Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ENATA CALZATURE S.R.L.

ENATA CALZATURE S.R.L.

CUI 44527542 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ENATA CALZATURE S.R.L. are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 286,2 K lei, față de 275,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de 5,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-8,2%

Datoriile raportate sunt 110,9 K lei în 2025, față de 120,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025286,2 K lei+3,8% față de anul anterior2021: 294.5792022: 247.1942023: 290.7872024: 275.7572025: 286.151
Rezultat net 2025793 lei-94,8% față de anul anterior2021: 141.8952022: 60.2442023: 66.5922024: 15.1452025: 793
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025177,3 K lei-9,8% față de anul anterior2021: 142.0952022: 202.3392023: 225.4312024: 196.4712025: 177.264
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K295 K2021: 294,6 K lei294,6 K20212022: 247,2 K lei247,2 K20222023: 290,8 K lei290,8 K20232024: 275,8 K lei275,8 K20242025: 286,2 K lei286,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,1%48,2%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=139152021: 48,2%48,2%20212022: 24,4%24,4%20222023: 22,9%22,9%20232024: 5,5%5,5%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: +3,8% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii177,3 K lei-9,8% față de anul anterior
Datorii110,9 K lei-8,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri290,8 K lei275,8 K lei286,2 K lei+3,8% față de anul anterior
Rezultat net66,6 K lei15,1 K lei793 lei-94,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii225,4 K lei196,5 K lei177,3 K lei-9,8% față de anul anterior
Datorii69,3 K lei120,8 K lei110,9 K lei-8,2% față de anul anterior
Creanțe69,6 K lei176,8 K lei210 K lei+18,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%3,7%n=13.9155,5%3,4%n=17.569
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)63,6%21%n=9.19761,9%22,8%n=11.268
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)39,8%78,5%n=9.19738,1%77%n=11.268
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,3%8,9%n=9.1976,8%7,6%n=11.268
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%1,5%n=9.1954,8%0,8%n=11.268
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,4%35,6%n=10.9897,7%37,8%n=13.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,36×0,91×n=19.2622,45×0,93×n=23.783
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360264,15 zile41,77 zilen=12.671230,8 zile34,08 zilen=15.568
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36042,88 zile73,28 zilen=11.09110,52 zile75,57 zilen=13.878
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați286.151 lei273.798 lein=6.376275.757 lei259.712 lein=8.690

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
286.151
Rezultat net
793
Angajați
1
Datorii
110.912
Active imobilizate
17.543
Active circulante
261.383
Capitaluri proprii
177.264
Venituri totale
286.431
Cheltuieli totale
285.496
Stocuri
34.082
Creanțe
209.964
Casă și conturi la bănci
17.337
Cheltuieli în avans
9.250
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.757
Rezultat net
15.145
Angajați
1
Datorii
120.817
Active imobilizate
21.710
Active circulante
295.578
Capitaluri proprii
196.471
Venituri totale
275.757
Cheltuieli totale
258.130
Stocuri
8.062
Creanțe
176.794
Casă și conturi la bănci
110.722
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.787
Rezultat net
66.592
Angajați
1
Datorii
69.298
Active imobilizate
182
Active circulante
294.547
Capitaluri proprii
225.431
Venituri totale
290.787
Cheltuieli totale
221.637
Stocuri
16.100
Creanțe
69.596
Casă și conturi la bănci
208.851
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.194
Rezultat net
60.244
Angajați
1
Datorii
20.603
Active imobilizate
182
Active circulante
222.760
Capitaluri proprii
202.339
Venituri totale
247.194
Cheltuieli totale
184.849
Stocuri
21.875
Creanțe
49.216
Casă și conturi la bănci
151.669
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.579
Rezultat net
141.895
Angajați
1
Datorii
9.274
Active imobilizate
182
Active circulante
151.187
Capitaluri proprii
142.095
Venituri totale
294.579
Cheltuieli totale
149.822
Stocuri
84.812
Creanțe
8.703
Casă și conturi la bănci
57.672
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44527542
Număr de înregistrare
J27/824/2021
Înmatriculare
1 iulie 2021
EUID
ROONRC.J27/824/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
APUSULUI 20A Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. APUSULUI 20A Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 iulie 2021
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2024
Telefon
0728839050 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PASĂRE ȘTEFANIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ENATA CALZATURE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.07.2021
Înregistrare fiscală
1 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J27/824/2021
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0728839050 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. APUSULUI, NR.20A
Cod poștal fiscal
610244
Strada sediului
Str. Apusului
Numărul sediului
20A
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610244
Strada domiciliului fiscal
Str. Apusului
Numărul domiciliului fiscal
20A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610244

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI