Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 65,8 mil. lei, față de 73,6 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025ELECTROTEL SA
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
ELECTROTEL SA are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0,8% în 2025, față de 0,7% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 44,3 mil. lei în 2025, față de 44 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 5,7% · n=58Cifra de afaceri: -10,6% față de anul anterior.Marjă netă 0,8% · +0,1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 62,9 mil. lei | 73,6 mil. lei | 65,8 mil. lei | -10,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 558,5 K lei | 499 K lei | 529 K lei | +6% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 28,6 mil. lei | 29,1 mil. lei | 29,6 mil. lei | +1,8% față de anul anterior |
| Datorii | 42,5 mil. lei | 44 mil. lei | 44,3 mil. lei | +0,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 15,4 mil. lei | 17,5 mil. lei | 11,1 mil. lei | -36,4% față de anul anterior |
| Angajați | 379 | 389 | 403 | +3,6% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 5,7% (n=58) · 2024: 5,4% (n=60)
Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=59) · 2024: 7,9% (n=61)
Mediana sectorului: 2025: 19,4% (n=56) · 2024: 17,7% (n=56)
Mediana sectorului: 2025: 477.008 lei (n=57) · 2024: 445.316 lei (n=59)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 47,4% (n=59) · 2024: 49% (n=61)
Mediana sectorului: 2025: 48,8% (n=59) · 2024: 46,2% (n=61)
Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=59) · 2024: 17,1% (n=61)
Mediana sectorului: 2025: 1,56× (n=59) · 2024: 1,43× (n=63)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 102,9 zile (n=58) · 2024: 91 zile (n=60)
Mediana sectorului: 2025: 47,1 zile (n=55) · 2024: 55,8 zile (n=58)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 65.845.520
- Rezultat net
- 528.957
- Angajați
- 403
- Datorii
- 44.315.489
- Active imobilizate
- 20.992.197
- Active circulante
- 52.816.780
- Capitaluri proprii
- 29.640.236
- Venituri totale
- 69.238.129
- Cheltuieli totale
- 68.664.969
- Stocuri
- 39.007.379
- Creanțe
- 11.117.196
- Casă și conturi la bănci
- 2.692.205
- Cheltuieli în avans
- 146.748
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 73.631.233
- Rezultat net
- 498.966
- Angajați
- 389
- Datorii
- 44.015.655
- Active imobilizate
- 20.346.224
- Active circulante
- 52.589.904
- Capitaluri proprii
- 29.111.279
- Venituri totale
- 71.654.089
- Cheltuieli totale
- 71.129.203
- Stocuri
- 33.977.162
- Creanțe
- 17.474.789
- Casă și conturi la bănci
- 1.137.953
- Cheltuieli în avans
- 190.806
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 62.868.636
- Rezultat net
- 558.541
- Angajați
- 379
- Datorii
- 42.518.812
- Active imobilizate
- 18.872.823
- Active circulante
- 52.022.630
- Capitaluri proprii
- 28.612.312
- Venituri totale
- 67.782.442
- Cheltuieli totale
- 67.223.901
- Stocuri
- 36.312.746
- Creanțe
- 15.394.058
- Casă și conturi la bănci
- 315.826
- Cheltuieli în avans
- 235.671
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 56.225.252
- Rezultat net
- 458.086
- Angajați
- 368
- Datorii
- 44.731.810
- Active imobilizate
- 19.952.263
- Active circulante
- 52.737.284
- Capitaluri proprii
- 28.053.771
- Venituri totale
- 60.139.329
- Cheltuieli totale
- 59.681.243
- Stocuri
- 35.255.172
- Creanțe
- 16.883.370
- Casă și conturi la bănci
- 598.742
- Cheltuieli în avans
- 96.741
- Venituri în avans
- 707
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 57.371.194
- Rezultat net
- -5.986.775
- Angajați
- 390
- Datorii
- 40.732.493
- Active imobilizate
- 21.189.046
- Active circulante
- 46.939.026
- Capitaluri proprii
- 27.595.686
- Venituri totale
- 61.581.946
- Cheltuieli totale
- 67.568.721
- Stocuri
- 31.660.903
- Creanțe
- 14.446.765
- Casă și conturi la bănci
- 831.358
- Cheltuieli în avans
- 210.612
- Venituri în avans
- 10.505
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 58.750.131
- Rezultat net
- 462.845
- Angajați
- 457
- Datorii
- 42.072.029
- Active imobilizate
- 20.766.692
- Active circulante
- 54.697.815
- Capitaluri proprii
- 33.582.461
- Venituri totale
- 60.603.947
- Cheltuieli totale
- 60.136.411
- Stocuri
- 36.958.826
- Creanțe
- 17.457.651
- Casă și conturi la bănci
- 281.338
- Cheltuieli în avans
- 209.398
- Venituri în avans
- 19.415
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 2.165.115
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 433.071 lei | 111.434 lei | 230.279 lei | 10.593 lei | 80.765 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.
validare poprire · Fond
1 termen · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge cererea ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecatoria Alexandria. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 31.10.2024.
Document: Hotarare 1457/2024 · 2024-10-31
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 1384430
- Număr de înregistrare
- J1990000001341
- Înmatriculare
- 28 decembrie 1990
- EUID
- ROONRC.J1990000001341
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- Str. DUNARII 279 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. DUNARII 279 Alexandria TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 29 noiembrie 1992
- Înregistrare fiscală
- 3 octombrie 2025
- Telefon
- 0247306203 · Firme cu același număr
- Fax
- 306213
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- TUDOSIU MARIUS
- administrator
- VELCIU VASILE-VALERIU
- administrator
- VELCIU VLAD-VALERIU
- reprezentant al persoanei juridice
- MARIN ADRIANA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ELECTROTEL SA
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 29.11.1992
- Înregistrare fiscală
- 29 noiembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J1990000001341
- Cod CAEN
- 2712
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Teleorman
Contact și adrese
- Telefon
- 0247306203 · Firme cu același număr
- Fax
- 306213
- Domiciliu fiscal
- JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. DUNARII, NR.279
- Cod poștal fiscal
- 140022
- Strada sediului
- Str. DUNARII
- Numărul sediului
- 279
- Localitatea sediului
- Mun. Alexandria
- Județul sediului
- TELEORMAN
- Codul poștal al sediului
- 140022
- Strada domiciliului fiscal
- Str. DUNARII
- Numărul domiciliului fiscal
- 279
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Alexandria
- Județul domiciliului fiscal
- TELEORMAN
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 140022
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 februarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Teleorman
Sedii secundare administrate fiscal
ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.
Distribuție pe județe
Municipiul București1 sedii
| Denumire publicată | CUI sediu | Județ |
|---|---|---|
| ELECTROTEL S.A. - ENTITATE FARA PERSONALITATE JURIDICA | 47183753 | Municipiul București |
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
2 înregistrări · valoare publicată 5.033.750 lei · 29 decembrie 2023
sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
53 activități autorizate
CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2540 Rev. 3Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor
CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor
CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală
CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CAEN 2620 Rev. 3Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
CAEN 2651 Rev. 3Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
CAEN 2711 Rev. 3Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
CAEN 2712 Rev. 3Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
CAEN 2790 Rev. 3Fabricarea altor echipamente electrice
CAEN 2821 Rev. 3Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
CAEN 2822 Rev. 3Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
CAEN 3031 Rev. 3Fabricarea de aeronave și nave spațiale, civile
CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă
CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor
CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile
CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.