Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.

ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.

CUI 39886043 · SRL· Loc. Săveni, Oraş Săveni· Restaurante

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L. are sediul în Loc. Săveni, Oraş Săveni și raportează activitatea restaurante. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+14,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 346,4 K lei, față de 303,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut7,3%

Marja netă calculată este 7,3% în 2024, față de -7,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024346,4 K lei+14,1% față de anul anterior2020: 109.7832022: 223.5182023: 303.6662024: 346.369
Rezultat net 202425,3 K lei+213,9% față de anul anterior2020: -57.3982022: 18.3312023: -22.2072024: 25.292
Angajați 20244+0% față de anul anterior2020: 42022: 42023: 42024: 4
Capitaluri proprii 2024-79,7 K lei+24,1% față de anul anterior2020: -45.9002022: -82.7352023: -104.9432024: -79.651
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0173 K346 K2020: 109,8 K lei109,8 K20202022: 223,5 K lei223,5 K20222023: 303,7 K lei303,7 K20232024: 346,4 K lei346,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-52,3%-22%8,2%Mediana sectorului (2024): 1,6% · n=124492020: -52,3%-52,3%20202022: 8,2%8,2%20222023: -7,3%-7,3%20232024: 7,3%7,3%2024

Cifra de afaceri: +14,1% față de anul anterior. Marja netă: 7,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-79,7 K lei+24,1% față de anul anterior
Datorii173,4 K lei-7,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri223,5 K lei303,7 K lei346,4 K lei+14,1% față de anul anterior
Rezultat net18,3 K lei-22,2 K lei25,3 K lei+213,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-82,7 K lei-104,9 K lei-79,7 K lei+24,1% față de anul anterior
Datorii142,6 K lei187,7 K lei173,4 K lei-7,6% față de anul anterior
Creanțe364 lei—5,9 K leiFără an comparabil
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,3%1,6%n=12.449-7,3%4,2%n=12.324
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-85%12%n=11.753-126,8%20,1%n=11.606
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)185%85,5%n=11.753226,8%75,8%n=11.606
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,4%35,8%n=11.7530,5%33,4%n=11.606
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27%0,4%n=11.739-26,8%2,6%n=11.590
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,54×0,55×n=16.0500,44×0,66×n=15.811
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,17 zile18,82 zilen=11.404—25,49 zilen=10.526
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36072,8 zile16,79 zilen=10.60551,29 zile17,78 zilen=10.597
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați86.592 lei160.100 lein=10.40375.917 lei144.384 lein=10.436

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
346.369
Rezultat net
25.292
Angajați
4
Datorii
173.361
Active imobilizate
402
Active circulante
93.308
Capitaluri proprii
-79.651
Venituri totale
464.254
Cheltuieli totale
427.067
Stocuri
70.039
Creanțe
5.935
Casă și conturi la bănci
17.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
303.666
Rezultat net
-22.207
Angajați
4
Datorii
187.675
Active imobilizate
402
Active circulante
82.330
Capitaluri proprii
-104.943
Venituri totale
356.170
Cheltuieli totale
375.336
Stocuri
43.268
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
39.062
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.518
Rezultat net
18.331
Angajați
4
Datorii
142.590
Active imobilizate
402
Active circulante
59.453
Capitaluri proprii
-82.735
Venituri totale
263.596
Cheltuieli totale
243.027
Stocuri
16.970
Creanțe
364
Casă și conturi la bănci
42.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.783
Rezultat net
-57.398
Angajați
4
Datorii
116.978
Active imobilizate
402
Active circulante
70.676
Capitaluri proprii
-45.900
Venituri totale
144.304
Cheltuieli totale
200.678
Stocuri
30.030
Creanțe
947
Casă și conturi la bănci
39.699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-05.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39886043
Număr de înregistrare
J7/540/2018
Înmatriculare
18 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J7/540/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
STADIONULUI 3A Loc. Săveni, Oraş Săveni Botoşani
Adresă fiscală
Str. STADIONULUI 3A Săveni BOTOŞANI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTĂCHESCU DANIELA MAGDALENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.09.2018
Înregistrare fiscală
18 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J07/540/2018
Cod CAEN
5610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Săveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, ORŞ. SĂVENI, STR. STADIONULUI, NR.3A
Cod poștal fiscal
715300
Strada sediului
Str. Stadionului
Numărul sediului
3A
Localitatea sediului
Orş. Săveni
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
715300
Strada domiciliului fiscal
Str. Stadionului
Numărul domiciliului fiscal
3A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Săveni
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
715300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniLoc. Săveni, Oraş SăveniCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI