Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELLY STAN BEAUTY DEFINITION S.R.L.

ELLY STAN BEAUTY DEFINITION S.R.L.

CUI 43800309 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ELLY STAN BEAUTY DEFINITION S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-95%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,8 K lei, față de 175,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-225%

Marja netă calculată este -225% în 2025, față de -22,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.637,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258,8 K lei-95% față de anul anterior2021: 49.8512022: 167.9012023: 182.3502024: 175.2762025: 8.836
Rezultat net 2025-19,9 K lei+49,9% față de anul anterior2021: -28.9402022: 22.7082023: -51.5272024: -39.6782025: -19.879
Angajați 20251Fără an comparabil2021: 12022: 12023: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-118 K lei-20,3% față de anul anterior2021: -28.7402022: -6.0322023: -57.5592024: -98.1642025: -118.043
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate091 K182 K2021: 49,9 K lei49,9 K20212022: 167,9 K lei167,9 K20222023: 182,4 K lei182,4 K20232024: 175,3 K lei175,3 K20242025: 8,8 K lei8,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-225%-105,7%13,5%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902021: -58,1%-58,1%20212022: 13,5%13,5%20222023: -28,3%-28,3%20232024: -22,6%-22,6%20242025: -225%-225%2025

Cifra de afaceri: -95% față de anul anterior. Marja netă: -225%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-118 K lei-20,3% față de anul anterior
Datorii171,2 K lei+8,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri182,4 K lei175,3 K lei8,8 K lei-95% față de anul anterior
Rezultat net-51,5 K lei-39,7 K lei-19,9 K lei+49,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-57,6 K lei-98,2 K lei-118 K lei-20,3% față de anul anterior
Datorii96 K lei157,5 K lei171,2 K lei+8,7% față de anul anterior
Creanțe96 lei97 lei1,7 K lei+1.637,1% față de anul anterior
Angajați1—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-225%3,1%n=9.190-22,6%1,3%n=13.055
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-231%1,3%n=5.338-171,2%-3,6%n=7.667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)335%97,2%n=5.338274,8%99,7%n=7.667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)79,3%29,4%n=5.33874,5%28,9%n=7.667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-38,9%2%n=5.333-69,2%0%n=7.661
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,52×n=10.5140,09×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36068,65 zile10,68 zilen=6.3300,2 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360316,49 zile22,52 zilen=5.28716,36 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați8.836 lei76.053 lein=5.763—63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.836
Rezultat net
-19.879
Angajați
1
Datorii
171.171
Active imobilizate
40.510
Active circulante
10.591
Capitaluri proprii
-118.043
Venituri totale
8.836
Cheltuieli totale
28.715
Stocuri
7.768
Creanțe
1.685
Casă și conturi la bănci
1.138
Cheltuieli în avans
2.027
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.276
Rezultat net
-39.678
Angajați
—
Datorii
157.520
Active imobilizate
42.697
Active circulante
14.632
Capitaluri proprii
-98.164
Venituri totale
175.276
Cheltuieli totale
213.201
Stocuri
7.964
Creanțe
97
Casă și conturi la bănci
6.571
Cheltuieli în avans
2.027
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.350
Rezultat net
-51.527
Angajați
1
Datorii
95.993
Active imobilizate
17.424
Active circulante
21.010
Capitaluri proprii
-57.559
Venituri totale
182.350
Cheltuieli totale
232.054
Stocuri
12.112
Creanțe
96
Casă și conturi la bănci
8.802
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.901
Rezultat net
22.708
Angajați
1
Datorii
72.032
Active imobilizate
14.425
Active circulante
51.575
Capitaluri proprii
-6.032
Venituri totale
167.901
Cheltuieli totale
141.088
Stocuri
12.857
Creanțe
113
Casă și conturi la bănci
38.605
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.851
Rezultat net
-28.940
Angajați
1
Datorii
63.841
Active imobilizate
16.520
Active circulante
18.581
Capitaluri proprii
-28.740
Venituri totale
50.700
Cheltuieli totale
78.145
Stocuri
14.107
Creanțe
729
Casă și conturi la bănci
3.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 95% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 95% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43800309
Număr de înregistrare
J40/3389/2021
Înmatriculare
24 februarie 2021
EUID
ROONRC.J40/3389/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
METALURGIEI 132 B3A Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul METALURGIEI 132 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 februarie 2021
Înregistrare fiscală
19 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN ELISA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELLY STAN BEAUTY DEFINITION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2021
Înregistrare fiscală
24 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J40/3389/2021
Cod CAEN
9602
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL METALURGIEI, NR.132, CAM 1, BL.B3A, ET.4, AP.60
Strada sediului
Bld. Metalurgiei
Numărul sediului
132
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAM 1
Strada domiciliului fiscal
Bld. Metalurgiei
Numărul domiciliului fiscal
132
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAM 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI