Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EMR-SEZ UNDERWEAR S.R.L.

EMR-SEZ UNDERWEAR S.R.L.

CUI 41781855 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Comerț cu ridicata al produselor textile

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-12-18. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EMR-SEZ UNDERWEAR S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea comerț cu ridicata al produselor textile. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-12-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-52,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 278,8 K lei, față de 591,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-10,5%

Marja netă calculată este -10,5% în 2024, față de 15,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024278,8 K lei-52,8% față de anul anterior2020: 173.8452021: 722.4992022: 738.0552023: 591.2562024: 278.830
Rezultat net 2024-29,2 K lei-132,1% față de anul anterior2020: 7.9022021: 92.5462022: 142.9472023: 91.0462024: -29.234
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 32022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024340,2 K lei+4,5% față de anul anterior2020: -1.1012021: 91.6452022: 234.5922023: 325.6382024: 340.194
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0369 K738 K2020: 173,8 K lei173,8 K20202021: 722,5 K lei722,5 K20212022: 738,1 K lei738,1 K20222023: 591,3 K lei591,3 K20232024: 278,8 K lei278,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,5%4,4%19,4%Mediana sectorului (2024): 2% · n=7672020: 4,5%4,5%20202021: 12,8%12,8%20212022: 19,4%19,4%20222023: 15,4%15,4%20232024: -10,5%-10,5%2024

Cifra de afaceri: -52,8% față de anul anterior. Marja netă: -10,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii340,2 K lei+4,5% față de anul anterior
Datorii156,8 K lei-34,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri738,1 K lei591,3 K lei278,8 K lei-52,8% față de anul anterior
Rezultat net142,9 K lei91 K lei-29,2 K lei-132,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii234,6 K lei325,6 K lei340,2 K lei+4,5% față de anul anterior
Datorii123,2 K lei238,6 K lei156,8 K lei-34,3% față de anul anterior
Creanțe142,7 K lei407,3 K lei411,9 K lei+1,1% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-10,5%2%n=76715,4%4,2%n=805
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,5%19,4%n=56457,7%17,7%n=580
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,5%83,4%n=56442,3%85,3%n=580
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,5%9,5%n=56415,1%7,8%n=580
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-5,9%0,3%n=56416,1%0,7%n=580
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-8,6%12%n=55028%16,3%n=617
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,77×0,93×n=9882,01×0,97×n=1.036
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360531,86 zile67,44 zilen=724247,97 zile72,44 zilen=750
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36029,39 zile175,2 zilen=69943,34 zile177,37 zilen=732
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați278.830 lei267.950 lein=609591.256 lei238.443 lein=635

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.830
Rezultat net
-29.234
Angajați
1
Datorii
156.802
Active imobilizate
62.230
Active circulante
434.766
Capitaluri proprii
340.194
Venituri totale
279.535
Cheltuieli totale
306.326
Stocuri
22.766
Creanțe
411.937
Casă și conturi la bănci
63
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
591.256
Rezultat net
91.046
Angajați
1
Datorii
238.637
Active imobilizate
85.429
Active circulante
478.846
Capitaluri proprii
325.638
Venituri totale
590.919
Cheltuieli totale
495.206
Stocuri
71.176
Creanțe
407.260
Casă și conturi la bănci
410
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
738.055
Rezultat net
142.947
Angajați
2
Datorii
123.227
Active imobilizate
110.819
Active circulante
244.500
Capitaluri proprii
234.592
Venituri totale
732.469
Cheltuieli totale
584.054
Stocuri
88.119
Creanțe
142.660
Casă și conturi la bănci
13.721
Cheltuieli în avans
2.500
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
722.499
Rezultat net
92.546
Angajați
3
Datorii
160.943
Active imobilizate
137.736
Active circulante
58.244
Capitaluri proprii
91.645
Venituri totale
633.784
Cheltuieli totale
537.196
Stocuri
41.345
Creanțe
7.418
Casă și conturi la bănci
9.481
Cheltuieli în avans
56.608
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.845
Rezultat net
7.902
Angajați
1
Datorii
151.096
Active imobilizate
3.194
Active circulante
146.801
Capitaluri proprii
-1.101
Venituri totale
277.655
Cheltuieli totale
268.012
Stocuri
124.616
Creanțe
6.910
Casă și conturi la bănci
15.275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-12-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 53% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-12-18. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 53% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41781855
Număr de înregistrare
J40/13992/2019
Înmatriculare
17 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J40/13992/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
LT. ALEXANDRU POPESCU 9B Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LT. ALEXANDRU POPESCU 9B Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ATODIRESEI ANDREEA LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EMR-SEZ UNDERWEAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.10.2019
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J40/13992/2019
Cod CAEN
4641
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. LT. ALEXANDRU POPESCU, NR.9B, MANSARDA, CAMERA 1, MODULUL D5
Cod poștal fiscal
32577
Strada sediului
Str. Lt. Alexandru Popescu
Numărul sediului
9B
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32577
Detalii sediu
MANSARDA, CAMERA 1, MODULUL D5
Strada domiciliului fiscal
Str. Lt. Alexandru Popescu
Numărul domiciliului fiscal
9B
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32577
Detalii domiciliu fiscal
MANSARDA, CAMERA 1, MODULUL D5

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2021
TVA până la
18 decembrie 2024
Anulare operată la
23 decembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
TVA la încasare până la
18 decembrie 2024
Actualizare TVA la încasare
31 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
1 ianuarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
18 decembrie 2024
Publicarea deciziei
18 decembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4641
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI