Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ENTRY SRL

ENTRY SRL

CUI 139344 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ENTRY SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 133 K lei, față de 148 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-59,7%

Marja netă calculată este -59,7% în 2025, față de -50,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+38%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025133 K lei-10,1% față de anul anterior2020: 61.3562021: 82.6972022: 89.8212023: 150.3712024: 148.0072025: 133.005
Rezultat net 2025-79,4 K leiPierdere majorată cu 5,4%2020: -38.1982021: -51.4912022: -78.5612023: -49.2042024: -75.3282025: -79.395
Angajați 20251-66,7% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 32024: 32025: 1
Capitaluri proprii 2025-405,2 K leiDeficit de capital majorat cu 24,4%2020: -654.7402021: -706.2312022: -784.7942023: -250.5242024: -325.8522025: -405.246
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate075 K150 K2020: 61,4 K lei61,4 K20202021: 82,7 K lei82,7 K20212022: 89,8 K lei89,8 K20222023: 150,4 K lei150,4 K20232024: 148 K lei148 K20242025: 133 K lei133 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-87,5%-42,9%1,7%2020: -62,3%-62,3%20202021: -62,3%-62,3%20212022: -87,5%-87,5%20222023: -32,7%-32,7%20232024: -50,9%-50,9%20242025: -59,7%-59,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=185

Cifra de afaceri: -10,1% față de anul anterior.Marjă netă -59,7% · -8,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-325,9 K lei
2025-405,2 K lei

Datorii raportate

2024444,7 K lei
2025496,9 K lei

Disponibilități bănești

20249,4 K lei
20252,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri150,4 K lei148 K lei133 K lei-10,1% față de anul anterior
Rezultat net-49,2 K lei-75,3 K lei-79,4 K leiPierdere majorată cu 5,4%
Capitaluri proprii-250,5 K lei-325,9 K lei-405,2 K leiDeficit de capital majorat cu 24,4%
Datorii329,4 K lei444,7 K lei496,9 K lei+11,7% față de anul anterior
Creanțe3,8 K lei8,7 K lei12 K lei+38% față de anul anterior
Angajați331-66,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-59,7%-50,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=185) · 2024: 3,4% (n=215)

Rezultat / active (A+B)-86,6%-63,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=195) · 2024: 1% (n=215)

Vânzări per angajat133.005 lei49.336 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 165.508 lei (n=148) · 2024: 156.730 lei (n=183)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-442,1%-274,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=195) · 2024: 17,3% (n=216)

Datorii / active (A+B)542,1%374,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 85,4% (n=195) · 2024: 73,1% (n=216)

Ponderea activelor imobilizate63%48,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,5% (n=195) · 2024: 52,5% (n=216)

Active circulante / datorii totale0,07×0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,55× (n=250) · 2024: 0,6× (n=274)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări32,4 zile21,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 29,6 zile (n=170) · 2024: 25,4 zile (n=200)

Stocuri în zile de vânzări52,6 zile104,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 38,2 zile (n=161) · 2024: 35,3 zile (n=188)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.005
Rezultat net
-79.395
Angajați
1
Datorii
496.908
Active imobilizate
57.755
Active circulante
33.907
Capitaluri proprii
-405.246
Venituri totale
123.701
Cheltuieli totale
203.096
Stocuri
19.448
Creanțe
11.977
Casă și conturi la bănci
2.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.007
Rezultat net
-75.328
Angajați
3
Datorii
444.689
Active imobilizate
57.755
Active circulante
61.082
Capitaluri proprii
-325.852
Venituri totale
152.991
Cheltuieli totale
227.509
Stocuri
42.995
Creanțe
8.680
Casă și conturi la bănci
9.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.371
Rezultat net
-49.204
Angajați
3
Datorii
329.362
Active imobilizate
63.111
Active circulante
15.727
Capitaluri proprii
-250.524
Venituri totale
150.371
Cheltuieli totale
197.924
Stocuri
8.664
Creanțe
3.804
Casă și conturi la bănci
3.259
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.821
Rezultat net
-78.561
Angajați
3
Datorii
936.000
Active imobilizate
73.823
Active circulante
77.383
Capitaluri proprii
-784.794
Venituri totale
90.451
Cheltuieli totale
168.110
Stocuri
67.780
Creanțe
9.091
Casă și conturi la bănci
512
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.697
Rezultat net
-51.491
Angajați
2
Datorii
877.414
Active imobilizate
84.535
Active circulante
86.648
Capitaluri proprii
-706.231
Venituri totale
86.910
Cheltuieli totale
137.535
Stocuri
76.916
Creanțe
9.531
Casă și conturi la bănci
201
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.356
Rezultat net
-38.198
Angajați
2
Datorii
871.834
Active imobilizate
126.600
Active circulante
90.494
Capitaluri proprii
-654.740
Venituri totale
61.356
Cheltuieli totale
98.999
Stocuri
87.520
Creanțe
2.744
Casă și conturi la bănci
230
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
139344
Număr de înregistrare
J1992000108037
Înmatriculare
16 ianuarie 1992
EUID
ROONRC.J1992000108037
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nicolae Dobrin 83 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Nicolae Dobrin 83 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0248648578 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ENE MINEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ENTRY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992000108037
Cod CAEN
1052
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0248648578 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. NICOLAE DOBRIN, NR.83
Strada sediului
Str. Nicolae Dobrin
Numărul sediului
83
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Dobrin
Numărul domiciliului fiscal
83
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1995
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
14 martie 2014
Publicare TVA la încasare
15 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1052 Rev. 3Fabricarea înghețatei

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 1052
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI