Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELITE DATA PROCESSING SRL

ELITE DATA PROCESSING SRL

CUI 32493381 · SRL· Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni· Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ELITE DATA PROCESSING SRL are sediul în Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni și raportează activitatea prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 290,6 K lei, față de 298,7 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut73,6%

Marja netă calculată este 73,6% în 2023, față de 68,6% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023290,6 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 262.0042021: 256.8002022: 298.6502023: 290.582
Rezultat net 2023213,9 K lei+4,5% față de anul anterior2020: 202.1892021: 198.0882022: 204.8162023: 213.943
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023266,5 K lei+30% față de anul anterior2020: 202.7732021: 396.3112022: 205.0562023: 266.481
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K299 K2020: 262 K lei262 K20202021: 256,8 K lei256,8 K20212022: 298,7 K lei298,7 K20222023: 290,6 K lei290,6 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,6%77,2%2020: 77,2%77,2%20202021: 77,1%77,1%20212022: 68,6%68,6%20222023: 73,6%73,6%2023Reper 2023: mediana sectorului 36,9% · n=3.863

Cifra de afaceri: -2,7% față de anul anterior.Marjă netă 73,6% · +5 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022205,1 K lei
2023266,5 K lei

Datorii raportate

2022354 K lei
2023193,9 K lei

Disponibilități bănești

202236,6 K lei
202327,3 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri256,8 K lei298,7 K lei290,6 K lei-2,7% față de anul anterior
Rezultat net198,1 K lei204,8 K lei213,9 K lei+4,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii396,3 K lei205,1 K lei266,5 K lei+30% față de anul anterior
Datorii12,4 K lei354 K lei193,9 K lei-45,2% față de anul anterior
Creanțe258,5 K lei412,3 K lei326,6 K lei-20,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă73,6%68,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 36,9% (n=3.863) · 2022: 49,2% (n=3.468)

Rezultat / active (A+B)46,5%36,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 28,7% (n=2.970) · 2022: 33,1% (n=2.561)

Rezultat / capitaluri proprii80,3%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 72% (n=3.836) · 2022: 90,2% (n=3.467)

Vânzări per angajat290.582 lei298.650 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 173.928 lei (n=2.653) · 2022: 149.939 lei (n=2.131)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)57,9%36,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 72,4% (n=2.972) · 2022: 71,3% (n=2.563)

Datorii / active (A+B)42,1%63,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 26,3% (n=2.972) · 2022: 26,7% (n=2.563)

Ponderea activelor imobilizate1,4%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 11,3% (n=2.972) · 2022: 10,3% (n=2.563)

Active circulante / datorii totale2,34×1,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 3,05× (n=4.608) · 2022: 3,38× (n=4.191)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări404,7 zile496,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 105,8 zile (n=3.475) · 2022: 125,9 zile (n=3.065)

Stocuri în zile de vânzări123,9 zile120,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 3,8 zile (n=1.332) · 2022: 4,9 zile (n=1.124)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.582
Rezultat net
213.943
Angajați
1
Datorii
193.888
Active imobilizate
6.450
Active circulante
453.919
Capitaluri proprii
266.481
Venituri totale
290.584
Cheltuieli totale
74.532
Stocuri
100.000
Creanțe
326.637
Casă și conturi la bănci
27.282
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.650
Rezultat net
204.816
Angajați
1
Datorii
353.974
Active imobilizate
10.201
Active circulante
548.829
Capitaluri proprii
205.056
Venituri totale
299.684
Cheltuieli totale
92.375
Stocuri
100.000
Creanțe
412.254
Casă și conturi la bănci
36.575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.800
Rezultat net
198.088
Angajați
1
Datorii
12.361
Active imobilizate
14.041
Active circulante
394.631
Capitaluri proprii
396.311
Venituri totale
256.804
Cheltuieli totale
56.456
Stocuri
124.485
Creanțe
258.547
Casă și conturi la bănci
11.599
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
262.004
Rezultat net
202.189
Angajați
1
Datorii
280.469
Active imobilizate
19.807
Active circulante
463.435
Capitaluri proprii
202.773
Venituri totale
262.030
Cheltuieli totale
57.351
Stocuri
124.485
Creanțe
272.703
Casă și conturi la bănci
66.247
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32493381
Număr de înregistrare
J3/1543/2013
Înmatriculare
20 noiembrie 2013
EUID
ROONRC.J3/1543/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
GROPENI 559B Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONIŢĂ-LEANCĂ PETRE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELITE DATA PROCESSING SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 01.10.2024
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2013
Număr registrul comerțului
J03/1543/2013
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
260609
Fax
260828
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT MĂRĂCINENI COM. MĂRĂCINENI, STR. GROPENI, NR.559B, AP.2
Cod poștal fiscal
117450
Strada sediului
Str. Gropeni
Numărul sediului
559B
Localitatea sediului
Sat Mărăcineni Com. Mărăcineni
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117450
Strada domiciliului fiscal
Str. Gropeni
Numărul domiciliului fiscal
559B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mărăcineni Com. Mărăcineni
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117450

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 6621 Rev. 2Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Mărăcineni, Comuna MărăcineniCAEN 6311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI