
1.119
Angajați
—
Datorii
43.733
Active imobilizate
19.489
Active circulante
31.574
Capitaluri proprii
7.534
Venituri totale
31.637
Cheltuieli totale
29.686
Stocuri
29.616
Creanțe
1.284
Casă și conturi la bănci
674
Cheltuieli în avans
204
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.948
Rezultat net
1.884
Angajați
—
Datorii
39.248
Active imobilizate
16.046
Active circulante
28.973
Capitaluri proprii
6.414
Venituri totale
29.139
Cheltuieli totale
26.560
Stocuri
27.734
Creanțe
623
Casă și conturi la bănci
616
Cheltuieli în avans
643
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2682796
Număr de înregistrare
J1992001897325
Înmatriculare
2 septembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992001897325
Formă juridică
SRL
Sediu social
DALIEI 2 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DALIEI 2 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
28 mai 2026
Telefon
0269423713 · Firme cu același număr
Fax
069423713

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DEMIAN PETRU RAREŞ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELECTRONIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.1993
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992001897325
Cod CAEN
2224
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0269423713 · Firme cu același număr
Fax
069423713
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. DALIEI, NR.2, SC.1, ET.M, AP.45
Cod poștal fiscal
550109
Strada sediului
Str. Daliei
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550109
Strada domiciliului fiscal
Str. Daliei
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550109

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 2016 Rev. 3Fabricarea materialelor plastice în forme primare

CAEN 2221 Rev. 3Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

CAEN 2222 Rev. 3Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic

CAEN 2224 Rev. 3Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2226 Rev. 3Fabricarea altor produse din material plastic

CAEN 2733 Rev. 3Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor

CAEN 3831 Rev. 3Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

CAEN 3832 Rev. 3Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

CAEN 3833 Rev. 3Alte activități de eliminare a deșeurilor

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 2223
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI