Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ESSENTIAL PROJECT DEVELOPMENT SRL

ESSENTIAL PROJECT DEVELOPMENT SRL

CUI 27757614 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

ESSENTIAL PROJECT DEVELOPMENT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-83,3%

Datoriile raportate sunt 32,9 K lei în 2021, față de 197,2 K lei în 2020. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202125,2 K leiDe la 0 la 25,2 K lei2020: 02021: 25.186
Rezultat net 2021-333,8 K leiPierdere majorată cu 1,3 K%2020: -23.3162021: -333.830
Angajați 20210Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2021-10,7 K leiCapitaluri devenite negative2020: 323.1402021: -10.690
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K25 K2020: 0 lei020202021: 25,2 K lei25,2 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.325,5%-643,3%38,8%20202021: -1.325,5%-1.325,5%2021Reper 2021: mediana sectorului 38,8% · n=9.023

Cifra de afaceri: De la 0 la 25,2 K lei.Marjă netă -1.325,5%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020323,1 K lei
2021-10,7 K lei

Datorii raportate

2020197,2 K lei
202132,9 K lei

Disponibilități bănești

20209,5 K lei
202122,2 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei25,2 K leiDe la 0 la 25,2 K lei
Rezultat net-23,3 K lei-333,8 K leiPierdere majorată cu 1,3 K%
Capitaluri proprii323,1 K lei-10,7 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii197,2 K lei32,9 K lei-83,3% față de anul anterior
Creanțe13,4 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați—0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă-1.325,5%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 38,8% (n=9.023) · 2020: 35,1% (n=8.588)

Rezultat / active (A+B)-1.505,7%-7,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 5,5% (n=9.278) · 2020: 4,4% (n=8.841)

Rezultat / capitaluri proprii—-7,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 16,1% (n=8.704) · 2020: 13% (n=8.194)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-48,2%107,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 70,2% (n=9.279) · 2020: 67,4% (n=8.843)

Datorii / active (A+B)148,2%65,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 28,6% (n=9.279) · 2020: 31,4% (n=8.843)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 69,1% (n=9.279) · 2020: 71,7% (n=8.843)

Active circulante / datorii totale0,67×1,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,19× (n=10.720) · 2020: 1,06× (n=10.205)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări0 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 83,4 zile (n=8.154) · 2020: 87,9 zile (n=7.770)

Stocuri în zile de vânzări0 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 8,4 zile (n=3.693) · 2020: 8,4 zile (n=3.570)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.186
Rezultat net
-333.830
Angajați
0
Datorii
32.861
Active imobilizate
0
Active circulante
22.171
Capitaluri proprii
-10.690
Venituri totale
209.845
Cheltuieli totale
543.657
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
22.171
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-23.316
Angajați
—
Datorii
197.205
Active imobilizate
0
Active circulante
299.455
Capitaluri proprii
323.140
Venituri totale
16.579
Cheltuieli totale
39.415
Stocuri
276.573
Creanțe
13.428
Casă și conturi la bănci
9.454
Cheltuieli în avans
220.890
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2019-10-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2019-10-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27757614
Număr de înregistrare
J40/11638/2010
Înmatriculare
29 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J40/11638/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI-PLOIEŞTI 42-44 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
GRINSOLV IPURL
reprezentant al persoanei juridice
BĂLĂNEAN IOAN-COSMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ESSENTIAL PROJECT DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 15.07.2022
Înregistrare fiscală
29 noiembrie 2010
Număr registrul comerțului
J40/11638/2010
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.42-44
Strada sediului
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul sediului
42-44
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CLADIREA A, ARIPA A2, PARTER, CAMERA NR. 2
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul domiciliului fiscal
42-44
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
3 decembrie 2012
Perioada 1: TVA până la
27 septembrie 2016
Perioada 1: Anulare operată la
27 septembrie 2016
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.h) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
30 noiembrie 2010
Perioada 2: TVA până la
1 august 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
TVA la încasare până la
27 septembrie 2016
Actualizare TVA la încasare
23 martie 2018
Publicare TVA la încasare
28 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
3 octombrie 2019
Publicarea deciziei
3 octombrie 2019
Radiere
15 iulie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI