Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELEVATOR SRL

ELEVATOR SRL

CUI 16285176 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Alte lucrări de instalații pentru construcții

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELEVATOR SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea alte lucrări de instalații pentru construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-20,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 207,8 K lei, față de 261,7 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-5,1%

Marja netă calculată este -5,1% în 2023, față de 64,2% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023207,8 K lei-20,6% față de anul anterior2020: 189.9502021: 289.6222022: 261.6642023: 207.775
Rezultat net 2023-10,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 120.4722021: 155.5572022: 167.8942023: -10.539
Angajați 20232+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 2
Capitaluri proprii 2023-10,3 K leiCapitaluri devenite negative2020: 120.7122021: 155.7972022: 168.1342023: -10.299
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K290 K2020: 190 K lei190 K20202021: 289,6 K lei289,6 K20212022: 261,7 K lei261,7 K20222023: 207,8 K lei207,8 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,1%29,5%64,2%2020: 63,4%63,4%20202021: 53,7%53,7%20212022: 64,2%64,2%20222023: -5,1%-5,1%2023Reper 2023: mediana sectorului 13,9% · n=1.030

Cifra de afaceri: -20,6% față de anul anterior.Marjă netă -5,1% · -69,2 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022168,1 K lei
2023-10,3 K lei

Datorii raportate

20224,2 K lei
202327,5 K lei

Disponibilități bănești

2022161 K lei
202316,7 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri289,6 K lei261,7 K lei207,8 K lei-20,6% față de anul anterior
Rezultat net155,6 K lei167,9 K lei-10,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii155,8 K lei168,1 K lei-10,3 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii4,7 K lei4,2 K lei27,5 K lei+551,2% față de anul anterior
Creanțe8,9 K lei4,9 K lei98 lei-98% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-5,1%64,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 13,9% (n=1.030) · 2022: 19,2% (n=961)

Rezultat / active (A+B)—97,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 9,8% (n=794) · 2022: 14,2% (n=739)

Rezultat / capitaluri proprii—99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 40,1% (n=948) · 2022: 49,7% (n=900)

Vânzări per angajat103.888 lei261.664 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 145.927 lei (n=877) · 2022: 131.604 lei (n=799)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)—97,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 52,7% (n=795) · 2022: 56,6% (n=740)

Datorii / active (A+B)—2,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 43,3% (n=795) · 2022: 41,4% (n=740)

Ponderea activelor imobilizate—3,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 14,3% (n=795) · 2022: 11,7% (n=740)

Active circulante / datorii totale0,61×39,32×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,6× (n=1.215) · 2022: 1,79× (n=1.141)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări0,2 zile6,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 78,8 zile (n=941) · 2022: 71,7 zile (n=870)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.775
Rezultat net
-10.539
Angajați
2
Datorii
27.466
Active imobilizate
—
Active circulante
16.812
Capitaluri proprii
-10.299
Venituri totale
207.775
Cheltuieli totale
216.236
Stocuri
—
Creanțe
98
Casă și conturi la bănci
16.714
Cheltuieli în avans
355
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.664
Rezultat net
167.894
Angajați
1
Datorii
4.218
Active imobilizate
6.207
Active circulante
165.834
Capitaluri proprii
168.134
Venituri totale
263.281
Cheltuieli totale
92.807
Stocuri
—
Creanțe
4.862
Casă și conturi la bănci
160.972
Cheltuieli în avans
311
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.622
Rezultat net
155.557
Angajați
1
Datorii
4.749
Active imobilizate
2.116
Active circulante
158.171
Capitaluri proprii
155.797
Venituri totale
293.739
Cheltuieli totale
135.304
Stocuri
1.572
Creanțe
8.883
Casă și conturi la bănci
147.716
Cheltuieli în avans
259
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.950
Rezultat net
120.472
Angajați
1
Datorii
2.808
Active imobilizate
25.157
Active circulante
98.363
Capitaluri proprii
120.712
Venituri totale
190.224
Cheltuieli totale
66.383
Stocuri
1.764
Creanțe
760
Casă și conturi la bănci
95.839
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16285176
Număr de înregistrare
J40/5077/2004
Înmatriculare
29 martie 2004
EUID
ROONRC.J40/5077/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MARGELELOR 2 A2 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CAZACU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELEVATOR SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 22.05.2024
Înregistrare fiscală
29 martie 2004
Număr registrul comerțului
J40/5077/2004
Cod CAEN
4329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744355099 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. MARGELELOR, NR.2, BL.A2, SC.1, ET.2, AP.12
Strada sediului
Str. MARGELELOR
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. MARGELELOR
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2822 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada MargelelorCAEN 4329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI