Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ELYAD COM SRL

ELYAD COM SRL

CUI 9688591 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ELYAD COM SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,3 mil. lei, față de 9,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,7%

Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de 2,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+14,8%

Datoriile raportate sunt 511,7 K lei în 2025, față de 445,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258,3 mil. lei-13,2% față de anul anterior2020: 3.404.8972021: 5.628.0822022: 6.805.2672023: 8.218.9342024: 9.578.8402025: 8.318.116
Rezultat net 2025225,8 K lei-4,7% față de anul anterior2020: 44.8692021: 80.7772022: 173.0722023: 36.7612024: 236.9772025: 225.762
Angajați 202517+21,4% față de anul anterior2020: 82021: 82022: 132023: 142024: 142025: 17
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+20,3% față de anul anterior2020: 589.3132021: 670.0902022: 843.1332023: 879.8392024: 1.116.8172025: 1.343.718
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.10 mil.2020: 3,4 mil. lei3,4 mil.20202021: 5,6 mil. lei5,6 mil.20212022: 6,8 mil. lei6,8 mil.20222023: 8,2 mil. lei8,2 mil.20232024: 9,6 mil. lei9,6 mil.20242025: 8,3 mil. lei8,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,4%2,7%2020: 1,3%1,3%20202021: 1,4%1,4%20212022: 2,5%2,5%20222023: 0,4%0,4%20232024: 2,5%2,5%20242025: 2,7%2,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=133

Cifra de afaceri: -13,2% față de anul anterior.Marjă netă 2,7% · +0,2 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,1 mil. lei
20251,3 mil. lei

Datorii raportate

2024445,7 K lei
2025511,7 K lei

Disponibilități bănești

2024672,9 K lei
20251 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,2 mil. lei9,6 mil. lei8,3 mil. lei-13,2% față de anul anterior
Rezultat net36,8 K lei237 K lei225,8 K lei-4,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii879,8 K lei1,1 mil. lei1,3 mil. lei+20,3% față de anul anterior
Datorii936,5 K lei445,7 K lei511,7 K lei+14,8% față de anul anterior
Creanțe171,7 K lei137,1 K lei111,1 K lei-19% față de anul anterior
Angajați141417+21,4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,7%2,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=133) · 2024: 3,7% (n=148)

Rezultat / active (A+B)12,3%15,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=100) · 2024: 5,9% (n=112)

Rezultat / capitaluri proprii16,8%21,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=98) · 2024: 24,8% (n=108)

Vânzări per angajat489.301 lei684.203 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 401.513 lei (n=89) · 2024: 365.087 lei (n=98)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73,4%73%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,8% (n=100) · 2024: 31,8% (n=112)

Datorii / active (A+B)27,9%29,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,1% (n=100) · 2024: 67,1% (n=112)

Ponderea activelor imobilizate25,6%34,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=100) · 2024: 23,3% (n=112)

Active circulante / datorii totale2,66×2,25×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,93× (n=142) · 2024: 1,03× (n=159)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4,8 zile5,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 22,8 zile (n=107) · 2024: 13,5 zile (n=114)

Stocuri în zile de vânzări8,9 zile7,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,4 zile (n=125) · 2024: 70,5 zile (n=139)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.318.116
Rezultat net
225.762
Angajați
17
Datorii
511.701
Active imobilizate
469.111
Active circulante
1.362.067
Capitaluri proprii
1.343.718
Venituri totale
8.381.438
Cheltuieli totale
8.110.970
Stocuri
205.684
Creanțe
111.120
Casă și conturi la bănci
1.045.263
Cheltuieli în avans
24.241
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.578.840
Rezultat net
236.977
Angajați
14
Datorii
445.706
Active imobilizate
528.903
Active circulante
1.001.879
Capitaluri proprii
1.116.817
Venituri totale
10.161.527
Cheltuieli totale
9.873.893
Stocuri
191.827
Creanțe
137.133
Casă și conturi la bănci
672.919
Cheltuieli în avans
31.741
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.218.934
Rezultat net
36.761
Angajați
14
Datorii
936.471
Active imobilizate
1.065.224
Active circulante
726.845
Capitaluri proprii
879.839
Venituri totale
8.240.766
Cheltuieli totale
8.184.103
Stocuri
218.931
Creanțe
171.652
Casă și conturi la bănci
336.262
Cheltuieli în avans
24.241
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.805.267
Rezultat net
173.072
Angajați
13
Datorii
1.010.061
Active imobilizate
921.216
Active circulante
907.832
Capitaluri proprii
843.133
Venituri totale
6.829.444
Cheltuieli totale
6.627.845
Stocuri
495.496
Creanțe
122.592
Casă și conturi la bănci
289.744
Cheltuieli în avans
24.146
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.628.082
Rezultat net
80.777
Angajați
8
Datorii
886.110
Active imobilizate
887.059
Active circulante
662.528
Capitaluri proprii
670.090
Venituri totale
5.631.744
Cheltuieli totale
5.507.977
Stocuri
437.139
Creanțe
102.109
Casă și conturi la bănci
123.280
Cheltuieli în avans
6.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.404.897
Rezultat net
44.869
Angajați
8
Datorii
781.036
Active imobilizate
857.864
Active circulante
499.667
Capitaluri proprii
589.313
Venituri totale
3.428.995
Cheltuieli totale
3.359.041
Stocuri
273.438
Creanțe
114.460
Casă și conturi la bănci
111.769
Cheltuieli în avans
12.818
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.120
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-08-19 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Dosar 7684/182/20242024-05-29 · Judecătoria BAIAMARE · Debitor

încuviinţarea executării silite E-MAIL · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2024-06-04 · 14:00

Admite cererea

Admite cererea de încuviinţare a executării silite

Document: incheieredeexecutaresilita 7256/2024 · 2024-06-04

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

43 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9688591
Număr de înregistrare
J1997000519241
Înmatriculare
30 iulie 1997
EUID
ROONRC.J1997000519241
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mărgeanului 8D Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Mărgeanului 8D Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 august 1997
Înregistrare fiscală
28 aprilie 2026
Telefon
0262223754 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZEKELY ADRIAN ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ELYAD COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.08.1997
Înregistrare fiscală
19 august 1997
Număr registrul comerțului
J1997000519241
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0262223754 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. MĂRGEANULUI, NR.8D
Strada sediului
Str. Mărgeanului
Numărul sediului
8D
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărgeanului
Numărul domiciliului fiscal
8D
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 august 1997
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
9 mai 2014
Publicare TVA la încasare
10 mai 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (43) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban39 din 43 înregistrări (90,7%) · Vezi relația

JUDETUL MARAMURES (CONSILIUL JUDETEAN MARAMURES)2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

Spitalul de Boli infectioase si Psihiatrie Baia Mare2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Flori taiate (Rev.2)30 din 43 înregistrări (69,8%) · Vezi selecția

Diverse articole decorative (Rev.2)10 din 43 înregistrări (23,3%) · Vezi selecția

Plante vii, bulbi, radacini, butasi si altoaie (Rev.2)2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi selecția

Aranjamente florale (Rev.2)1 din 43 înregistrări (2,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 ianuarie 2026Achiziție directă

Flori taiate si plante - R3

Autoritate: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

CPV 03121200-7 — Flori taiate (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03121200-7

Vezi detaliile atribuirii →
100.000 leiValoare publicată
13 ianuarie 2026Achiziție directă

Articole decorative R6

Autoritate: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

CPV 39298900-6 — Diverse articole decorative (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39298900-6

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
30 decembrie 2025Achiziție directă

Flori taiate

Autoritate: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

CPV 03121200-7 — Flori taiate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03121200-7

Vezi detaliile atribuirii →
1.263 leiValoare publicată
19 decembrie 2025Achiziție directă

Flori taiate si plante - R881, R878

Autoritate: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

CPV 03121200-7 — Flori taiate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03121200-7

Vezi detaliile atribuirii →
4.208 leiValoare publicată
17 decembrie 2025Achiziție directă

Diverse articole decorative

Autoritate: Spitalul de Boli infectioase si Psihiatrie Baia Mare

CPV 39298900-6 — Diverse articole decorative (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39298900-6

Vezi detaliile atribuirii →
169 leiValoare publicată
16 decembrie 2025Achiziție directă

Flori taiate si plante-R866

Autoritate: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

CPV 03121200-7 — Flori taiate (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03121200-7

Vezi detaliile atribuirii →
2.248 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI