Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EURO TRANS BLAGA S.R.L.

EURO TRANS BLAGA S.R.L.

CUI 42766233 · SRL· Sat Bursuceni, Comuna Vereşti· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EURO TRANS BLAGA S.R.L. are sediul în Sat Bursuceni, Comuna Vereşti și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-21%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 967,7 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-7,9%

Marja netă calculată este -7,9% în 2024, față de 3,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-34%

Datoriile raportate sunt 213,4 K lei în 2024, față de 323,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024967,7 K lei-21% față de anul anterior2021: 1.134.5062023: 1.224.9872024: 967.668
Rezultat net 2024-76,6 K lei-304,5% față de anul anterior2021: 117.6272023: 37.4542024: -76.604
Angajați 20243+0% față de anul anterior2021: 52023: 32024: 3
Capitaluri proprii 2024-18,4 K lei-131,6% față de anul anterior2021: 82.5482023: 58.1972024: -18.407
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0612 K1 mil.2021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 967,7 K lei967,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,9%1,2%10,4%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=326292021: 10,4%10,4%20212023: 3,1%3,1%20232024: -7,9%-7,9%2024

Cifra de afaceri: -21% față de anul anterior. Marja netă: -7,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-18,4 K lei-131,6% față de anul anterior
Datorii213,4 K lei-34% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,2 mil. lei967,7 K lei-21% față de anul anterior
Rezultat net117,6 K lei37,5 K lei-76,6 K lei-304,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii82,5 K lei58,2 K lei-18,4 K lei-131,6% față de anul anterior
Datorii436,6 K lei323,1 K lei213,4 K lei-34% față de anul anterior
Creanțe113,2 K lei166,9 K lei104,5 K lei-37,4% față de anul anterior
Angajați533+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-7,9%3,5%n=32.6293,1%5,7%n=32.623
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-9,4%28,1%n=29.20315,3%31%n=29.125
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)109,4%73%n=29.20384,7%70,1%n=29.125
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,5%31,1%n=29.20327,2%27,9%n=29.125
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-39,3%2,7%n=29.1879,8%4,7%n=29.107
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—21,3%n=26.85064,4%29,9%n=27.468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,74×0,83×n=40.9960,86×0,91×n=40.729
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36038,87 zile61,73 zilen=31.00349,04 zile66,24 zilen=30.890
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați322.556 lei257.350 lein=28.111408.329 lei245.231 lein=28.239

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
967.668
Rezultat net
-76.604
Angajați
3
Datorii
213.367
Active imobilizate
38.061
Active circulante
156.899
Capitaluri proprii
-18.407
Venituri totale
983.843
Cheltuieli totale
1.060.447
Stocuri
—
Creanțe
104.469
Casă și conturi la bănci
52.430
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.224.987
Rezultat net
37.454
Angajați
3
Datorii
323.098
Active imobilizate
103.736
Active circulante
277.559
Capitaluri proprii
58.197
Venituri totale
1.230.506
Cheltuieli totale
1.182.612
Stocuri
—
Creanțe
166.869
Casă și conturi la bănci
110.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.134.506
Rezultat net
117.627
Angajați
5
Datorii
436.646
Active imobilizate
177.837
Active circulante
341.357
Capitaluri proprii
82.548
Venituri totale
1.137.041
Cheltuieli totale
1.009.498
Stocuri
—
Creanțe
113.211
Casă și conturi la bănci
228.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42766233
Număr de înregistrare
J33/797/2020
Înmatriculare
13 iulie 2020
EUID
ROONRC.J33/797/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
886 Sat Bursuceni, Comuna Vereşti Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
886 Bursuceni SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iulie 2020
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2022
Telefon
0747049467 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BLAGA BOGDAN-NECULAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EURO TRANS BLAGA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.07.2020
Înregistrare fiscală
13 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J33/797/2020
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0747049467 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT BURSUCENI COM. VEREŞTI, NR.886
Cod poștal fiscal
727601
Numărul sediului
886
Localitatea sediului
Sat Bursuceni Com. Vereşti
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727601
Numărul domiciliului fiscal
886
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bursuceni Com. Vereşti
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727601

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 august 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Bursuceni, Comuna VereştiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI