Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELITCONSTRUCT SRL

ELITCONSTRUCT SRL

CUI 19098407 · SRL· Loc. Negreşti, Oraş Negreşti· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

condamnare penalăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

ELITCONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Negreşti, Oraş Negreşti și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Creanțe în creștere+33,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024
Datoriile au crescut+8%

Datoriile raportate sunt 12,2 mil. lei în 2024, față de 11,3 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 22.321.5192021: 3.962.5732022: 0
Rezultat net 20240 leiPierdere eliminată2020: -235.1962021: -5.585.9242022: -346.0702023: -64.5232024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 312021: 42022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2024-5,1 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,3%2020: 1.213.9152021: -4.663.0172022: -5.009.0872023: -5.073.6102024: -5.059.330
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 mil.22 mil.2020: 22,3 mil. lei22,3 mil.20202021: 4 mil. lei4 mil.20212022: 0 lei02022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-141%-66,3%8,4%2020: -1,1%-1,1%20202021: -141%-141%2021202220232024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-5,1 mil. lei
2024-5,1 mil. lei

Datorii raportate

202311,3 mil. lei
202412,2 mil. lei

Disponibilități bănești

202365,3 K lei
202465,3 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 278,8 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-346,1 K lei-64,5 K lei0 leiPierdere eliminată
Capitaluri proprii-5 mil. lei-5,1 mil. lei-5,1 mil. leiDeficit de capital redus cu 0,3%
Datorii11,2 mil. lei11,3 mil. lei12,2 mil. lei+8% față de anul anterior
Creanțe2,7 mil. lei2,7 mil. lei3,6 mil. lei+33,9% față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)0%-1,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2% (n=27.231) · 2023: 3,1% (n=27.304)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-79,8%-93,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 36,9% (n=27.247) · 2023: 38,6% (n=27.321)

Datorii / active (A+B)192%207,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,3% (n=27.247) · 2023: 59% (n=27.321)

Ponderea activelor imobilizate7,5%8,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 19,4% (n=27.247) · 2023: 16,9% (n=27.321)

Active circulante / datorii totale0,48×0,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
12.171.554
Active imobilizate
475.528
Active circulante
5.862.720
Capitaluri proprii
-5.059.330
Venituri totale
2.975
Cheltuieli totale
2.975
Stocuri
2.192.377
Creanțe
3.605.048
Casă și conturi la bănci
65.295
Cheltuieli în avans
1.052.727
Venituri în avans
—
Provizioane
278.751
Capital subscris vărsat
50.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-64.523
Angajați
1
Datorii
11.274.078
Active imobilizate
475.528
Active circulante
4.950.964
Capitaluri proprii
-5.073.610
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
64.523
Stocuri
2.192.378
Creanțe
2.693.291
Casă și conturi la bănci
65.295
Cheltuieli în avans
1.052.727
Venituri în avans
—
Provizioane
278.751
Capital subscris vărsat
50.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-346.070
Angajați
1
Datorii
11.223.087
Active imobilizate
490.311
Active circulante
4.949.713
Capitaluri proprii
-5.009.087
Venituri totale
31
Cheltuieli totale
346.101
Stocuri
2.192.703
Creanțe
2.691.230
Casă și conturi la bănci
65.780
Cheltuieli în avans
1.052.727
Venituri în avans
—
Provizioane
278.751
Capital subscris vărsat
50.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.962.573
Rezultat net
-5.585.924
Angajați
4
Datorii
11.366.550
Active imobilizate
525.282
Active circulante
5.404.275
Capitaluri proprii
-4.663.017
Venituri totale
3.596.319
Cheltuieli totale
9.182.243
Stocuri
2.192.142
Creanțe
2.999.718
Casă și conturi la bănci
212.415
Cheltuieli în avans
1.052.727
Venituri în avans
—
Provizioane
278.751
Capital subscris vărsat
50.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
22.321.519
Rezultat net
-235.196
Angajați
31
Datorii
11.685.899
Active imobilizate
888.326
Active circulante
11.237.512
Capitaluri proprii
1.213.915
Venituri totale
24.112.733
Cheltuieli totale
24.285.974
Stocuri
2.614.585
Creanțe
6.442.759
Casă și conturi la bănci
2.180.168
Cheltuieli în avans
1.052.727
Venituri în avans
—
Provizioane
278.751
Capital subscris vărsat
50.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

condamnare penală

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCcondamnare penală2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-09-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

condamnare penală

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-10-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19098407
Număr de înregistrare
J37/656/2006
Înmatriculare
12 octombrie 2006
EUID
ROONRC.J37/656/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GĂRII 48 Loc. Negreşti, Oraş Negreşti Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GĂRII 48 Negreşti VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 octombrie 2006
Înregistrare fiscală
2 ianuarie 2024
Telefon
745350756 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator judiciar
GRIGORIAN ANDREEA GINA
administrator judiciar
SOLVENCIA SPRL
administrator special
CIONCU MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELITCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.10.2006
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2006
Număr registrul comerțului
J37/656/2006
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, ORŞ. NEGREŞTI, STR. GĂRII, NR.48
Cod poștal fiscal
735200
Strada sediului
Str. Gării
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Orş. Negreşti
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
735200
Detalii sediu
în incinta FUC Negreşti
Strada domiciliului fiscal
Str. Gării
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Negreşti
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
735200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
16 octombrie 2006
TVA până la
5 octombrie 2020
Anulare operată la
26 octombrie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Agentia Nationala pentru Locuinte3 din 5 înregistrări (60%) · Vezi relația

Unitatea Militara 02543 Iasi2 din 5 înregistrări (40%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de imobile colective si de case individuale (Rev.2)3 din 5 înregistrări (60%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2)2 din 5 înregistrări (40%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 septembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de imobile colective si de case individuale (Rev.2) · Anunț SCNA1027988

Autoritate: Agentia Nationala pentru Locuinte

CPV 45211000-9

T3 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45211000-9

Vezi detaliile atribuirii →
8.115.029 leiValoare publicată
23 septembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de imobile colective si de case individuale (Rev.2) · Anunț SCNA1026518

Autoritate: Agentia Nationala pentru Locuinte

CPV 45211000-9

T3 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45211000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.870.662 leiValoare publicată
23 septembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de imobile colective si de case individuale (Rev.2) · Anunț SCNA1018621

Autoritate: Agentia Nationala pentru Locuinte

CPV 45211000-9

T3 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45211000-9

Vezi detaliile atribuirii →
3.692.396 leiValoare publicată
1 octombrie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2) · Anunț SCNA1039071

Autoritate: Unitatea Militara 02543 Iasi

CPV 45210000-2

T4 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45210000-2

Vezi detaliile atribuirii →
12.146.923 leiValoare publicată
17 aprilie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2) · Anunț SCNA1039071

Autoritate: Unitatea Militara 02543 Iasi

CPV 45210000-2

T2 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45210000-2

Vezi detaliile atribuirii →
11.507.377 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiLoc. Negreşti, Oraş NegreştiStrada GăriiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI