insolvență
ONRC · 2026-09-03ENERGY HOLDING INVEST S.R.L.
insolvențăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
ENERGY HOLDING INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Hunedoara și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu produse diverse. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.
Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 281,2 K lei, față de 266,9 K lei în 2022.
Bilanț 2023Marja netă calculată este 19,9% în 2023, față de 6,6% în 2022.
Calcul din bilanț 2023Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2023: mediana sectorului 16,5% · n=6.405Cifra de afaceri: +5,4% față de anul anterior.Marjă netă 19,9% · +13,3 pp față de 2022
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 387,3 K lei | 266,9 K lei | 281,2 K lei | +5,4% față de anul anterior |
| Rezultat net | 165,6 K lei | 17,6 K lei | 56 K lei | +217,4% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 174,5 K lei | 165,8 K lei | 198,8 K lei | +19,9% față de anul anterior |
| Datorii | 15,2 K lei | 40,9 K lei | 93,5 K lei | +128,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 37,8 K lei | 36,5 K lei | 89 K lei | +143,7% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2023 / 2022A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2023: 16,5% (n=6.405) · 2022: 21,8% (n=5.987)
Mediana sectorului: 2023: 9,4% (n=5.208) · 2022: 13,4% (n=4.750)
Mediana sectorului: 2023: 39,2% (n=6.282) · 2022: 53,7% (n=5.864)
Mediana sectorului: 2023: 250.099 lei (n=4.485) · 2022: 241.080 lei (n=3.918)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2023: 51,6% (n=5.210) · 2022: 49,8% (n=4.753)
Mediana sectorului: 2023: 48% (n=5.210) · 2022: 49,5% (n=4.753)
Mediana sectorului: 2023: 12,3% (n=5.210) · 2022: 11,2% (n=4.753)
Mediana sectorului: 2023: 1,55× (n=8.139) · 2022: 1,6× (n=7.568)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2023: 83,1 zile (n=5.884) · 2022: 92,4 zile (n=5.366)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 281.246
- Rezultat net
- 55.978
- Angajați
- 1
- Datorii
- 93.458
- Active imobilizate
- 171.650
- Active circulante
- 120.646
- Capitaluri proprii
- 198.838
- Venituri totale
- 281.246
- Cheltuieli totale
- 223.046
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 89.000
- Casă și conturi la bănci
- 31.646
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 266.932
- Rezultat net
- 17.637
- Angajați
- 1
- Datorii
- 40.885
- Active imobilizate
- 8.798
- Active circulante
- 196.144
- Capitaluri proprii
- 165.792
- Venituri totale
- 267.146
- Cheltuieli totale
- 247.239
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.525
- Casă și conturi la bănci
- 159.619
- Cheltuieli în avans
- 2.000
- Venituri în avans
- 265
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 387.250
- Rezultat net
- 165.574
- Angajați
- 1
- Datorii
- 15.171
- Active imobilizate
- 13.022
- Active circulante
- 176.604
- Capitaluri proprii
- 174.455
- Venituri totale
- 387.251
- Cheltuieli totale
- 216.311
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.750
- Casă și conturi la bănci
- 138.854
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 19.590
- Rezultat net
- 13.680
- Angajați
- 1
- Datorii
- 3.787
- Active imobilizate
- 5.211
- Active circulante
- 12.456
- Capitaluri proprii
- 13.880
- Venituri totale
- 29.272
- Cheltuieli totale
- 15.220
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 12.456
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
insolvență
ONRC · 2026-09-031 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-06Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
insolvență
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.3169451 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-06Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2023.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.
Deschisă la 21/07/2026
1 dosar de insolvență
Deschidere: 21.07.2026
Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ LUCACIU LAVINIA-LUCIA · lucaciulavinia@yahoo.com
9 publicări în BPI
02/10/2026 · BPI 24 366 din 05/10/2026
01/10/2026 · BPI 24 201 din 02/10/2026
18/09/2026 · BPI 23 047 din 22/09/2026
12/09/2026 · BPI 22 373 din 15/09/2026
16/08/2026 · BPI 20 385 din 17/08/2026
11/08/2026 · BPI 20 160 din 11/08/2026
24/07/2026 · BPI 19 102 din 24/07/2026
21/07/2026 · BPI 19 028 din 23/07/2026
23/07/2026 · BPI 19 028 din 23/07/2026
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 41119271
- Număr de înregistrare
- J2019000878201
- Înmatriculare
- 15 mai 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000878201
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- STREIULUI 2 D3 Municipiul Hunedoara Hunedoara · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str STREIULUI 2 Hunedoara HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 15 mai 2019
- Înregistrare fiscală
- 30 ianuarie 2026
- Telefon
- 0722722455 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator judiciar
- CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ LUCACIU LAVINIA-LUCIA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ENERGY HOLDING INVEST S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 15.05.2019
- Înregistrare fiscală
- 15 mai 2019
- Număr registrul comerțului
- J20/878/2019
- Cod CAEN
- 4619
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara
Contact și adrese
- Telefon
- 0722722455 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, STR. STREIULUI, NR.2, BL.D3, SC.B, ET.4, AP.50
- Cod poștal fiscal
- 331046
- Strada sediului
- Str. Streiului
- Numărul sediului
- 2
- Localitatea sediului
- Mun. Hunedoara
- Județul sediului
- HUNEDOARA
- Codul poștal al sediului
- 331046
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Streiului
- Numărul domiciliului fiscal
- 2
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Hunedoara
- Județul domiciliului fiscal
- HUNEDOARA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 331046
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 10 ianuarie 2025
- Perioada 1: TVA până la
- 1 februarie 2026
- Perioada 1: Anulare operată la
- 2 februarie 2026
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 1 martie 2022
- Perioada 2: TVA până la
- 31 octombrie 2024
- Perioada 2: Anulare operată la
- 1 noiembrie 2024
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2024
- TVA la încasare până la
- 1 noiembrie 2024
- Actualizare TVA la încasare
- 28 noiembrie 2024
- Publicare TVA la încasare
- 29 noiembrie 2024
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
32 activități autorizate
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi
CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web
CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate
CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2023 | 2025-07-27 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-06 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-23 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.