Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELETON SRL

ELETON SRL

CUI 6776834 · SRL· Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ELETON SRL are sediul în Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-35,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 139 K lei, față de 215,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut48,4%

Marja netă calculată este 48,4% în 2025, față de -28,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-22,7%

Datoriile raportate sunt 469,8 K lei în 2025, față de 608 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025139 K lei-35,5% față de anul anterior2020: 209.0572021: 18.1412022: 177.4222023: 219.5482024: 215.5082025: 138.952
Rezultat net 202567,3 K leiTrecere pe profit2020: 130.3902021: -165.8012022: 14.6082023: 34.6992024: -60.7882025: 67.273
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 32022: 32023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025107,7 K lei+166,5% față de anul anterior2020: 217.6842021: 51.8832022: 66.4912023: 101.1902024: 40.4022025: 107.675
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0110 K220 K2020: 209,1 K lei209,1 K20202021: 18,1 K lei18,1 K20212022: 177,4 K lei177,4 K20222023: 219,5 K lei219,5 K20232024: 215,5 K lei215,5 K20242025: 139 K lei139 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-914%-425,8%62,4%2020: 62,4%62,4%20202021: -914%-914%20212022: 8,2%8,2%20222023: 15,8%15,8%20232024: -28,2%-28,2%20242025: 48,4%48,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=1.741

Cifra de afaceri: -35,5% față de anul anterior.Marjă netă 48,4% · +76,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202440,4 K lei
2025107,7 K lei

Datorii raportate

2024608 K lei
2025469,8 K lei

Disponibilități bănești

20249,8 K lei
2025202 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri219,5 K lei215,5 K lei139 K lei-35,5% față de anul anterior
Rezultat net34,7 K lei-60,8 K lei67,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii101,2 K lei40,4 K lei107,7 K lei+166,5% față de anul anterior
Datorii414 K lei608 K lei469,8 K lei-22,7% față de anul anterior
Creanțe219,9 K lei209,3 K lei203,2 K lei-2,9% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă48,4%-28,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=1.741) · 2024: 6,4% (n=1.851)

Rezultat / active (A+B)5,3%-4,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=1.930) · 2024: 0,8% (n=2.020)

Rezultat / capitaluri proprii62,5%-150,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.632) · 2024: 7,7% (n=1.732)

Vânzări per angajat138.952 lei107.754 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 183.098 lei (n=1.408) · 2024: 173.586 lei (n=1.526)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)8,4%2,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,4% (n=1.930) · 2024: 40,6% (n=2.020)

Datorii / active (A+B)36,8%44,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59% (n=1.930) · 2024: 55,2% (n=2.020)

Ponderea activelor imobilizate84%84%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,8% (n=1.930) · 2024: 67,1% (n=2.020)

Active circulante / datorii totale0,44×0,36×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,5× (n=2.290) · 2024: 0,6× (n=2.407)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări526,4 zile349,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 52 zile (n=1.675) · 2024: 48,2 zile (n=1.766)

Stocuri în zile de vânzări3,2 zile2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 11,8 zile (n=1.228) · 2024: 11,9 zile (n=1.286)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.952
Rezultat net
67.273
Angajați
1
Datorii
469.785
Active imobilizate
1.071.659
Active circulante
204.585
Capitaluri proprii
107.675
Venituri totale
319.718
Cheltuieli totale
243.965
Stocuri
1.222
Creanțe
203.161
Casă și conturi la bănci
202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
698.784
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.508
Rezultat net
-60.788
Angajați
2
Datorii
607.962
Active imobilizate
1.158.195
Active circulante
220.246
Capitaluri proprii
40.402
Venituri totale
253.357
Cheltuieli totale
308.147
Stocuri
1.222
Creanțe
209.254
Casă și conturi la bănci
9.770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
730.077
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.548
Rezultat net
34.699
Angajați
3
Datorii
414.010
Active imobilizate
1.023.968
Active circulante
252.602
Capitaluri proprii
101.190
Venituri totale
250.841
Cheltuieli totale
213.991
Stocuri
21.222
Creanțe
219.932
Casă și conturi la bănci
11.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
761.370
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.422
Rezultat net
14.608
Angajați
3
Datorii
290.905
Active imobilizate
1.065.306
Active circulante
84.754
Capitaluri proprii
66.491
Venituri totale
208.715
Cheltuieli totale
192.368
Stocuri
—
Creanțe
80.176
Casă și conturi la bănci
4.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
792.664
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.141
Rezultat net
-165.801
Angajați
3
Datorii
303.628
Active imobilizate
1.106.645
Active circulante
72.823
Capitaluri proprii
51.883
Venituri totale
37.865
Cheltuieli totale
203.485
Stocuri
0
Creanțe
69.111
Casă și conturi la bănci
3.712
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
823.957
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.057
Rezultat net
130.390
Angajați
1
Datorii
409.692
Active imobilizate
1.003.053
Active circulante
473.483
Capitaluri proprii
217.684
Venituri totale
209.057
Cheltuieli totale
76.577
Stocuri
22.396
Creanțe
417.418
Casă și conturi la bănci
33.669
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
849.160
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 36% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-08-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 27570/3/20242024-08-13 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

drept de autor şi drepturi conexe · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2024-12-10 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 6.048 lei reprezentând triplul remuneraţiei datorate artiştilor interpreţi sau executanţi pentru comunicarea publică a fonogramelor sau a reproducerilor acestora şi a prestaţiilor artistice din domeniul audiovizual în perioada 01.06.2022 - 30.09.2024 pentru unităţile : Pensiunea Turistică ELETON, 4 margarete situată în Loc. Eforie Sud, Eforie, Str. Ştefan cel Mare, nr. 7, Jud. Constanţa. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1.220 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, apel care se depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată în şedinţa din 10.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei.

Document: Hotarare 1704/2024 · 2024-12-10

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6776834
Număr de înregistrare
J1994005326137
Înmatriculare
28 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994005326137
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN CEL MARE 7 Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŞTEFAN CEL MARE 7 Eforie Sud CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 august 2012
Înregistrare fiscală
22 decembrie 2025
Telefon
0724882182 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HAHUI ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELETON SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.08.2012
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994005326137
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Contact și adrese

Telefon
0724882182 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, LOC. EFORIE SUD ORŞ. EFORIE, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.7
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Loc. Eforie Sud Orş. Eforie
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Eforie Sud Orş. Eforie
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
4 noiembrie 2021
Perioada 1: TVA până la
10 ianuarie 2022
Perioada 1: Anulare operată la
10 ianuarie 2022
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 august 2012
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 iunie 1995
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2010
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2013
Actualizare TVA la încasare
20 iunie 2013
Publicare TVA la încasare
21 iunie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Eforie Sud, Oraş EforieCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI