Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMANUEL & ELISA INSTAL SERVIS S.R.L.

EMANUEL & ELISA INSTAL SERVIS S.R.L.

CUI 41515764 · SRL· Municipiul Mediaş· Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EMANUEL & ELISA INSTAL SERVIS S.R.L. are sediul în Municipiul Mediaş și raportează activitatea lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-85,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 24,3 K lei, față de 167,6 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-71,5%

Marja netă calculată este -71,5% în 2022, față de -2,9% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202224,3 K lei-85,5% față de anul anterior2020: 565.5132021: 167.5652022: 24.304
Rezultat net 2022-17,4 K lei-253,1% față de anul anterior2020: -158.3122021: -4.9212022: -17.377
Angajați 20221-50% față de anul anterior2020: 92021: 22022: 1
Capitaluri proprii 2022-184,8 K lei-10,4% față de anul anterior2020: -166.8372021: -167.4602022: -184.837
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0283 K566 K2020: 565,5 K lei565,5 K20202021: 167,6 K lei167,6 K20212022: 24,3 K lei24,3 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-71,5%-27,7%16%Mediana sectorului (2022): 16% · n=74102020: -28%-28%20202021: -2,9%-2,9%20212022: -71,5%-71,5%2022

Cifra de afaceri: -85,5% față de anul anterior. Marja netă: -71,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii-184,8 K lei-10,4% față de anul anterior
Datorii211,8 K lei-16,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri565,5 K lei167,6 K lei24,3 K lei-85,5% față de anul anterior
Rezultat net-158,3 K lei-4,9 K lei-17,4 K lei-253,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-166,8 K lei-167,5 K lei-184,8 K lei-10,4% față de anul anterior
Datorii243,8 K lei253,2 K lei211,8 K lei-16,3% față de anul anterior
Creanțe24,8 K lei54,1 K lei27 K lei-50,1% față de anul anterior
Angajați921-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-71,5%16%n=7.410-2,9%14,4%n=6.566
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—48,4%n=5.309-195,4%52%n=4.818
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—49,5%n=5.309295,4%44,6%n=4.818
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—12,6%n=5.3098,2%13,3%n=4.818
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—15,2%n=5.305-5,7%11,5%n=4.817
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,13×1,7×n=8.4300,31×1,81×n=7.497
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360399,93 zile58,38 zilen=6.434116,13 zile47,81 zilen=5.681
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—23,95 zilen=4.07838,1 zile28,89 zilen=3.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați24.304 lei114.509 lein=6.00183.783 lei100.458 lein=5.082

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.304
Rezultat net
-17.377
Angajați
1
Datorii
211.838
Active imobilizate
—
Active circulante
27.001
Capitaluri proprii
-184.837
Venituri totale
25.565
Cheltuieli totale
42.174
Stocuri
—
Creanțe
27.000
Casă și conturi la bănci
1
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.565
Rezultat net
-4.921
Angajați
2
Datorii
253.155
Active imobilizate
7.007
Active circulante
78.688
Capitaluri proprii
-167.460
Venituri totale
167.653
Cheltuieli totale
170.897
Stocuri
17.734
Creanțe
54.055
Casă și conturi la bănci
6.899
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
565.513
Rezultat net
-158.312
Angajați
9
Datorii
243.782
Active imobilizate
10.585
Active circulante
66.360
Capitaluri proprii
-166.837
Venituri totale
566.354
Cheltuieli totale
719.016
Stocuri
10.073
Creanțe
24.774
Casă și conturi la bănci
31.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41515764
Număr de înregistrare
J32/1577/2019
Înmatriculare
12 august 2019
EUID
ROONRC.J32/1577/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 14 Municipiul Mediaş Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
SIBINSOLV IPURL (FOSTA ROMINSOLV SPRL FILIALA SIBIU)

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMANUEL & ELISA INSTAL SERVIS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.10.2023
Înregistrare fiscală
13 august 2019
Număr registrul comerțului
J32/1577/2019
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Contact și adrese

Telefon
0743846516 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. 1 DECEMBRIE, NR.14, AP.7
Cod poștal fiscal
551090
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Mediaş
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
551090
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Mediaş
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
551090

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2020
TVA până la
4 octombrie 2023
Anulare operată la
5 octombrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul MediaşCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI