Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EST SRL

EST SRL

CUI 810244 · SRL· Municipiul Mediaş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EST SRL are sediul în Municipiul Mediaş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+60,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 400,2 K lei, față de 249,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut37,3%

Marja netă calculată este 37,3% în 2025, față de 16% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+69,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025400,2 K lei+60,2% față de anul anterior2020: 109.2762022: 89.3542023: 220.6722024: 249.8842025: 400.214
Rezultat net 2025149,1 K lei+273,2% față de anul anterior2020: 16.5402022: -1.9812023: 57.8072024: 39.9662025: 149.143
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025282,5 K lei+9% față de anul anterior2020: 351.5592022: 404.5962023: 219.3292024: 259.3042025: 282.534
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0200 K400 K2020: 109,3 K lei109,3 K20202022: 89,4 K lei89,4 K20222023: 220,7 K lei220,7 K20232024: 249,9 K lei249,9 K20242025: 400,2 K lei400,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,2%17,5%37,3%2020: 15,1%15,1%20202022: -2,2%-2,2%20222023: 26,2%26,2%20232024: 16%16%20242025: 37,3%37,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: +60,2% față de anul anterior.Marjă netă 37,3% · +21,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024259,3 K lei
2025282,5 K lei

Datorii raportate

202427,5 K lei
202524,8 K lei

Disponibilități bănești

20245,8 K lei
202515,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri220,7 K lei249,9 K lei400,2 K lei+60,2% față de anul anterior
Rezultat net57,8 K lei40 K lei149,1 K lei+273,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii219,3 K lei259,3 K lei282,5 K lei+9% față de anul anterior
Datorii17,2 K lei27,5 K lei24,8 K lei-9,9% față de anul anterior
Creanțe100 K lei127,2 K lei215,1 K lei+69,1% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă37,3%16%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / capitaluri proprii52,8%15,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,4% (n=5.316) · 2024: 13,7% (n=5.972)

Vânzări per angajat200.107 lei124.942 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 141.700 lei (n=6.190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale12,41×10,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări193,5 zile183,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări68,7 zile221,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
400.214
Rezultat net
149.143
Angajați
2
Datorii
24.767
Active imobilizate
—
Active circulante
307.301
Capitaluri proprii
282.534
Venituri totale
400.470
Cheltuieli totale
239.575
Stocuri
76.393
Creanțe
215.101
Casă și conturi la bănci
15.807
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.884
Rezultat net
39.966
Angajați
2
Datorii
27.495
Active imobilizate
—
Active circulante
286.799
Capitaluri proprii
259.304
Venituri totale
249.930
Cheltuieli totale
202.347
Stocuri
153.810
Creanțe
127.174
Casă și conturi la bănci
5.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.672
Rezultat net
57.807
Angajați
2
Datorii
17.196
Active imobilizate
—
Active circulante
236.525
Capitaluri proprii
219.329
Venituri totale
220.672
Cheltuieli totale
161.841
Stocuri
110.759
Creanțe
100.000
Casă și conturi la bănci
25.766
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.354
Rezultat net
-1.981
Angajați
2
Datorii
41.101
Active imobilizate
—
Active circulante
445.697
Capitaluri proprii
404.596
Venituri totale
89.354
Cheltuieli totale
90.459
Stocuri
166.822
Creanțe
135.351
Casă și conturi la bănci
143.524
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.276
Rezultat net
16.540
Angajați
2
Datorii
16.324
Active imobilizate
—
Active circulante
367.883
Capitaluri proprii
351.559
Venituri totale
114.032
Cheltuieli totale
96.698
Stocuri
202.634
Creanțe
109.729
Casă și conturi la bănci
55.520
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-08-19 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
810244
Număr de înregistrare
J1992001799326
Înmatriculare
19 august 1992
EUID
ROONRC.J1992001799326
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DUPA ZID 17 Municipiul Mediaş Sibiu
Adresă fiscală
Str. DUPA ZID 17 Mediaş SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 august 1992
Înregistrare fiscală
30 martie 2026
Telefon
821703

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTEA FLORIN VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001799326
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Contact și adrese

Fax
069/0
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, PSJ. DUPĂ ZID, NR.17
Cod poștal fiscal
551037
Strada sediului
Psj. După Zid
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Mun. Mediaş
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
551037
Strada domiciliului fiscal
Psj. După Zid
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Mediaş
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
551037

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
10 decembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 1993
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul MediaşStrada Dupa ZidCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI