Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELIF STEEL S.R.L.

ELIF STEEL S.R.L.

CUI 47084156 · SRL· Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELIF STEEL S.R.L. are sediul în Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 89,7 K lei, față de 101 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,9%

Marja netă calculată este 10,9% în 2025, față de 15% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,4%

Datoriile raportate sunt 23,3 K lei în 2025, față de 21,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202589,7 K lei-11,2% față de anul anterior2023: 131.1672024: 101.0082025: 89.709
Rezultat net 20259,8 K lei-35,2% față de anul anterior2023: 62.8832024: 15.1342025: 9.801
Angajați 20250-100% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202592,7 K lei+12,1% față de anul anterior2023: 67.5312024: 82.6652025: 92.705
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate066 K131 K2023: 131,2 K lei131,2 K20232024: 101 K lei101 K20242025: 89,7 K lei89,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24%47,9%Mediana sectorului (2025): 7,1% · n=3482023: 47,9%47,9%20232024: 15%15%20242025: 10,9%10,9%2025

Cifra de afaceri: -11,2% față de anul anterior. Marja netă: 10,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii92,7 K lei+12,1% față de anul anterior
Datorii23,3 K lei+7,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri131,2 K lei101 K lei89,7 K lei-11,2% față de anul anterior
Rezultat net62,9 K lei15,1 K lei9,8 K lei-35,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii67,5 K lei82,7 K lei92,7 K lei+12,1% față de anul anterior
Datorii13,6 K lei21,7 K lei23,3 K lei+7,4% față de anul anterior
Creanțe64 lei2,2 K lei350 lei-84,4% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,9%7,1%n=34815%5,2%n=378
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,9%33,5%n=32379,2%34,4%n=344
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,1%59,8%n=32320,8%59%n=344
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%27,2%n=3230%23,8%n=344
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,4%4,1%n=32314,5%1,6%n=344
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive10,6%20%n=31618,3%21,9%n=318
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,98×1,04×n=4344,81×1,07×n=474
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,4 zile58,45 zilen=3237,98 zile61,42 zilen=342
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360449,08 zile43,21 zilen=260356,61 zile41,37 zilen=274
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—178.466 lein=259101.008 lei145.119 lein=297

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.709
Rezultat net
9.801
Angajați
0
Datorii
23.321
Active imobilizate
0
Active circulante
116.026
Capitaluri proprii
92.705
Venituri totale
89.709
Cheltuieli totale
75.389
Stocuri
111.908
Creanțe
350
Casă și conturi la bănci
3.768
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.008
Rezultat net
15.134
Angajați
1
Datorii
21.723
Active imobilizate
0
Active circulante
104.388
Capitaluri proprii
82.665
Venituri totale
101.008
Cheltuieli totale
82.189
Stocuri
100.057
Creanțe
2.238
Casă și conturi la bănci
2.093
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.167
Rezultat net
62.883
Angajați
1
Datorii
13.621
Active imobilizate
0
Active circulante
81.152
Capitaluri proprii
67.531
Venituri totale
131.167
Cheltuieli totale
67.129
Stocuri
80.498
Creanțe
64
Casă și conturi la bănci
590
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47084156
Număr de înregistrare
J20/1795/2022
Înmatriculare
27 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J20/1795/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
PEŞTIŞU MARE 143 Sat Peştişu Mare, Municipiul Hunedoara Hunedoara
Adresă fiscală
PEŞTIŞU MARE 143 Peştişu Mare HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
19 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PEȘTIȘAN NICOLAE-DOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELIF STEEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.10.2022
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J20/1795/2022
Cod CAEN
2599
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT PEŞTIŞU MARE MUN. HUNEDOARA, PEŞTIŞU MARE, NR.143
Cod poștal fiscal
331004
Strada sediului
PEŞTIŞU MARE
Numărul sediului
143
Localitatea sediului
Sat Peştişu Mare Mun. Hunedoara
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
331004
Strada domiciliului fiscal
PEŞTIŞU MARE
Numărul domiciliului fiscal
143
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Peştişu Mare Mun. Hunedoara
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
331004

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
23 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
24 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 2591 Rev. 2Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Peştişu Mare, Municipiul HunedoaraCAEN 2599
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI