Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ETO COMPUTERS SRL

ETO COMPUTERS SRL

CUI 19198201 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ETO COMPUTERS SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 290,4 K lei, față de 266,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât67,6%

Marja netă calculată este 67,6% în 2025, față de 70,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025290,4 K lei+9,1% față de anul anterior2020: 141.8962023: 177.7372024: 266.1172025: 290.387
Rezultat net 2025196,4 K lei+5% față de anul anterior2020: 106.7552023: 131.7152024: 187.0482025: 196.390
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025186,9 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 116.0382023: 134.4322024: 190.4802025: 186.870
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K290 K2020: 141,9 K lei141,9 K20202023: 177,7 K lei177,7 K20232024: 266,1 K lei266,1 K20242025: 290,4 K lei290,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,6%75,2%2020: 75,2%75,2%20202023: 74,1%74,1%20232024: 70,3%70,3%20242025: 67,6%67,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 30,3% · n=2.613

Cifra de afaceri: +9,1% față de anul anterior.Marjă netă 67,6% · -2,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024190,5 K lei
2025186,9 K lei

Datorii raportate

202455,3 K lei
202594,7 K lei

Disponibilități bănești

202475 K lei
202550,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri177,7 K lei266,1 K lei290,4 K lei+9,1% față de anul anterior
Rezultat net131,7 K lei187 K lei196,4 K lei+5% față de anul anterior
Capitaluri proprii134,4 K lei190,5 K lei186,9 K lei-1,9% față de anul anterior
Datorii148,5 K lei55,3 K lei94,7 K lei+71,3% față de anul anterior
Creanțe136,5 K lei170,8 K lei231,3 K lei+35,4% față de anul anterior
Angajați—1—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă67,6%70,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 30,3% (n=2.613) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / capitaluri proprii105,1%98,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68,2% (n=2.596) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat—266.117 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.994 lei (n=1.746) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,97×4,45×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,95× (n=3.214) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări286,8 zile231,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 125,1 zile (n=2.451) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.387
Rezultat net
196.390
Angajați
—
Datorii
94.707
Active imobilizate
—
Active circulante
281.577
Capitaluri proprii
186.870
Venituri totale
290.431
Cheltuieli totale
57.520
Stocuri
—
Creanțe
231.342
Casă și conturi la bănci
50.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
266.117
Rezultat net
187.048
Angajați
1
Datorii
55.284
Active imobilizate
—
Active circulante
245.764
Capitaluri proprii
190.480
Venituri totale
266.162
Cheltuieli totale
55.854
Stocuri
—
Creanțe
170.808
Casă și conturi la bănci
74.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.737
Rezultat net
131.715
Angajați
—
Datorii
148.475
Active imobilizate
—
Active circulante
282.907
Capitaluri proprii
134.432
Venituri totale
177.838
Cheltuieli totale
44.484
Stocuri
—
Creanțe
136.545
Casă și conturi la bănci
106.362
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
141.896
Rezultat net
106.755
Angajați
—
Datorii
179.616
Active imobilizate
—
Active circulante
295.654
Capitaluri proprii
116.038
Venituri totale
141.947
Cheltuieli totale
33.777
Stocuri
—
Creanțe
115.823
Casă și conturi la bănci
179.831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-10-28; reactivare la 2014-09-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2014-09-05

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2013-10-28; reactivare la 2014-09-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2014-09-05
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-12-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

66 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19198201
Număr de înregistrare
J2006003628359
Înmatriculare
15 noiembrie 2006
EUID
ROONRC.J2006003628359
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BRADUL 4 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BRADUL 4 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
2 decembrie 2013
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2025
Telefon
0256487402 · Firme cu același număr
Fax
0256487402
Website
www.eto.ro · Firme cu același domeniu

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIORAN MARIUS-CRISTIAN
administrator
TATU GIGEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ETO COMPUTERS SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 02.12.2013
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2006
Număr registrul comerțului
J2006003628359
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0256487402 · Firme cu același număr
Fax
0256487402 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. BRADUL, NR.4, SC.B, ET.2, AP.10
Cod poștal fiscal
300568
Strada sediului
Str. Bradul
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300568
Strada domiciliului fiscal
Str. Bradul
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300568

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
5 septembrie 2014
Perioada 1: TVA până la
6 octombrie 2014
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2009
Perioada 2: TVA până la
30 iunie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 octombrie 2013
Reactivare
5 septembrie 2014
Publicarea deciziei
7 noiembrie 2013

Achiziții publice

Explorează toate (66) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Morunglav (Primaria Morunglav)3 din 66 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SLATINA3 din 66 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

COMUNA UIVAR3 din 66 înregistrări (4,5%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA NR. 622 din 66 înregistrări (3%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI" BUCUREȘTI2 din 66 înregistrări (3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de actualizare informatica (Rev.2)60 din 66 înregistrări (90,9%) · Vezi selecția

Servicii legislative (Rev.2)3 din 66 înregistrări (4,5%) · Vezi selecția

Diverse pachete software si sisteme informatice (Rev.2)2 din 66 înregistrări (3%) · Vezi selecția

Alte servicii (Rev.2)1 din 66 înregistrări (1,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 iunie 2026Achiziție directă

Lex 2026

Autoritate: CAMIN PENTRU PERSOANE VARSTNICE CRAIOVA

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
750 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

Lex 2026

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA EMIL RACOVITA

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
500 leiValoare publicată
17 iunie 2026Achiziție directă

Abonament acces program legislativ (iunie-decembrie 2026)

Autoritate: SERVICIUL PUBLIC DE INTERES LOCAL PENTRU ADMINISTRAREA PARCARILOR PUBLICE DIN MUNICIPIUL TIMISOARA-TIMPARK

CPV 75111200-9 — Servicii legislative (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 75111200-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
11 iunie 2026Achiziție directă

PROGRAM LEGISLATIV

Autoritate: DIRECTIA GENERALA MUNICIPAL LOCATO ROMAN

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
800 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Servicii de actualizare informatica

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA COM SINMIHAIU ROMAN

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.200 leiValoare publicată
11 mai 2026Achiziție directă

Lex 2026

Autoritate: COLEGIUL DE ARTE ''SABIN DRAGOI'' ARAD

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.200 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraStrada BradulCAEN 6311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI