Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMI CORPORATE TRAVEL S.R.L.

EMI CORPORATE TRAVEL S.R.L.

CUI 4852633 · SRL· Municipiul Olteniţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EMI CORPORATE TRAVEL S.R.L. are sediul în Municipiul Olteniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 41,7 K lei, față de 37,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-2%

Marja netă calculată este -2% în 2025, față de -14,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+12.533,3%

Datoriile raportate sunt 379 lei în 2025, față de 3 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202541,7 K lei+12,6% față de anul anterior2020: 27.6292021: 53.2842022: 293.8102023: 35.6812024: 37.0612025: 41.742
Rezultat net 2025-842 lei+84,6% față de anul anterior2020: 1.3742021: 11.2542022: 53.4032023: -5.6172024: -5.4782025: -842
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025117,8 K lei-0,7% față de anul anterior2020: 65.0672021: 76.3212022: 129.7242023: 124.1082024: 118.6292025: 117.787
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K294 K2020: 27,6 K lei27,6 K20202021: 53,3 K lei53,3 K20212022: 293,8 K lei293,8 K20222023: 35,7 K lei35,7 K20232024: 37,1 K lei37,1 K20242025: 41,7 K lei41,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,7%2,7%21,1%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=16892020: 5%5%20202021: 21,1%21,1%20212022: 18,2%18,2%20222023: -15,7%-15,7%20232024: -14,8%-14,8%20242025: -2%-2%2025

Cifra de afaceri: +12,6% față de anul anterior. Marja netă: -2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii117,8 K lei-0,7% față de anul anterior
Datorii379 lei+12.533,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri35,7 K lei37,1 K lei41,7 K lei+12,6% față de anul anterior
Rezultat net-5,6 K lei-5,5 K lei-842 lei+84,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,1 K lei118,6 K lei117,8 K lei-0,7% față de anul anterior
Datorii0 lei3 lei379 lei+12.533,3% față de anul anterior
Creanțe61,3 K lei62,8 K lei66,5 K lei+5,9% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-2%14,6%n=1.689-14,8%16,1%n=1.618
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,7%40,2%n=1.250100%47,6%n=1.229
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,3%52,6%n=1.2500%49,2%n=1.229
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,6%19,4%n=1.25011,9%15,3%n=1.229
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,7%7,6%n=1.250-4,6%10,9%n=1.229
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,7%66,4%n=1.560-4,6%52,1%n=1.528
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii285,01×1,36×n=2.12534.844,33×1,48×n=2.016
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360573,81 zile72,15 zilen=1.523610,24 zile67,78 zilen=1.435

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.742
Rezultat net
-842
Angajați
—
Datorii
379
Active imobilizate
10.146
Active circulante
108.020
Capitaluri proprii
117.787
Venituri totale
41.842
Cheltuieli totale
41.424
Stocuri
—
Creanțe
66.533
Casă și conturi la bănci
41.487
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.061
Rezultat net
-5.478
Angajați
—
Datorii
3
Active imobilizate
14.099
Active circulante
104.533
Capitaluri proprii
118.629
Venituri totale
37.061
Cheltuieli totale
42.539
Stocuri
—
Creanțe
62.823
Casă și conturi la bănci
41.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.681
Rezultat net
-5.617
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
18.051
Active circulante
106.057
Capitaluri proprii
124.108
Venituri totale
35.681
Cheltuieli totale
41.298
Stocuri
—
Creanțe
61.318
Casă și conturi la bănci
44.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.810
Rezultat net
53.403
Angajați
—
Datorii
23.365
Active imobilizate
22.003
Active circulante
131.086
Capitaluri proprii
129.724
Venituri totale
294.651
Cheltuieli totale
233.734
Stocuri
—
Creanțe
2
Casă și conturi la bănci
131.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.284
Rezultat net
11.254
Angajați
1
Datorii
193
Active imobilizate
25.956
Active circulante
50.558
Capitaluri proprii
76.321
Venituri totale
53.343
Cheltuieli totale
40.667
Stocuri
—
Creanțe
-1.040
Casă și conturi la bănci
51.598
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.629
Rezultat net
1.374
Angajați
—
Datorii
226
Active imobilizate
29.908
Active circulante
35.385
Capitaluri proprii
65.067
Venituri totale
27.632
Cheltuieli totale
25.451
Stocuri
22.653
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.732
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-11-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4852633
Număr de înregistrare
J51/928/1993
Înmatriculare
27 septembrie 1993
EUID
ROONRC.J51/928/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARGEŞULUI 78-80 E2 Municipiul Olteniţa Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ARGEŞULUI 78-80 Olteniţa CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 noiembrie 1993
Înregistrare fiscală
23 martie 2023
Telefon
0726771281 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEDELCU EMI MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMI CORPORATE TRAVEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.1993
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 1993
Număr registrul comerțului
J51/928/1993
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa

Contact și adrese

Telefon
0726771281 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. OLTENIŢA, STR. ARGEŞULUI, NR.78-80, BL.E2, AP.PARTER
Strada sediului
Str. Argeşului
Numărul sediului
78-80
Localitatea sediului
Mun. Olteniţa
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Strada domiciliului fiscal
Str. Argeşului
Numărul domiciliului fiscal
78-80
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Olteniţa
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2021
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2002
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiMunicipiul OlteniţaCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI