Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELIXIR PHARM SRL

ELIXIR PHARM SRL

CUI 18678848 · SRL· Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ELIXIR PHARM SRL are sediul în Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4%

Marja netă calculată este 4% în 2025, față de 3,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,2%

Datoriile raportate sunt 518,8 K lei în 2025, față de 535,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+8,2% față de anul anterior2020: 1.034.2732021: 1.021.3022022: 1.228.7822023: 1.968.0822024: 2.170.2462025: 2.347.555
Rezultat net 202593,6 K lei+35,1% față de anul anterior2020: 80.1122021: 76.0442022: 59.9912023: 74.5632024: 69.2722025: 93.565
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025274,6 K lei+21,8% față de anul anterior2020: 157.1792021: 126.0742022: 122.9072023: 197.4702024: 225.4382025: 274.559
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1 mil. lei1 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,9%7,7%2020: 7,7%7,7%20202021: 7,4%7,4%20212022: 4,9%4,9%20222023: 3,8%3,8%20232024: 3,2%3,2%20242025: 4%4%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.035

Cifra de afaceri: +8,2% față de anul anterior.Marjă netă 4% · +0,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024225,4 K lei
2025274,6 K lei

Datorii raportate

2024535,8 K lei
2025518,8 K lei

Disponibilități bănești

2024186,5 K lei
2025199,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,2 mil. lei2,3 mil. lei+8,2% față de anul anterior
Rezultat net74,6 K lei69,3 K lei93,6 K lei+35,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii197,5 K lei225,4 K lei274,6 K lei+21,8% față de anul anterior
Datorii613,5 K lei535,8 K lei518,8 K lei-3,2% față de anul anterior
Creanțe284,9 K lei241,5 K lei250,8 K lei+3,9% față de anul anterior
Angajați355Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4%3,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.035) · 2024: 2,9% (n=2.293)

Rezultat / active (A+B)11,8%9,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,5% (n=1.843) · 2024: 4,3% (n=2.072)

Rezultat / capitaluri proprii34,1%30,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,4% (n=1.732) · 2024: 21,4% (n=1.950)

Vânzări per angajat469.511 lei434.049 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 451.770 lei (n=1.821) · 2024: 412.573 lei (n=2.036)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,6%29,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=1.843) · 2024: 26% (n=2.072)

Datorii / active (A+B)65,4%70,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79% (n=1.843) · 2024: 74,2% (n=2.072)

Ponderea activelor imobilizate4,6%7,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12% (n=1.843) · 2024: 12,3% (n=2.072)

Active circulante / datorii totale1,46×1,31×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=2.382) · 2024: 1,08× (n=2.671)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări38,5 zile40,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 32,3 zile (n=1.947) · 2024: 35 zile (n=2.176)

Stocuri în zile de vânzări47 zile45,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 61,1 zile (n=1.890) · 2024: 64,1 zile (n=2.115)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.347.555
Rezultat net
93.565
Angajați
5
Datorii
518.752
Active imobilizate
36.609
Active circulante
756.702
Capitaluri proprii
274.559
Venituri totale
2.350.561
Cheltuieli totale
2.242.644
Stocuri
306.224
Creanțe
250.847
Casă și conturi la bănci
199.631
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.170.246
Rezultat net
69.272
Angajați
5
Datorii
535.776
Active imobilizate
57.530
Active circulante
703.684
Capitaluri proprii
225.438
Venituri totale
2.172.839
Cheltuieli totale
2.091.491
Stocuri
275.746
Creanțe
241.457
Casă și conturi la bănci
186.481
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.968.082
Rezultat net
74.563
Angajați
3
Datorii
613.500
Active imobilizate
78.925
Active circulante
731.406
Capitaluri proprii
197.470
Venituri totale
1.968.149
Cheltuieli totale
1.881.955
Stocuri
292.482
Creanțe
284.858
Casă și conturi la bănci
154.066
Cheltuieli în avans
639
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.228.782
Rezultat net
59.991
Angajați
3
Datorii
546.818
Active imobilizate
100.489
Active circulante
569.236
Capitaluri proprii
122.907
Venituri totale
1.228.863
Cheltuieli totale
1.159.009
Stocuri
269.672
Creanțe
214.480
Casă și conturi la bănci
85.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.021.302
Rezultat net
76.044
Angajați
3
Datorii
240.542
Active imobilizate
967
Active circulante
365.649
Capitaluri proprii
126.074
Venituri totale
1.023.460
Cheltuieli totale
933.931
Stocuri
135.209
Creanțe
123.273
Casă și conturi la bănci
107.167
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.034.273
Rezultat net
80.112
Angajați
3
Datorii
220.904
Active imobilizate
1.976
Active circulante
374.887
Capitaluri proprii
157.179
Venituri totale
1.034.355
Cheltuieli totale
939.646
Stocuri
140.400
Creanțe
132.937
Casă și conturi la bănci
101.550
Cheltuieli în avans
1.220
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-05-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18678848
Număr de înregistrare
J2006000415192
Înmatriculare
17 mai 2006
EUID
ROONRC.J2006000415192
Formă juridică
SRL
Sediu social
550 Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
550 Sâncrăieni HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 mai 2006
Înregistrare fiscală
20 mai 2026
Telefon
0744159965 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KOVÁCS IZABELLA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELIXIR PHARM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.05.2006
Înregistrare fiscală
18 mai 2006
Număr registrul comerțului
J2006000415192
Cod CAEN
4773
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0744159965 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT SÂNCRĂIENI COM. SÂNCRĂIENI, , NR.550
Cod poștal fiscal
537265
Numărul sediului
550
Localitatea sediului
Sat Sâncrăieni Com. Sâncrăieni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537265
Numărul domiciliului fiscal
550
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sâncrăieni Com. Sâncrăieni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537265

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 mai 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Sâncrăieni, Comuna SâncrăieniCAEN 4773
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI