Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELMA FURNITURE SRL

ELMA FURNITURE SRL

CUI 31435749 · SRL· Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou· Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

ELMA FURNITURE SRL are sediul în Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou și raportează activitatea comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-0,5%

Datoriile raportate sunt 171,9 K lei în 2024, față de 172,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil2020: 323.8142021: 278.1972022: 147.9752023: 38.254
Rezultat net 20240 lei+100% față de anul anterior2020: 13.4192021: 2.7862022: 6322023: -6.9932024: 0
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202421,6 K lei+0% față de anul anterior2020: 25.1452021: 27.9312022: 28.5632023: 21.5702024: 21.570
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K324 K2020: 323,8 K lei323,8 K20202021: 278,2 K lei278,2 K20212022: 148 K lei148 K20222023: 38,3 K lei38,3 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,3%-7,1%4,1%Mediana sectorului (2024): 2% · n=14542020: 4,1%4,1%20202021: 1%1%20212022: 0,4%0,4%20222023: -18,3%-18,3%20232024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii21,6 K lei+0% față de anul anterior
Datorii171,9 K lei-0,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri148 K lei38,3 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net632 lei-7 K lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii28,6 K lei21,6 K lei21,6 K lei+0% față de anul anterior
Datorii197,3 K lei172,8 K lei171,9 K lei-0,5% față de anul anterior
Creanțe128,8 K lei114 K lei113,7 K lei-0,3% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—2%n=1.454-18,3%2,9%n=1.472
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%10,5%n=1.082-32,4%16,5%n=1.131
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,21×0,92×n=1.7971,21×1×n=1.800
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—28,58 zilen=1.3301.073,02 zile28,01 zilen=1.343
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—118,69 zilen=1.297892,78 zile125,06 zilen=1.344

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
171.893
Active imobilizate
—
Active circulante
208.582
Capitaluri proprii
21.570
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
94.867
Creanțe
113.701
Casă și conturi la bănci
14
Cheltuieli în avans
1.459
Venituri în avans
16.578
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.254
Rezultat net
-6.993
Angajați
—
Datorii
172.836
Active imobilizate
—
Active circulante
209.525
Capitaluri proprii
21.570
Venituri totale
38.254
Cheltuieli totale
45.247
Stocuri
94.868
Creanțe
114.020
Casă și conturi la bănci
637
Cheltuieli în avans
1.459
Venituri în avans
16.578
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.975
Rezultat net
632
Angajați
1
Datorii
197.335
Active imobilizate
—
Active circulante
241.017
Capitaluri proprii
28.563
Venituri totale
147.975
Cheltuieli totale
145.367
Stocuri
106.012
Creanțe
128.781
Casă și conturi la bănci
6.224
Cheltuieli în avans
1.459
Venituri în avans
16.578
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.197
Rezultat net
2.786
Angajați
1
Datorii
195.750
Active imobilizate
—
Active circulante
238.800
Capitaluri proprii
27.931
Venituri totale
278.197
Cheltuieli totale
272.963
Stocuri
98.927
Creanțe
137.823
Casă și conturi la bănci
2.050
Cheltuieli în avans
1.459
Venituri în avans
16.578
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.814
Rezultat net
13.419
Angajați
1
Datorii
200.867
Active imobilizate
—
Active circulante
241.131
Capitaluri proprii
25.145
Venituri totale
323.814
Cheltuieli totale
307.157
Stocuri
66.041
Creanțe
141.292
Casă și conturi la bănci
33.798
Cheltuieli în avans
1.459
Venituri în avans
16.578
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31435749
Număr de înregistrare
J2013000840350
Înmatriculare
29 martie 2013
EUID
ROONRC.J2013000840350
Formă juridică
SRL
Sediu social
656 Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELMA FURNITURE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.03.2026
Înregistrare fiscală
29 martie 2013
Număr registrul comerțului
J2013000840350
Cod CAEN
4755
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0743250558 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT PECIU NOU COM. PECIU NOU, , NR.656, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
307310
Numărul sediului
656
Localitatea sediului
Sat Peciu Nou Com. Peciu Nou
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307310
Detalii sediu
CAMERA 1
Numărul domiciliului fiscal
656
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Peciu Nou Com. Peciu Nou
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307310
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
24 mai 2013
TVA până la
31 iulie 2024
Anulare operată la
19 august 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
24 mai 2013
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
26 august 2024
Publicare TVA la încasare
27 august 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Peciu Nou, Comuna Peciu NouCAEN 4759
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI