Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EURO GRUP COMPANY SRL

EURO GRUP COMPANY SRL

CUI 36461153 · SRL· Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EURO GRUP COMPANY SRL are sediul în Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-92,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 76,3 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-643,5%

Marja netă calculată este -643,5% în 2025, față de 29% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+80,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202576,3 K lei-92,8% față de anul anterior2021: 55.0002022: 1.322.9982023: 944.5622024: 1.060.3452025: 76.328
Rezultat net 2025-491,2 K lei-259,8% față de anul anterior2020: 02021: 5.5482022: 534.0532023: -305.3202024: 307.3782025: -491.181
Angajați 20253+50% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 32024: 22025: 3
Capitaluri proprii 202549,9 K lei-90,8% față de anul anterior2020: -5332021: 5.0152022: 539.0682023: 233.7492024: 541.1272025: 49.929
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0661 K1 mil.—20202021: 55 K lei55 K20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 944,6 K lei944,6 K20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 76,3 K lei76,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-643,5%-301,6%40,4%Mediana sectorului (2025): 16,3% · n=866120202021: 10,1%10,1%20212022: 40,4%40,4%20222023: -32,3%-32,3%20232024: 29%29%20242025: -643,5%-643,5%2025

Cifra de afaceri: -92,8% față de anul anterior. Marja netă: -643,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii49,9 K lei-90,8% față de anul anterior
Datorii700,7 K lei+334% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri944,6 K lei1,1 mil. lei76,3 K lei-92,8% față de anul anterior
Rezultat net-305,3 K lei307,4 K lei-491,2 K lei-259,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii233,7 K lei541,1 K lei49,9 K lei-90,8% față de anul anterior
Datorii483,7 K lei161,4 K lei700,7 K lei+334% față de anul anterior
Creanțe31,2 K lei37,8 K lei68 K lei+80,2% față de anul anterior
Angajați323+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-643,5%16,3%n=8.66129%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)6,7%35%n=6.69277%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)93,3%61,2%n=6.69223%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,4%22,9%n=6.69279,7%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-65,4%6,4%n=6.69043,8%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-983,8%88,6%n=8.00956,8%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,33×1,22×n=10.7000,88×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360320,85 zile97,58 zilen=7.68112,82 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați25.443 lei154.407 lein=7.284530.173 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.328
Rezultat net
-491.181
Angajați
3
Datorii
700.650
Active imobilizate
520.535
Active circulante
230.044
Capitaluri proprii
49.929
Venituri totale
116.113
Cheltuieli totale
607.294
Stocuri
—
Creanțe
68.028
Casă și conturi la bănci
162.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.060.345
Rezultat net
307.378
Angajați
2
Datorii
161.448
Active imobilizate
559.974
Active circulante
142.601
Capitaluri proprii
541.127
Venituri totale
1.120.948
Cheltuieli totale
783.989
Stocuri
—
Creanțe
37.761
Casă și conturi la bănci
104.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
944.562
Rezultat net
-305.320
Angajați
3
Datorii
483.655
Active imobilizate
495.916
Active circulante
221.488
Capitaluri proprii
233.749
Venituri totale
957.236
Cheltuieli totale
1.252.984
Stocuri
—
Creanțe
31.154
Casă și conturi la bănci
190.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.322.998
Rezultat net
534.053
Angajați
3
Datorii
269.614
Active imobilizate
201.031
Active circulante
607.651
Capitaluri proprii
539.068
Venituri totale
1.323.009
Cheltuieli totale
775.072
Stocuri
—
Creanțe
49.430
Casă și conturi la bănci
558.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.000
Rezultat net
5.548
Angajați
1
Datorii
53.305
Active imobilizate
—
Active circulante
58.320
Capitaluri proprii
5.015
Venituri totale
55.000
Cheltuieli totale
47.802
Stocuri
—
Creanțe
15.000
Casă și conturi la bănci
43.320
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
733
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
-533
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-17; reactivare la 2025-05-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-05-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-10-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-17; reactivare la 2025-05-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-05-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-08-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36461153
Număr de înregistrare
J2016002085132
Înmatriculare
25 august 2016
EUID
ROONRC.J2016002085132
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 9 R2A Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str UNIRII 9 Cernavodă CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 august 2016
Înregistrare fiscală
7 ianuarie 2026
Telefon
0724123014 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOICECU NICOLAE-EUGEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EURO GRUP COMPANY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.08.2016
Înregistrare fiscală
26 august 2016
Număr registrul comerțului
J2016002085132
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia

Contact și adrese

Telefon
0724123014 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. CERNAVODĂ, STR. UNIRII, NR.9, BL.R2A, SC.C, ET.PARTER, AP.40
Strada sediului
Str. Unirii
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Orş. Cernavodă
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Cernavodă
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
13 mai 2025
Perioada 2: TVA de la
1 august 2022
Perioada 2: TVA până la
17 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
1 aprilie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare până la
17 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
28 aprilie 2025
Publicare TVA la încasare
29 aprilie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
17 februarie 2025
Reactivare
9 mai 2025
Publicarea deciziei
17 februarie 2025

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL CERNAVODA2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de arhitectura peisagistica a terenurilor de joaca (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de pereti de protectie a malurilor (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 octombrie 2024Achiziție directă

Lucrari de constructie zid de sprijin

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 45243300-5 — Lucrari de constructii de pereti de protectie a malurilor (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45243300-5

Vezi detaliile atribuirii →
222.007 leiValoare publicată
28 mai 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de arhitectura peisagistica a terenurilor de joaca (Rev.2) · Anunț SCNA1104615

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 45112723-9

T2 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45112723-9

Vezi detaliile atribuirii →
766.349 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 3317 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Cernavodă, Oraş CernavodăCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI