Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELEKTROBAU SORIN - ALIN S.R.L.

ELEKTROBAU SORIN - ALIN S.R.L.

CUI 40434734 · SRL· Sat Giarmata, Comuna Giarmata

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELEKTROBAU SORIN - ALIN S.R.L. are sediul în Sat Giarmata, Comuna Giarmata. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 67,1 K lei, față de 81,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,4%

Marja netă calculată este 10,4% în 2025, față de 14,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-42,9%

Datoriile raportate sunt 13,3 K lei în 2025, față de 23,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202567,1 K lei-17,9% față de anul anterior2020: 226.4632021: 78.5102022: 106.1862023: 88.1362024: 81.7922025: 67.111
Rezultat net 20257 K lei-41,9% față de anul anterior2020: 41.8802021: -68.7972022: 15.0342023: 1.0252024: 11.9652025: 6.953
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 32021: 22022: 22023: 1
Capitaluri proprii 202539,6 K lei+21,3% față de anul anterior2020: 88.4122021: 19.6162022: 34.6492023: 35.6742024: 32.6392025: 39.593
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0113 K226 K2020: 226,5 K lei226,5 K20202021: 78,5 K lei78,5 K20212022: 106,2 K lei106,2 K20222023: 88,1 K lei88,1 K20232024: 81,8 K lei81,8 K20242025: 67,1 K lei67,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-87,6%-34,6%18,5%Mediana sectorului (2025): 13,8% · n=69992020: 18,5%18,5%20202021: -87,6%-87,6%20212022: 14,2%14,2%20222023: 1,2%1,2%20232024: 14,6%14,6%20242025: 10,4%10,4%2025

Cifra de afaceri: -17,9% față de anul anterior. Marja netă: 10,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii39,6 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii13,3 K lei-42,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,1 K lei81,8 K lei67,1 K lei-17,9% față de anul anterior
Rezultat net1 K lei12 K lei7 K lei-41,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii35,7 K lei32,6 K lei39,6 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii45,7 K lei23,4 K lei13,3 K lei-42,9% față de anul anterior
Creanțe17,5 K lei—15 K leiFără an comparabil
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,4%13,8%n=6.99914,6%11,8%n=7.027
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)74,8%43,1%n=5.56858,3%47,8%n=5.528
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)25,2%54,9%n=5.56841,7%50,6%n=5.528
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)24,9%17,1%n=5.56821%15,9%n=5.528
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,1%14,8%n=5.56821,4%12,3%n=5.528
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,6%65,9%n=6.32736,7%46,7%n=6.247
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,98×1,34×n=8.1881,89×1,42×n=8.159
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36080,65 zile78,41 zilen=6.537—71,52 zilen=6.456

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.111
Rezultat net
6.953
Angajați
—
Datorii
13.343
Active imobilizate
13.166
Active circulante
39.770
Capitaluri proprii
39.593
Venituri totale
67.111
Cheltuieli totale
58.312
Stocuri
—
Creanțe
15.035
Casă și conturi la bănci
24.735
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.792
Rezultat net
11.965
Angajați
—
Datorii
23.351
Active imobilizate
11.768
Active circulante
44.222
Capitaluri proprii
32.639
Venituri totale
81.792
Cheltuieli totale
66.816
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
44.222
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.136
Rezultat net
1.025
Angajați
1
Datorii
45.739
Active imobilizate
7.508
Active circulante
73.905
Capitaluri proprii
35.674
Venituri totale
96.923
Cheltuieli totale
94.638
Stocuri
6.269
Creanțe
17.464
Casă și conturi la bănci
50.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.186
Rezultat net
15.034
Angajați
2
Datorii
18.498
Active imobilizate
4.534
Active circulante
48.613
Capitaluri proprii
34.649
Venituri totale
214.196
Cheltuieli totale
197.113
Stocuri
794
Creanțe
22.314
Casă și conturi la bănci
25.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.510
Rezultat net
-68.797
Angajați
2
Datorii
44.459
Active imobilizate
44.648
Active circulante
19.427
Capitaluri proprii
19.616
Venituri totale
78.535
Cheltuieli totale
146.066
Stocuri
5.794
Creanțe
6.643
Casă și conturi la bănci
6.990
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.463
Rezultat net
41.880
Angajați
3
Datorii
47.358
Active imobilizate
70.314
Active circulante
65.456
Capitaluri proprii
88.412
Venituri totale
312.834
Cheltuieli totale
268.841
Stocuri
794
Creanțe
6.345
Casă și conturi la bănci
58.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40434734
Număr de înregistrare
J35/249/2019
Înmatriculare
16 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J35/249/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Concesionarilor 1 Sat Giarmata, Comuna Giarmata Timiş
Adresă fiscală
Str. Concesionarilor 1 Giarmata TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
2 noiembrie 2023
Telefon
0744213794 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOC ALIN-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELEKTROBAU SORIN - ALIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2019
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J35/249/2019
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0744213794 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, STR. CONCESIONARILOR, NR.1
Cod poștal fiscal
307210
Strada sediului
Str. Concesionarilor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Giarmata Com. Giarmata
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307210
Strada domiciliului fiscal
Str. Concesionarilor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giarmata Com. Giarmata
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307210

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giarmata, Comuna GiarmataCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI