Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ERICH MOTOR SPORT S.R.L.

ERICH MOTOR SPORT S.R.L.

CUI 40692083 · SRL· Municipiul Hunedoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ERICH MOTOR SPORT S.R.L. are sediul în Municipiul Hunedoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 759,4 K lei, față de 773,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,4%

Marja netă calculată este 9,4% în 2025, față de 17,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,8%

Datoriile raportate sunt 85,5 K lei în 2025, față de 113,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025759,4 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 531.1192021: 579.6572022: 575.8362023: 712.7982024: 773.4742025: 759.351
Rezultat net 202571,8 K lei-47,8% față de anul anterior2020: 129.4472021: 82.9032022: 76.7302023: 138.6792024: 137.4392025: 71.754
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025356,9 K lei-34,9% față de anul anterior2020: 132.6832021: 215.6872022: 291.9032023: 430.5502024: 548.1992025: 356.865
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0387 K773 K2020: 531,1 K lei531,1 K20202021: 579,7 K lei579,7 K20212022: 575,8 K lei575,8 K20222023: 712,8 K lei712,8 K20232024: 773,5 K lei773,5 K20242025: 759,4 K lei759,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,2%24,4%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132020: 24,4%24,4%20202021: 14,3%14,3%20212022: 13,3%13,3%20222023: 19,5%19,5%20232024: 17,8%17,8%20242025: 9,4%9,4%2025

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior. Marja netă: 9,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii356,9 K lei-34,9% față de anul anterior
Datorii85,5 K lei-24,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri712,8 K lei773,5 K lei759,4 K lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net138,7 K lei137,4 K lei71,8 K lei-47,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii430,6 K lei548,2 K lei356,9 K lei-34,9% față de anul anterior
Datorii41,2 K lei113,6 K lei85,5 K lei-24,8% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei6,6 K lei1,9 K lei-71,3% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,4%3%n=9.71317,8%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,9%11,2%n=8.61476,5%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,2%84,4%n=8.61415,9%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)75,1%36,6%n=8.61458,9%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)15,3%1,7%n=8.60419,2%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive20,1%22,6%n=6.80625,1%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,37×0,63×n=11.7542,59×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,89 zile28,9 zilen=8.4153,06 zile27,26 zilen=11.880
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,11 zile32,18 zilen=6.94613,8 zile32,55 zilen=10.012
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați253.117 lei147.451 lein=7.385257.825 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
759.351
Rezultat net
71.754
Angajați
3
Datorii
85.480
Active imobilizate
353.119
Active circulante
116.842
Capitaluri proprii
356.865
Venituri totale
780.886
Cheltuieli totale
689.941
Stocuri
36.085
Creanțe
1.885
Casă și conturi la bănci
78.872
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
27.616
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
773.474
Rezultat net
137.439
Angajați
3
Datorii
113.601
Active imobilizate
421.928
Active circulante
294.732
Capitaluri proprii
548.199
Venituri totale
783.399
Cheltuieli totale
626.117
Stocuri
29.654
Creanțe
6.579
Casă și conturi la bănci
258.499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
54.860
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
712.798
Rezultat net
138.679
Angajați
3
Datorii
41.167
Active imobilizate
404.179
Active circulante
113.317
Capitaluri proprii
430.550
Venituri totale
781.750
Cheltuieli totale
635.665
Stocuri
12.464
Creanțe
1.822
Casă și conturi la bănci
99.031
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.779
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
575.836
Rezultat net
76.730
Angajați
3
Datorii
50.490
Active imobilizate
360.542
Active circulante
36.711
Capitaluri proprii
291.903
Venituri totale
652.395
Cheltuieli totale
570.013
Stocuri
10.253
Creanțe
19.360
Casă și conturi la bănci
7.098
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
54.860
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
579.657
Rezultat net
82.903
Angajați
3
Datorii
41.555
Active imobilizate
213.698
Active circulante
107.365
Capitaluri proprii
215.687
Venituri totale
656.482
Cheltuieli totale
568.279
Stocuri
18.412
Creanțe
4.532
Casă și conturi la bănci
84.421
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
63.821
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
531.119
Rezultat net
129.447
Angajați
3
Datorii
34.104
Active imobilizate
137.921
Active circulante
99.498
Capitaluri proprii
132.683
Venituri totale
541.923
Cheltuieli totale
408.422
Stocuri
18.839
Creanțe
2.876
Casă și conturi la bănci
77.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
70.632
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40692083
Număr de înregistrare
J2019000425209
Înmatriculare
25 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000425209
Formă juridică
SRL
Sediu social
CARPAŢI 45 Municipiul Hunedoara Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CARPAŢI 45 Hunedoara HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 februarie 2019
Înregistrare fiscală
11 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
METEŞAN ERICH-THEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ERICH MOTOR SPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.2019
Înregistrare fiscală
25 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J20/425/2019
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, STR. CARPAŢI, NR.45
Strada sediului
Str. Carpaţi
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Mun. Hunedoara
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. Carpaţi
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Hunedoara
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 martie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul HunedoaraCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI