Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ENERGIE VIE S.R.L.

ENERGIE VIE S.R.L.

CUI 40429223 · SRL· Sat Ştefan cel Mare, Comuna Saligny

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

ENERGIE VIE S.R.L. are sediul în Sat Ştefan cel Mare, Comuna Saligny. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-26,6%

Datoriile raportate sunt 170,7 K lei în 2025, față de 232,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259 leiFără an comparabil2020: 308.2422021: 74.3312023: 627.0432025: 9
Rezultat net 2025751 lei+101,9% față de anul anterior2020: -27.5282021: -5.9262022: -3.0722023: 87.0302024: -40.1902025: 751
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 82024: 1
Capitaluri proprii 2025-52,1 K lei+1,4% față de anul anterior2020: -90.7622021: -96.6102022: -99.6822023: -12.6522024: -52.8422025: -52.091
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0314 K627 K2020: 308,2 K lei308,2 K20202021: 74,3 K lei74,3 K2021—20222023: 627 K lei627 K2023—20242025: 9 lei92025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,9%4.167,8%8.344,4%Mediana sectorului (2025): 11,4% · n=4202020: -8,9%-8,9%20202021: -8%-8%202120222023: 13,9%13,9%202320242025: 8.344,4%8.344,4%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 8.344,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-52,1 K lei+1,4% față de anul anterior
Datorii170,7 K lei-26,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri627 K lei—9 leiFără an comparabil
Rezultat net87 K lei-40,2 K lei751 lei+101,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12,7 K lei-52,8 K lei-52,1 K lei+1,4% față de anul anterior
Datorii305,5 K lei232,5 K lei170,7 K lei-26,6% față de anul anterior
Creanțe290,4 K lei178,6 K lei118,2 K lei-33,8% față de anul anterior
Angajați81—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8.344,4%11,4%n=420—5,2%n=876
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,69×0,2×n=1.5860,77×0,84×n=1.217
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604.727.720 zile432,29 zilen=414—130,43 zilen=822

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9
Rezultat net
751
Angajați
—
Datorii
170.709
Active imobilizate
—
Active circulante
118.618
Capitaluri proprii
-52.091
Venituri totale
47.402
Cheltuieli totale
46.544
Stocuri
—
Creanțe
118.193
Casă și conturi la bănci
425
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-40.190
Angajați
1
Datorii
232.519
Active imobilizate
—
Active circulante
179.677
Capitaluri proprii
-52.842
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
40.190
Stocuri
—
Creanțe
178.640
Casă și conturi la bănci
1.037
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
627.043
Rezultat net
87.030
Angajați
8
Datorii
305.460
Active imobilizate
—
Active circulante
292.808
Capitaluri proprii
-12.652
Venituri totale
627.043
Cheltuieli totale
533.742
Stocuri
—
Creanțe
290.390
Casă și conturi la bănci
2.418
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.072
Angajați
1
Datorii
99.931
Active imobilizate
—
Active circulante
249
Capitaluri proprii
-99.682
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.072
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
249
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.331
Rezultat net
-5.926
Angajați
1
Datorii
96.863
Active imobilizate
4
Active circulante
249
Capitaluri proprii
-96.610
Venituri totale
86.644
Cheltuieli totale
91.691
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
249
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
308.242
Rezultat net
-27.528
Angajați
1
Datorii
172.539
Active imobilizate
34.085
Active circulante
47.692
Capitaluri proprii
-90.762
Venituri totale
308.674
Cheltuieli totale
333.011
Stocuri
33.733
Creanțe
4.376
Casă și conturi la bănci
9.583
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40429223
Număr de înregistrare
J2019000204136
Înmatriculare
15 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000204136
Formă juridică
SRL
Sediu social
Scurtă 2 Sat Ştefan cel Mare, Comuna Saligny Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Scurtă 2 Ştefan cel Mare CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
8 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TRANTU PANAIT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ENERGIE VIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.01.2019
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000204136
Cod CAEN
3512
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT ŞTEFAN CEL MARE COM. SALIGNY, STR. SCURTĂ, NR.2
Strada sediului
Str. Scurtă
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Ştefan cel Mare Com. Saligny
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Scurtă
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ştefan cel Mare Com. Saligny
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
30 ianuarie 2023
Perioada 1: TVA până la
31 iulie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
5 august 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
19 februarie 2019
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Ştefan cel Mare, Comuna SalignyCAEN 3512
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI