Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EURO LIFT MASTER S.R.L.

EURO LIFT MASTER S.R.L.

CUI 33701561 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EURO LIFT MASTER S.R.L. are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-89,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,4 K lei, față de 230,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-44,7%

Marja netă calculată este -44,7% în 2025, față de 25,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-100%

Datoriile raportate sunt 0 lei în 2025, față de 5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202523,4 K lei-89,9% față de anul anterior2020: 178.6892021: 204.7802022: 211.5162023: 176.5242024: 230.5002025: 23.363
Rezultat net 2025-10,4 K lei-117,6% față de anul anterior2020: 19.9072021: -25.4922022: 37.8472023: 36.7792024: 59.2112025: -10.437
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202594,1 K lei-25,5% față de anul anterior2020: 100.8532021: 75.3612022: 52.0282023: 88.8062024: 126.2772025: 94.100
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0115 K231 K2020: 178,7 K lei178,7 K20202021: 204,8 K lei204,8 K20212022: 211,5 K lei211,5 K20222023: 176,5 K lei176,5 K20232024: 230,5 K lei230,5 K20242025: 23,4 K lei23,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,7%-9,5%25,7%Mediana sectorului (2025): 6% · n=1752020: 11,1%11,1%20202021: -12,4%-12,4%20212022: 17,9%17,9%20222023: 20,8%20,8%20232024: 25,7%25,7%20242025: -44,7%-44,7%2025

Cifra de afaceri: -89,9% față de anul anterior. Marja netă: -44,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii94,1 K lei-25,5% față de anul anterior
Datorii0 lei-100% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri176,5 K lei230,5 K lei23,4 K lei-89,9% față de anul anterior
Rezultat net36,8 K lei59,2 K lei-10,4 K lei-117,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii88,8 K lei126,3 K lei94,1 K lei-25,5% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei5 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe50,4 K lei75,7 K lei72,6 K lei-4,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-44,7%6%n=17525,7%4,8%n=7.971
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-11,1%17,2%n=16646,9%46,6%n=6.080
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—1,15×n=22326,13×0,78×n=9.442
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.118,32 zile82,96 zilen=170118,3 zile28,98 zilen=6.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați23.363 lei566.128 lein=134230.500 lei125.973 lein=5.771

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.363
Rezultat net
-10.437
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
94.100
Capitaluri proprii
94.100
Venituri totale
23.380
Cheltuieli totale
33.611
Stocuri
—
Creanțe
72.576
Casă și conturi la bănci
21.524
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.500
Rezultat net
59.211
Angajați
1
Datorii
5.014
Active imobilizate
—
Active circulante
131.039
Capitaluri proprii
126.277
Venituri totale
230.515
Cheltuieli totale
169.275
Stocuri
—
Creanțe
75.748
Casă și conturi la bănci
55.291
Cheltuieli în avans
252
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.524
Rezultat net
36.779
Angajați
1
Datorii
3.638
Active imobilizate
—
Active circulante
92.204
Capitaluri proprii
88.806
Venituri totale
176.571
Cheltuieli totale
138.239
Stocuri
—
Creanțe
50.416
Casă și conturi la bănci
41.788
Cheltuieli în avans
240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.516
Rezultat net
37.847
Angajați
2
Datorii
4.003
Active imobilizate
—
Active circulante
55.791
Capitaluri proprii
52.028
Venituri totale
211.605
Cheltuieli totale
171.685
Stocuri
2.782
Creanțe
47.279
Casă și conturi la bănci
5.730
Cheltuieli în avans
240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.780
Rezultat net
-25.492
Angajați
3
Datorii
19.819
Active imobilizate
—
Active circulante
94.888
Capitaluri proprii
75.361
Venituri totale
261.019
Cheltuieli totale
283.966
Stocuri
2.782
Creanțe
91.101
Casă și conturi la bănci
1.005
Cheltuieli în avans
292
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.689
Rezultat net
19.907
Angajați
3
Datorii
12.316
Active imobilizate
62.535
Active circulante
50.625
Capitaluri proprii
100.853
Venituri totale
180.581
Cheltuieli totale
159.390
Stocuri
2.765
Creanțe
38.190
Casă și conturi la bănci
9.670
Cheltuieli în avans
9
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-05-21; reactivare la 2026-01-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-29
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 90% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-05-21; reactivare la 2026-01-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-29
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 90% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-01-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33701561
Număr de înregistrare
J2014000969241
Înmatriculare
16 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J2014000969241
Formă juridică
SRL
Sediu social
Traian Bilţiu Dăncuş 36 Municipiul Baia Mare Maramureş
Adresă fiscală
Str Traian Bilţiu Dăncuş 36 Baia Mare MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
13 ianuarie 2026
Înregistrare fiscală
11 martie 2026
Telefon
0745229492 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAVRIŞ CORNELIA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EURO LIFT MASTER S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 13.01.2026
Înregistrare fiscală
16 octombrie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000969241
Cod CAEN
4663
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0745229492 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. TRAIAN BILŢIU DĂNCUŞ, NR.36
Strada sediului
Str. Traian Bilţiu Dăncuş
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian Bilţiu Dăncuş
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
3 februarie 2026
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2018
Perioada 2: TVA până la
21 mai 2025
Perioada 2: Anulare operată la
30 mai 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 mai 2025
Reactivare
29 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
21 mai 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4663
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI