Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMA & MARIO FOOD S.R.L.

EMA & MARIO FOOD S.R.L.

CUI 40160787 · SRL· Municipiul Ploieşti

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

EMA & MARIO FOOD S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 394,5 K lei, față de 408,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-2,4%

Marja netă calculată este -2,4% în 2025, față de -3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025394,5 K lei-3,4% față de anul anterior2020: 218.9432021: 187.7982022: 230.9482023: 276.0242024: 408.3412025: 394.534
Rezultat net 2025-9,5 K lei+29,4% față de anul anterior2020: 12.6312021: -19.8792022: 10.8392023: -12.1372024: -13.3992025: -9.461
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-33,2 K lei-39,8% față de anul anterior2020: 10.8252021: -9.0542022: 1.7852023: -10.3532024: -23.7522025: -33.213
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0204 K408 K2020: 218,9 K lei218,9 K20202021: 187,8 K lei187,8 K20212022: 230,9 K lei230,9 K20222023: 276 K lei276 K20232024: 408,3 K lei408,3 K20242025: 394,5 K lei394,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,6%-2,4%5,8%Mediana sectorului (2025): 1,1% · n=39472020: 5,8%5,8%20202021: -10,6%-10,6%20212022: 4,7%4,7%20222023: -4,4%-4,4%20232024: -3,3%-3,3%20242025: -2,4%-2,4%2025

Cifra de afaceri: -3,4% față de anul anterior. Marja netă: -2,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-33,2 K lei-39,8% față de anul anterior
Datorii41,5 K lei+16,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri276 K lei408,3 K lei394,5 K lei-3,4% față de anul anterior
Rezultat net-12,1 K lei-13,4 K lei-9,5 K lei+29,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-10,4 K lei-23,8 K lei-33,2 K lei-39,8% față de anul anterior
Datorii30,9 K lei35,7 K lei41,5 K lei+16,3% față de anul anterior
Creanțe—10 lei599 lei+5.890% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2,4%1,1%n=3.947-3,3%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—5,3%n=3.690-198,4%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—88,7%n=3.690298,4%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—37,7%n=3.6901,7%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—0,4%n=3.690-111,9%0,4%n=11.739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,2×0,59×n=4.8260,33×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,55 zile18,61 zilen=3.6630,01 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,45 zile16,61 zilen=3.4541,61 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați131.511 lei171.255 lein=3.365136.114 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
394.534
Rezultat net
-9.461
Angajați
3
Datorii
41.545
Active imobilizate
—
Active circulante
8.332
Capitaluri proprii
-33.213
Venituri totale
396.442
Cheltuieli totale
393.985
Stocuri
1.589
Creanțe
599
Casă și conturi la bănci
6.144
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
408.341
Rezultat net
-13.399
Angajați
3
Datorii
35.724
Active imobilizate
208
Active circulante
11.764
Capitaluri proprii
-23.752
Venituri totale
410.816
Cheltuieli totale
411.851
Stocuri
1.829
Creanțe
10
Casă și conturi la bănci
9.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.024
Rezultat net
-12.137
Angajați
3
Datorii
30.920
Active imobilizate
794
Active circulante
19.256
Capitaluri proprii
-10.353
Venituri totale
276.975
Cheltuieli totale
286.342
Stocuri
1.314
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.942
Cheltuieli în avans
517
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.948
Rezultat net
10.839
Angajați
3
Datorii
11.950
Active imobilizate
1.587
Active circulante
12.148
Capitaluri proprii
1.785
Venituri totale
232.806
Cheltuieli totale
219.685
Stocuri
1.198
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.798
Rezultat net
-19.879
Angajați
3
Datorii
14.246
Active imobilizate
2.700
Active circulante
2.348
Capitaluri proprii
-9.054
Venituri totale
188.867
Cheltuieli totale
206.985
Stocuri
640
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.708
Cheltuieli în avans
144
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.943
Rezultat net
12.631
Angajați
3
Datorii
14.507
Active imobilizate
4.775
Active circulante
20.557
Capitaluri proprii
10.825
Venituri totale
219.998
Cheltuieli totale
205.631
Stocuri
755
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.802
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-05.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40160787
Număr de înregistrare
J2018002442298
Înmatriculare
15 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018002442298
Formă juridică
SRL
Sediu social
LAURILOR 2 35A Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale LAURILOR 2 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
18 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIVILICHI MARIANA GRAȚIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMA & MARIO FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.11.2018
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002442298
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, ALEEA LAURILOR, NR.2, BL.35A, SC.C, ET.3, AP.55
Cod poștal fiscal
100104
Strada sediului
Aleea Laurilor
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100104
Strada domiciliului fiscal
Aleea Laurilor
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100104

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI