Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EURO TAXI CAREI SRL

EURO TAXI CAREI SRL

CUI 18324115 · SRL· Municipiul Carei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EURO TAXI CAREI SRL are sediul în Municipiul Carei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 358,1 K lei, față de 284,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de 1,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,9%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025358,1 K lei+25,7% față de anul anterior2020: 264.0192021: 253.1342022: 290.2632023: 249.1182024: 284.7802025: 358.101
Rezultat net 202552,8 K lei+862,7% față de anul anterior2020: 80.0632021: 59.4402022: 38.8312023: 32.0802024: 5.4852025: 52.803
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 22024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025-1,5 mil. lei+3,5% față de anul anterior2020: -1.653.5002021: -1.594.0602022: -1.555.2292023: -1.523.1492024: -1.517.6642025: -1.464.861
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0179 K358 K2020: 264 K lei264 K20202021: 253,1 K lei253,1 K20212022: 290,3 K lei290,3 K20222023: 249,1 K lei249,1 K20232024: 284,8 K lei284,8 K20242025: 358,1 K lei358,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,1%14,6%30,3%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312020: 30,3%30,3%20202021: 23,5%23,5%20212022: 13,4%13,4%20222023: 12,9%12,9%20232024: 1,9%1,9%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: +25,7% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,5 mil. lei+3,5% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei-3,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri249,1 K lei284,8 K lei358,1 K lei+25,7% față de anul anterior
Rezultat net32,1 K lei5,5 K lei52,8 K lei+862,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,5 mil. lei-1,5 mil. lei-1,5 mil. lei+3,5% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei1,6 mil. lei1,5 mil. lei-3,9% față de anul anterior
Creanțe482 lei3 K lei2,3 K lei-22% față de anul anterior
Angajați223+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%-1,1%n=9.7311,9%-0,7%n=12.948
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-3.044,7%20,8%n=6.938-2.660,3%35,3%n=9.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3.144,7%79,4%n=6.9382.760,3%64,8%n=9.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,3%48,6%n=6.93875,2%51%n=9.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)109,8%-4,9%n=6.9379,6%-3,5%n=9.457
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×0,66×n=10.1520,01×0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,35 zile11,33 zilen=6.4153,79 zile11,92 zilen=7.988
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,47 zile4,64 zilen=2.3015,7 zile4,31 zilen=3.080
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați119.367 lei67.449 lein=4.778142.390 lei64.167 lein=6.951

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
358.101
Rezultat net
52.803
Angajați
3
Datorii
1.512.973
Active imobilizate
25.625
Active circulante
22.487
Capitaluri proprii
-1.464.861
Venituri totale
362.284
Cheltuieli totale
303.591
Stocuri
17.375
Creanțe
2.339
Casă și conturi la bănci
2.773
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.780
Rezultat net
5.485
Angajați
2
Datorii
1.574.713
Active imobilizate
42.898
Active circulante
14.151
Capitaluri proprii
-1.517.664
Venituri totale
289.869
Cheltuieli totale
281.536
Stocuri
4.511
Creanțe
3.000
Casă și conturi la bănci
6.640
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.118
Rezultat net
32.080
Angajați
2
Datorii
1.599.852
Active imobilizate
60.373
Active circulante
16.330
Capitaluri proprii
-1.523.149
Venituri totale
254.317
Cheltuieli totale
219.746
Stocuri
5.960
Creanțe
482
Casă și conturi la bănci
9.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.263
Rezultat net
38.831
Angajați
3
Datorii
1.586.930
Active imobilizate
27.493
Active circulante
4.208
Capitaluri proprii
-1.555.229
Venituri totale
292.439
Cheltuieli totale
250.685
Stocuri
3.865
Creanțe
90
Casă și conturi la bănci
253
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
253.134
Rezultat net
59.440
Angajați
3
Datorii
1.639.190
Active imobilizate
31.474
Active circulante
13.656
Capitaluri proprii
-1.594.060
Venituri totale
269.434
Cheltuieli totale
207.300
Stocuri
13.324
Creanțe
323
Casă și conturi la bănci
9
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.019
Rezultat net
80.063
Angajați
3
Datorii
1.719.575
Active imobilizate
52.411
Active circulante
13.664
Capitaluri proprii
-1.653.500
Venituri totale
264.019
Cheltuieli totale
181.484
Stocuri
12.467
Creanțe
1.144
Casă și conturi la bănci
53
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-01-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18324115
Număr de înregistrare
J30/80/2006
Înmatriculare
27 ianuarie 2006
EUID
ROONRC.J30/80/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIHAI VITEAZU 80 Municipiul Carei Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MIHAI VITEAZU 80 Carei SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2006
Înregistrare fiscală
9 decembrie 2019
Telefon
0745666498 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARCU CIPRIAN CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EURO TAXI CAREI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2006
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2006
Număr registrul comerțului
J30/80/2006
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Carei

Contact și adrese

Telefon
0745666498 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. CAREI, STR. MIHAI VITEAZU, NR.80
Cod poștal fiscal
445100
Strada sediului
Str. Mihai Viteazu
Numărul sediului
80
Localitatea sediului
Mun. Carei
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445100
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazu
Numărul domiciliului fiscal
80
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Carei
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
6 august 2026
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 2007
Perioada 2: TVA până la
16 decembrie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
16 decembrie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
16 decembrie 2019
Actualizare TVA la încasare
7 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
8 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 6130 Rev. 2Activități de telecomunicații prin satelit

CAEN 6420 Rev. 1Telecomunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul CareiStrada Mihai ViteazuCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI