Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ENERGO INSTAL CONSULTING S.R.L.

ENERGO INSTAL CONSULTING S.R.L.

CUI 34836184 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ENERGO INSTAL CONSULTING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-47,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât60,8%

Marja netă calculată este 60,8% în 2025, față de 82,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,5%

Datoriile raportate sunt 952,9 K lei în 2025, față de 1,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei-47,3% față de anul anterior2020: 695.5742021: 381.8242022: 1.475.0732023: 1.492.6482024: 2.252.2062025: 1.186.554
Rezultat net 2025721,6 K lei-61,1% față de anul anterior2020: 657.5632021: 328.6222022: 1.369.2882023: 1.139.5142024: 1.856.5302025: 721.634
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025930,4 K lei-55% față de anul anterior2020: 991.0452021: 705.9842022: 1.554.2212023: 1.325.6352024: 2.065.2722025: 930.377
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 695,6 K lei695,6 K20202021: 381,8 K lei381,8 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,3%94,5%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: 94,5%94,5%20202021: 86,1%86,1%20212022: 92,8%92,8%20222023: 76,3%76,3%20232024: 82,4%82,4%20242025: 60,8%60,8%2025

Cifra de afaceri: -47,3% față de anul anterior. Marja netă: 60,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii930,4 K lei-55% față de anul anterior
Datorii952,9 K lei-18,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei2,3 mil. lei1,2 mil. lei-47,3% față de anul anterior
Rezultat net1,1 mil. lei1,9 mil. lei721,6 K lei-61,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei2,1 mil. lei930,4 K lei-55% față de anul anterior
Datorii340,8 K lei1,2 mil. lei952,9 K lei-18,5% față de anul anterior
Creanțe876 K lei1,3 mil. lei619,2 K lei-54% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri60,8%29,1%n=14.70282,4%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)49,6%56%n=12.57364%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)50,8%42,1%n=12.57336,2%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)54,2%18,8%n=12.5735,4%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)38,5%23,8%n=12.57057,5%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive77,6%78,2%n=14.54489,9%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,9×1,79×n=16.9392,61×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360187,85 zile117,71 zilen=13.837215,21 zile94,25 zilen=13.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.186.554 lei202.575 lein=11.3502.252.206 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.186.554
Rezultat net
721.634
Angajați
1
Datorii
952.864
Active imobilizate
1.015.732
Active circulante
858.591
Capitaluri proprii
930.377
Venituri totale
1.191.505
Cheltuieli totale
328.760
Stocuri
—
Creanțe
619.153
Casă și conturi la bănci
239.438
Cheltuieli în avans
8.918
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.252.206
Rezultat net
1.856.530
Angajați
1
Datorii
1.169.047
Active imobilizate
174.912
Active circulante
3.052.072
Capitaluri proprii
2.065.272
Venituri totale
2.252.676
Cheltuieli totale
329.926
Stocuri
—
Creanțe
1.346.381
Casă și conturi la bănci
1.705.691
Cheltuieli în avans
7.335
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.492.648
Rezultat net
1.139.514
Angajați
1
Datorii
340.813
Active imobilizate
246.045
Active circulante
1.414.967
Capitaluri proprii
1.325.635
Venituri totale
1.493.376
Cheltuieli totale
339.980
Stocuri
—
Creanțe
876.013
Casă și conturi la bănci
538.954
Cheltuieli în avans
5.436
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.475.073
Rezultat net
1.369.288
Angajați
1
Datorii
801.852
Active imobilizate
30.454
Active circulante
2.323.576
Capitaluri proprii
1.554.221
Venituri totale
1.475.089
Cheltuieli totale
74.283
Stocuri
—
Creanțe
1.086.249
Casă și conturi la bănci
1.237.327
Cheltuieli în avans
2.043
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
381.824
Rezultat net
328.622
Angajați
1
Datorii
43.046
Active imobilizate
1.818
Active circulante
746.677
Capitaluri proprii
705.984
Venituri totale
381.842
Cheltuieli totale
42.796
Stocuri
—
Creanțe
115.918
Casă și conturi la bănci
630.759
Cheltuieli în avans
535
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
695.574
Rezultat net
657.563
Angajați
1
Datorii
55.060
Active imobilizate
2.479
Active circulante
1.043.256
Capitaluri proprii
991.045
Venituri totale
695.588
Cheltuieli totale
25.261
Stocuri
—
Creanțe
115.063
Casă și conturi la bănci
928.193
Cheltuieli în avans
370
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-07-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

43 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34836184
Număr de înregistrare
J2015009403402
Înmatriculare
30 iulie 2015
EUID
ROONRC.J2015009403402
Formă juridică
SRL
Sediu social
LT. SACHELARIE VISARION 55 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LT. SACHELARIE VISARION 55 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iulie 2015
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2025
Telefon
0743095097 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CATALINA TIBERIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ENERGO INSTAL CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.2015
Înregistrare fiscală
30 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J2015009403402
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0743095097 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR LT. SACHELARIE VISARION, NR.55, PARTER+ETAJ 1, AP.2
Cod poștal fiscal
2
Strada sediului
Str. Lt. Sachelarie Visarion
Numărul sediului
55
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
2
Detalii sediu
parter+etaj 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Lt. Sachelarie Visarion
Numărul domiciliului fiscal
55
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
2
Detalii domiciliu fiscal
parter+etaj 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2020
Actualizare TVA la încasare
9 octombrie 2020
Publicare TVA la încasare
10 octombrie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (43) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MUNICIPIUL CAMPULUNG3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi relația

MUNICIPIUL CARACAL3 din 43 înregistrări (7%) · Vezi relația

UAT ORAS BREZOI2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

COMUNA BREAZA2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

UNIVERSITATEA NATIONALA DE EDUCATIE FIZICA SI SPORT2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)40 din 43 înregistrări (93%) · Vezi selecția

Servicii de expertiza (Rev.2)2 din 43 înregistrări (4,7%) · Vezi selecția

Servicii de elaborare de studii (Rev.2)1 din 43 înregistrări (2,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 iunie 2026Achiziție directă

Raport audit energetic "Lucrari de consolidare structurala, scoala Comanda"

Autoritate: ORASUL STREHAIA

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
23 iunie 2026Achiziție directă

Raport audit energetic "Lucrari de consolidare structurala, cladire administrativa"

Autoritate: ORASUL STREHAIA

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
19 iunie 2026Achiziție directă

Servicii de consultanta in eficienta energetica

Autoritate: COMUNA MAVRODIN (PRIMARIA COMUNEI MAVRODIN)

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
4 iunie 2026Achiziție directă

Servicii audit energetic proiect CONSOLID.SI EFIC.ENERG. LICEU TEH. TUDOR VLADIMIRESCU, COM.SIMIAN

Autoritate: COMUNA SIMIAN

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
4 iunie 2026Achiziție directă

Servicii audit energetic proiect CONSOLID.SI EFIC.ENERG.BISERICA SF.NICOLAE, PAROHIA CERNETI, SIMIAN

Autoritate: COMUNA SIMIAN

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
19 mai 2026Achiziție directă

ACHIZITIE Certificat de Performanta Energetica Pavilion Administrativ Spitalului Municipal Campulung

Autoritate: MUNICIPIUL CAMPULUNG

CPV 71314300-5 — Servicii de consultanta in eficienta energetica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71314300-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI