Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMI MEDICAL CARE S.R.L.

EMI MEDICAL CARE S.R.L.

CUI 40751104 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

EMI MEDICAL CARE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 425,1 K lei, față de 427,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut77%

Marja netă calculată este 77% în 2025, față de 75,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+147,5%

Datoriile raportate sunt 115,1 K lei în 2025, față de 46,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025425,1 K lei-0,5% față de anul anterior2020: 134.8032021: 199.5562022: 342.9242023: 497.9202024: 427.3932025: 425.061
Rezultat net 2025327,3 K lei+1,8% față de anul anterior2020: 100.5552021: 147.9022022: 286.9262023: 400.1002024: 321.5452025: 327.250
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025327,5 K lei+1,8% față de anul anterior2020: 100.7052021: 148.1422022: 287.1662023: 400.3402024: 321.7852025: 327.490
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0249 K498 K2020: 134,8 K lei134,8 K20202021: 199,6 K lei199,6 K20212022: 342,9 K lei342,9 K20222023: 497,9 K lei497,9 K20232024: 427,4 K lei427,4 K20242025: 425,1 K lei425,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,8%83,7%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 74,6%74,6%20202021: 74,1%74,1%20212022: 83,7%83,7%20222023: 80,4%80,4%20232024: 75,2%75,2%20242025: 77%77%2025

Cifra de afaceri: -0,5% față de anul anterior. Marja netă: 77%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii327,5 K lei+1,8% față de anul anterior
Datorii115,1 K lei+147,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri497,9 K lei427,4 K lei425,1 K lei-0,5% față de anul anterior
Rezultat net400,1 K lei321,5 K lei327,3 K lei+1,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii400,3 K lei321,8 K lei327,5 K lei+1,8% față de anul anterior
Datorii31 K lei46,5 K lei115,1 K lei+147,5% față de anul anterior
Creanțe294,1 K lei265,3 K lei283,3 K lei+6,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri77%39,7%n=11.21175,2%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)74%61,4%n=9.06787,8%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)26%35,2%n=9.06712,7%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,4%31,1%n=9.0671,1%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)73,9%42%n=9.06587,7%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,2%n=10.68399,9%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,83×2,09×n=11.9517,8×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360239,96 zile98,48 zilen=10.144223,5 zile60,53 zilen=9.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați425.061 lei256.476 lein=8.361427.393 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
425.061
Rezultat net
327.250
Angajați
1
Datorii
115.114
Active imobilizate
1.833
Active circulante
440.771
Capitaluri proprii
327.490
Venituri totale
425.062
Cheltuieli totale
85.314
Stocuri
—
Creanțe
283.323
Casă și conturi la bănci
157.448
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
427.393
Rezultat net
321.545
Angajați
1
Datorii
46.508
Active imobilizate
3.952
Active circulante
362.549
Capitaluri proprii
321.785
Venituri totale
427.393
Cheltuieli totale
93.282
Stocuri
—
Creanțe
265.334
Casă și conturi la bănci
97.215
Cheltuieli în avans
1.792
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
497.920
Rezultat net
400.100
Angajați
1
Datorii
31.020
Active imobilizate
16.600
Active circulante
414.760
Capitaluri proprii
400.340
Venituri totale
497.920
Cheltuieli totale
92.941
Stocuri
—
Creanțe
294.058
Casă și conturi la bănci
120.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
342.924
Rezultat net
286.926
Angajați
1
Datorii
47.530
Active imobilizate
41.871
Active circulante
292.301
Capitaluri proprii
287.166
Venituri totale
342.933
Cheltuieli totale
47.421
Stocuri
—
Creanțe
236.541
Casă și conturi la bănci
55.760
Cheltuieli în avans
524
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.556
Rezultat net
147.902
Angajați
—
Datorii
60.139
Active imobilizate
62.788
Active circulante
145.493
Capitaluri proprii
148.142
Venituri totale
200.289
Cheltuieli totale
46.520
Stocuri
—
Creanțe
20.864
Casă și conturi la bănci
124.629
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.803
Rezultat net
100.555
Angajați
—
Datorii
66.151
Active imobilizate
82.515
Active circulante
84.341
Capitaluri proprii
100.705
Venituri totale
134.820
Cheltuieli totale
30.471
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
84.341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40751104
Număr de înregistrare
J12/969/2019
Înmatriculare
7 martie 2019
EUID
ROONRC.J12/969/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
CLĂBUCET 5 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea CLĂBUCET 5 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2019
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
REBRIȘOREAN EMILIA NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMI MEDICAL CARE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2019
Înregistrare fiscală
7 martie 2019
Număr registrul comerțului
J12/969/2019
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, ALEEA CLĂBUCET, NR.5, SC.2, ET.3, AP.15
Cod poștal fiscal
400537
Strada sediului
Aleea Clăbucet
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400537
Strada domiciliului fiscal
Aleea Clăbucet
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400537

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 8610 Rev. 2Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 2Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI