Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EREDA TRANS SRL

EREDA TRANS SRL

CUI 24326331 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EREDA TRANS SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 559,7 K lei, față de 779,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 9,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+163,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025559,7 K lei-28,2% față de anul anterior2020: 1.107.3662021: 1.367.7962022: 1.753.7592023: 1.153.5412024: 779.6562025: 559.657
Rezultat net 20252,2 K lei-97,2% față de anul anterior2020: 44.6852021: 104.4642022: 110.2902023: 43.8782024: 77.3752025: 2.158
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 72022: 72023: 62024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025444,4 K lei+0,6% față de anul anterior2020: 359.2352021: 296.7502022: 320.7252023: 364.6032024: 441.9782025: 444.413
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0877 K2 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 779,7 K lei779,7 K20242025: 559,7 K lei559,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5%9,9%2020: 4%4%20202021: 7,6%7,6%20212022: 6,3%6,3%20222023: 3,8%3,8%20232024: 9,9%9,9%20242025: 0,4%0,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.010

Cifra de afaceri: -28,2% față de anul anterior.Marjă netă 0,4% · -9,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024442 K lei
2025444,4 K lei

Datorii raportate

2024295,3 K lei
2025200,3 K lei

Disponibilități bănești

2024434 K lei
2025-14,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei779,7 K lei559,7 K lei-28,2% față de anul anterior
Rezultat net43,9 K lei77,4 K lei2,2 K lei-97,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii364,6 K lei442 K lei444,4 K lei+0,6% față de anul anterior
Datorii311,4 K lei295,3 K lei200,3 K lei-32,2% față de anul anterior
Creanțe216,7 K lei233,2 K lei615,4 K lei+163,9% față de anul anterior
Angajați644Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,4%9,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.010) · 2024: 4,7% (n=1.062)

Rezultat / active (A+B)0,3%10,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5% (n=750) · 2024: 3% (n=757)

Rezultat / capitaluri proprii0,5%17,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=820) · 2024: 27,5% (n=837)

Vânzări per angajat139.914 lei194.914 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 161.435 lei (n=712) · 2024: 142.254 lei (n=772)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)69%60%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 29,8% (n=750) · 2024: 39,1% (n=757)

Datorii / active (A+B)31,1%40,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,9% (n=750) · 2024: 60,9% (n=757)

Ponderea activelor imobilizate6,2%9,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,4% (n=750) · 2024: 30,8% (n=757)

Active circulante / datorii totale3,01×2,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,96× (n=1.237) · 2024: 0,96× (n=1.257)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări395,9 zile107,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 50,3 zile (n=892) · 2024: 54 zile (n=932)

Stocuri în zile de vânzări1,7 zile0,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 8,4 zile (n=414) · 2024: 5 zile (n=453)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
559.657
Rezultat net
2.158
Angajați
4
Datorii
200.310
Active imobilizate
40.171
Active circulante
603.675
Capitaluri proprii
444.413
Venituri totale
630.605
Cheltuieli totale
622.816
Stocuri
2.631
Creanțe
615.438
Casă și conturi la bănci
-14.394
Cheltuieli în avans
877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
779.656
Rezultat net
77.375
Angajați
4
Datorii
295.260
Active imobilizate
68.849
Active circulante
667.512
Capitaluri proprii
441.978
Venituri totale
864.854
Cheltuieli totale
768.671
Stocuri
308
Creanțe
233.240
Casă și conturi la bănci
433.964
Cheltuieli în avans
877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.153.541
Rezultat net
43.878
Angajați
6
Datorii
311.419
Active imobilizate
100.539
Active circulante
574.606
Capitaluri proprii
364.603
Venituri totale
1.173.986
Cheltuieli totale
1.118.367
Stocuri
308
Creanțe
216.730
Casă și conturi la bănci
357.568
Cheltuieli în avans
877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.753.759
Rezultat net
110.290
Angajați
7
Datorii
270.846
Active imobilizate
139.146
Active circulante
451.548
Capitaluri proprii
320.725
Venituri totale
1.758.575
Cheltuieli totale
1.630.701
Stocuri
—
Creanțe
178.119
Casă și conturi la bănci
273.429
Cheltuieli în avans
877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.367.796
Rezultat net
104.464
Angajați
7
Datorii
310.161
Active imobilizate
74.624
Active circulante
525.546
Capitaluri proprii
296.750
Venituri totale
1.386.869
Cheltuieli totale
1.272.156
Stocuri
—
Creanțe
331.235
Casă și conturi la bănci
194.311
Cheltuieli în avans
6.741
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.107.366
Rezultat net
44.685
Angajați
6
Datorii
306.174
Active imobilizate
152.136
Active circulante
512.396
Capitaluri proprii
359.235
Venituri totale
1.113.850
Cheltuieli totale
1.058.585
Stocuri
—
Creanțe
340.228
Casă și conturi la bănci
172.168
Cheltuieli în avans
877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-08-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24326331
Număr de înregistrare
J13/2891/2008
Înmatriculare
13 august 2008
EUID
ROONRC.J13/2891/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SIMION BĂRNUŢIU 25 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str. SIMION BĂRNUŢIU 25 Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 august 2008
Înregistrare fiscală
16 februarie 2017
Telefon
0766606672 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ABLES EDVIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EREDA TRANS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.08.2008
Înregistrare fiscală
13 august 2008
Număr registrul comerțului
J13/2891/2008
Cod CAEN
5221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0723342529 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. SIMION BĂRNUŢIU, NR.25
Cod poștal fiscal
900390
Strada sediului
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900390
Detalii sediu
CORP A, CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Simion Bărnuţiu
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900390

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 august 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada Simion BărnuţiuCAEN 5221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI