Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EURO TEHNIC GAZ 2007 SRL

EURO TEHNIC GAZ 2007 SRL

CUI 21863276 · SRL· Sat Bascov, Comuna Bascov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EURO TEHNIC GAZ 2007 SRL are sediul în Sat Bascov, Comuna Bascov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+60,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut38,8%

Marja netă calculată este 38,8% în 2025, față de 38% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+143,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+60,4% față de anul anterior2020: 548.0062021: 690.7122022: 846.9752023: 975.8512024: 1.426.0162025: 2.287.047
Rezultat net 2025886,9 K lei+63,8% față de anul anterior2020: 245.2772021: 310.4942022: 394.9252023: 410.5802024: 541.3932025: 886.907
Angajați 20257+40% față de anul anterior2020: 22021: 42022: 42023: 42024: 52025: 7
Capitaluri proprii 2025887,2 K lei+63,8% față de anul anterior2020: 484.9982021: 595.4912022: 395.2382023: 523.2102024: 541.7052025: 887.219
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 548 K lei548 K20202021: 690,7 K lei690,7 K20212022: 847 K lei847 K20222023: 975,9 K lei975,9 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,3%46,6%Mediana sectorului (2025): 13,4% · n=2572020: 44,8%44,8%20202021: 45%45%20212022: 46,6%46,6%20222023: 42,1%42,1%20232024: 38%38%20242025: 38,8%38,8%2025

Cifra de afaceri: +60,4% față de anul anterior. Marja netă: 38,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii887,2 K lei+63,8% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+200,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri975,9 K lei1,4 mil. lei2,3 mil. lei+60,4% față de anul anterior
Rezultat net410,6 K lei541,4 K lei886,9 K lei+63,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii523,2 K lei541,7 K lei887,2 K lei+63,8% față de anul anterior
Datorii134 K lei370,8 K lei1,1 mil. lei+200,3% față de anul anterior
Creanțe396,5 K lei550,1 K lei1,3 mil. lei+143,6% față de anul anterior
Angajați457+40% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri38,8%13,4%n=25738%15,4%n=290
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44,4%40,8%n=25559,6%49,3%n=270
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,8%59,5%n=25540,8%50,5%n=270
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,9%14,9%n=25523,7%18,4%n=270
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)44,4%6,6%n=25559,6%9,7%n=270
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%36,6%n=27999,9%39,7%n=307
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,63×1,06×n=3821,87×1,29×n=406
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360210,96 zile112,06 zilen=244138,87 zile88,51 zilen=269
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,68 zile16,52 zilen=1478,61 zile10,58 zilen=161
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați326.721 lei298.033 lein=196285.203 lei291.627 lein=216

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.287.047
Rezultat net
886.907
Angajați
7
Datorii
1.113.660
Active imobilizate
176.801
Active circulante
1.820.612
Capitaluri proprii
887.219
Venituri totale
2.291.499
Cheltuieli totale
1.238.410
Stocuri
67.871
Creanțe
1.340.238
Casă și conturi la bănci
412.503
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.426.016
Rezultat net
541.393
Angajați
5
Datorii
370.844
Active imobilizate
215.699
Active circulante
693.384
Capitaluri proprii
541.705
Venituri totale
1.431.201
Cheltuieli totale
852.574
Stocuri
34.115
Creanțe
550.101
Casă și conturi la bănci
109.168
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
975.851
Rezultat net
410.580
Angajați
4
Datorii
134.047
Active imobilizate
210.344
Active circulante
443.447
Capitaluri proprii
523.210
Venituri totale
984.980
Cheltuieli totale
564.550
Stocuri
21.682
Creanțe
396.537
Casă și conturi la bănci
25.228
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
846.975
Rezultat net
394.925
Angajați
4
Datorii
79.253
Active imobilizate
68.018
Active circulante
403.007
Capitaluri proprii
395.238
Venituri totale
850.586
Cheltuieli totale
447.155
Stocuri
38.435
Creanțe
286.827
Casă și conturi la bănci
77.745
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
690.712
Rezultat net
310.494
Angajați
4
Datorii
52.507
Active imobilizate
94.518
Active circulante
550.014
Capitaluri proprii
595.491
Venituri totale
690.740
Cheltuieli totale
374.030
Stocuri
31.962
Creanțe
387.968
Casă și conturi la bănci
130.084
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
548.006
Rezultat net
245.277
Angajați
2
Datorii
61.970
Active imobilizate
120.752
Active circulante
422.750
Capitaluri proprii
484.998
Venituri totale
553.603
Cheltuieli totale
302.790
Stocuri
22.752
Creanțe
300.474
Casă și conturi la bănci
99.524
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21863276
Număr de înregistrare
J2007001102030
Înmatriculare
1 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007001102030
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂCEŞULUI 1A Sat Bascov, Comuna Bascov Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MĂCEŞULUI 1A Bascov ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 iunie 2007
Înregistrare fiscală
17 iulie 2025
Telefon
0724569213 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TRANDAFIR SILVIU GEORGIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EURO TEHNIC GAZ 2007 SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.06.2007
Înregistrare fiscală
5 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J2007001102030
Cod CAEN
4612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0724569213 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT BASCOV COM. BASCOV, STR. MĂCEŞULUI, NR.1A
Cod poștal fiscal
117045
Strada sediului
Str. Măceşului
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sat Bascov Com. Bascov
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117045
Strada domiciliului fiscal
Str. Măceşului
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bascov Com. Bascov
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117045

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
11 iunie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2011 Rev. 3Fabricarea gazelor industriale

CAEN 2014 Rev. 3Fabricarea altor produse chimice organice, de bază

CAEN 3313 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Bascov, Comuna BascovCAEN 4612
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI