Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EST COMPUTER SRL

EST COMPUTER SRL

CUI 6572567 · SRL· Municipiul Focşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EST COMPUTER SRL are sediul în Municipiul Focşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-99%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 41 lei, față de 3,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-74 K%

Marja netă calculată este -74 K% în 2025, față de -456,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202541 lei-99% față de anul anterior2020: 4.6152021: 4.2022022: 1.2272023: 7.0392024: 3.9182025: 41
Rezultat net 2025-30,3 K leiPierdere majorată cu 69,6%2020: -15.4602021: -18.5272022: -14.1922023: -8.3322024: -17.8792025: -30.323
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 12022: 0
Capitaluri proprii 2025-102,2 K leiDeficit de capital majorat cu 22,2%2020: -24.7382021: -43.2652022: -57.4572023: -65.7892024: -83.6682025: -102.235
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 K7 K2020: 4,6 K lei4,6 K20202021: 4,2 K lei4,2 K20212022: 1,2 K lei1,2 K20222023: 7 K lei7 K20232024: 3,9 K lei3,9 K20242025: 41 lei412025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-73.958,5%-36.972,2%14,2%2020: -335%-335%20202021: -440,9%-440,9%20212022: -1.156,6%-1.156,6%20222023: -118,4%-118,4%20232024: -456,3%-456,3%20242025: -73.958,5%-73.958,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,2% · n=1.231

Cifra de afaceri: -99% față de anul anterior.Marjă netă -73.958,5% · -73.502,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-83,7 K lei
2025-102,2 K lei

Datorii raportate

2024114,1 K lei
2025133,5 K lei

Disponibilități bănești

2024349 lei
2025363 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7 K lei3,9 K lei41 lei-99% față de anul anterior
Rezultat net-8,3 K lei-17,9 K lei-30,3 K leiPierdere majorată cu 69,6%
Capitaluri proprii-65,8 K lei-83,7 K lei-102,2 K leiDeficit de capital majorat cu 22,2%
Datorii162,3 K lei114,1 K lei133,5 K lei+17% față de anul anterior
Creanțe23,9 K lei10,8 K lei13,9 K lei+29% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-73.958,5%-456,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.231) · 2024: 14,9% (n=1.817)

Rezultat / active (A+B)-97,3%-58,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16% (n=915) · 2024: 16,1% (n=1.338)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-328%-275%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,5% (n=916) · 2024: 61,2% (n=1.339)

Datorii / active (A+B)428,3%375%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,2% (n=916) · 2024: 38,8% (n=1.339)

Ponderea activelor imobilizate14,8%35,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 13% (n=916) · 2024: 12,4% (n=1.339)

Active circulante / datorii totale0,2×0,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,81× (n=1.433) · 2024: 2,05× (n=2.086)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări122.268,3 zile992,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,8 zile (n=1.153) · 2024: 48,5 zile (n=1.679)

Stocuri în zile de vânzări107.631,2 zile789,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 31,3 zile (n=904) · 2024: 30,5 zile (n=1.342)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41
Rezultat net
-30.323
Angajați
—
Datorii
133.493
Active imobilizate
4.624
Active circulante
26.546
Capitaluri proprii
-102.235
Venituri totale
3.973
Cheltuieli totale
34.296
Stocuri
12.258
Creanțe
13.925
Casă și conturi la bănci
363
Cheltuieli în avans
88
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.918
Rezultat net
-17.879
Angajați
—
Datorii
114.089
Active imobilizate
10.679
Active circulante
19.742
Capitaluri proprii
-83.668
Venituri totale
3.918
Cheltuieli totale
21.797
Stocuri
8.596
Creanțe
10.797
Casă și conturi la bănci
349
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.039
Rezultat net
-8.332
Angajați
—
Datorii
162.335
Active imobilizate
10.679
Active circulante
73.254
Capitaluri proprii
-65.789
Venituri totale
7.039
Cheltuieli totale
15.371
Stocuri
48.567
Creanțe
23.904
Casă și conturi la bănci
783
Cheltuieli în avans
12.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.227
Rezultat net
-14.192
Angajați
0
Datorii
150.358
Active imobilizate
10.679
Active circulante
69.609
Capitaluri proprii
-57.457
Venituri totale
2.617
Cheltuieli totale
16.730
Stocuri
46.034
Creanțe
22.606
Casă și conturi la bănci
969
Cheltuieli în avans
12.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.202
Rezultat net
-18.527
Angajați
1
Datorii
132.378
Active imobilizate
10.679
Active circulante
65.821
Capitaluri proprii
-43.265
Venituri totale
4.202
Cheltuieli totale
22.627
Stocuri
44.928
Creanțe
20.323
Casă și conturi la bănci
570
Cheltuieli în avans
12.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.615
Rezultat net
-15.460
Angajați
0
Datorii
111.374
Active imobilizate
10.679
Active circulante
63.344
Capitaluri proprii
-24.738
Venituri totale
4.615
Cheltuieli totale
19.937
Stocuri
44.089
Creanțe
18.558
Casă și conturi la bănci
697
Cheltuieli în avans
12.613
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-12-19 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6572567
Număr de înregistrare
J39/1164/1994
Înmatriculare
12 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J39/1164/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIREA PRINCIPATELOR 2 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. UNIREA PRINCIPATELOR 2 Focsani VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 1994
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026
Telefon
0237237166 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBIA ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EST COMPUTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.1994
Înregistrare fiscală
19 decembrie 1994
Număr registrul comerțului
J39/1164/1994
Cod CAEN
9511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
0237237166 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. UNIREA PRINCIPATELOR, NR.2
Cod poștal fiscal
620091
Strada sediului
Str. Unirea Principatelor
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
620091
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirea Principatelor
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
620091

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 decembrie 1994
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu

CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniStrada Unirea PrincipatelorCAEN 9511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI