Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMANUEL'S CORPORATION S.R.L.

EMANUEL'S CORPORATION S.R.L.

CUI 30616186 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

EMANUEL'S CORPORATION S.R.L. are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+2,5%

Datoriile raportate sunt 253,2 K lei în 2025, față de 247,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiFără an comparabil2020: 14.9732022: 02023: 9.5002024: 02025: 0
Rezultat net 2025-7,5 K lei-70,3% față de anul anterior2020: 52022: -11.3352023: 7.5342024: -4.3822025: -7.462
Angajați 20250Fără an comparabil2020: 02022: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025269,2 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 392.2482022: 374.4022023: 282.2122024: 276.6382025: 269.176
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 K15 K2020: 15 K lei15 K20202022: 0 lei020222023: 9,5 K lei9,5 K20232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,7%79,3%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 0%0%202020222023: 79,3%79,3%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii269,2 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii253,2 K lei+2,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri9,5 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net7,5 K lei-4,4 K lei-7,5 K lei-70,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii282,2 K lei276,6 K lei269,2 K lei-2,7% față de anul anterior
Datorii254,5 K lei247,1 K lei253,2 K lei+2,5% față de anul anterior
Creanțe153 K lei148 K lei142,3 K lei-3,9% față de anul anterior
Angajați——0Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)51,5%8,1%n=7.31452,8%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)48,5%90,9%n=7.31447,2%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)70,8%37%n=7.31470,6%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,4%0,1%n=7.304-0,8%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-2,8%16,6%n=5.346-1,6%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,6×0,48×n=10.1190,62×0,55×n=16.050

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-7.462
Angajați
0
Datorii
253.213
Active imobilizate
370.000
Active circulante
152.389
Capitaluri proprii
269.176
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
7.462
Stocuri
6.016
Creanțe
142.268
Casă și conturi la bănci
4.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-4.382
Angajați
—
Datorii
247.102
Active imobilizate
370.000
Active circulante
153.740
Capitaluri proprii
276.638
Venituri totale
2.259
Cheltuieli totale
6.641
Stocuri
0
Creanțe
147.984
Casă și conturi la bănci
5.756
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.500
Rezultat net
7.534
Angajați
—
Datorii
254.470
Active imobilizate
370.000
Active circulante
166.682
Capitaluri proprii
282.212
Venituri totale
9.500
Cheltuieli totale
490
Stocuri
6.049
Creanțe
153.006
Casă și conturi la bănci
7.627
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-11.335
Angajați
1
Datorii
246.640
Active imobilizate
370.000
Active circulante
251.042
Capitaluri proprii
374.402
Venituri totale
621
Cheltuieli totale
11.956
Stocuri
0
Creanțe
149.277
Casă și conturi la bănci
101.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.973
Rezultat net
5
Angajați
0
Datorii
569.654
Active imobilizate
370.000
Active circulante
591.902
Capitaluri proprii
392.248
Venituri totale
14.973
Cheltuieli totale
14.968
Stocuri
19.696
Creanțe
222.679
Casă și conturi la bănci
349.527
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-08-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31108.679 lei57.590 lei32.360 lei1.838 lei16.891 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30616186
Număr de înregistrare
J33/733/2012
Înmatriculare
31 august 2012
EUID
ROONRC.J33/733/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION CARP FLUIERICI 23 Municipiul Suceava Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ION CARP FLUIERICI 23 Suceava SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 august 2012
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2025
Telefon
0743776761 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUCŞA EMANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMANUELS CORPORATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.08.2012
Înregistrare fiscală
31 august 2012
Număr registrul comerțului
J33/733/2012
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0743776761 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. ION CARP FLUIERICI, NR.23, AP.7
Strada sediului
Str. Ion Carp Fluierici
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Carp Fluierici
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
13 mai 2021
Perioada 1: TVA până la
31 iulie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
1 august 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2014
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
10 decembrie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI