Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/Emporio Donna International SRL

Emporio Donna International SRL

CUI 17375900 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

Emporio Donna International SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 303,6 K lei, față de 274,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de -16% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+9,1%

Datoriile raportate sunt 275,2 K lei în 2025, față de 252,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025303,6 K lei+10,6% față de anul anterior2020: 81.9442021: 70.8762022: 163.0562023: 202.2752024: 274.3882025: 303.602
Rezultat net 202544,8 K lei+202,2% față de anul anterior2020: -9.8322021: -24.0772022: 3.7862023: 4.5952024: -43.8052025: 44.766
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025152,3 K lei+41,6% față de anul anterior2020: 167.0392021: 142.9632022: 146.7492023: 151.3442024: 107.5392025: 152.305
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0152 K304 K2020: 81,9 K lei81,9 K20202021: 70,9 K lei70,9 K20212022: 163,1 K lei163,1 K20222023: 202,3 K lei202,3 K20232024: 274,4 K lei274,4 K20242025: 303,6 K lei303,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-34%-9,6%14,7%Mediana sectorului (2025): 1,9% · n=17672020: -12%-12%20202021: -34%-34%20212022: 2,3%2,3%20222023: 2,3%2,3%20232024: -16%-16%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: +10,6% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii152,3 K lei+41,6% față de anul anterior
Datorii275,2 K lei+9,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri202,3 K lei274,4 K lei303,6 K lei+10,6% față de anul anterior
Rezultat net4,6 K lei-43,8 K lei44,8 K lei+202,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii151,3 K lei107,5 K lei152,3 K lei+41,6% față de anul anterior
Datorii262,7 K lei252,3 K lei275,2 K lei+9,1% față de anul anterior
Creanțe27,3 K lei16,8 K lei19 K lei+13,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%1,9%n=1.767-16%0,4%n=1.917
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)35,6%20,4%n=1.27329,9%20,5%n=1.365
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64,4%81,3%n=1.27370,1%82,4%n=1.365
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%8,6%n=1.2731,1%8%n=1.365
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,5%0,4%n=1.272-12,2%0%n=1.364
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,4%8,2%n=1.306-40,7%4,7%n=1.420
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,54×0,91×n=2.2491,41×0,92×n=2.464
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,57 zile50,4 zilen=1.63322,06 zile49,35 zilen=1.753
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36036,1 zile197,75 zilen=1.663199,03 zile199,48 zilen=1.798
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați303.602 lei252.273 lein=1.331274.388 lei235.733 lein=1.469

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
303.602
Rezultat net
44.766
Angajați
1
Datorii
275.199
Active imobilizate
2.930
Active circulante
424.574
Capitaluri proprii
152.305
Venituri totale
303.707
Cheltuieli totale
253.721
Stocuri
30.447
Creanțe
19.030
Casă și conturi la bănci
55.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.388
Rezultat net
-43.805
Angajați
1
Datorii
252.347
Active imobilizate
3.841
Active circulante
356.045
Capitaluri proprii
107.539
Venituri totale
274.399
Cheltuieli totale
315.580
Stocuri
151.702
Creanțe
16.816
Casă și conturi la bănci
187.527
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.275
Rezultat net
4.595
Angajați
1
Datorii
262.736
Active imobilizate
6.989
Active circulante
407.091
Capitaluri proprii
151.344
Venituri totale
202.279
Cheltuieli totale
195.879
Stocuri
282.115
Creanțe
27.322
Casă și conturi la bănci
97.654
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.056
Rezultat net
3.786
Angajați
1
Datorii
280.160
Active imobilizate
17.982
Active circulante
408.927
Capitaluri proprii
146.749
Venituri totale
163.059
Cheltuieli totale
157.675
Stocuri
376.832
Creanțe
18.322
Casă și conturi la bănci
13.773
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.876
Rezultat net
-24.077
Angajați
1
Datorii
345.404
Active imobilizate
31.913
Active circulante
456.454
Capitaluri proprii
142.963
Venituri totale
70.877
Cheltuieli totale
94.259
Stocuri
398.458
Creanțe
31.766
Casă și conturi la bănci
26.230
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.944
Rezultat net
-9.832
Angajați
1
Datorii
313.834
Active imobilizate
45.845
Active circulante
435.028
Capitaluri proprii
167.039
Venituri totale
88.258
Cheltuieli totale
97.275
Stocuri
386.561
Creanțe
31.970
Casă și conturi la bănci
16.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2010-10-07; reactivare la 2015-01-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2015-01-27

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2010-10-07; reactivare la 2015-01-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2015-01-27
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17375900
Număr de înregistrare
J2005005212405
Înmatriculare
18 martie 2005
EUID
ROONRC.J2005005212405
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Sibiu 29 Z9 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Sibiu 29 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2005
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2025
Telefon
0751603294 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZOTTA CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
Emporio Donna International SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2005
Înregistrare fiscală
18 martie 2005
Număr registrul comerțului
J2005005212405
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0751603294 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. SIBIU, NR.29, BL.Z9, SC.1, ET.2, AP.14
Cod poștal fiscal
61537
Strada sediului
Str. Sibiu
Numărul sediului
29
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61537
Strada domiciliului fiscal
Str. Sibiu
Numărul domiciliului fiscal
29
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61537

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
27 ianuarie 2015
Perioada 1: TVA până la
18 aprilie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
18 aprilie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
22 martie 2005
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
7 octombrie 2010
Reactivare
27 ianuarie 2015
Publicarea deciziei
7 octombrie 2010

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada SibiuCAEN 4642
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI