Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EUROMATIC PLUS SRL

EUROMATIC PLUS SRL

CUI 21391939 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EUROMATIC PLUS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,5%

Marja netă calculată este 11,5% în 2025, față de 11,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+166,2%

Datoriile raportate sunt 685,4 K lei în 2025, față de 257,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+1,6% față de anul anterior2020: 2.612.1182021: 2.258.9072022: 2.006.8982023: 2.046.0142024: 2.340.4202025: 2.377.351
Rezultat net 2025272,7 K lei+3,2% față de anul anterior2020: 513.2272021: 384.6982022: 270.0632023: 210.2912024: 264.3642025: 272.732
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025273 K lei-63,4% față de anul anterior2020: 1.049.0962021: 880.6322022: 270.2952023: 480.5862024: 744.9502025: 272.972
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,6 mil. lei2,6 mil.20202021: 2,3 mil. lei2,3 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,8%19,6%2020: 19,6%19,6%20202021: 17%17%20212022: 13,5%13,5%20222023: 10,3%10,3%20232024: 11,3%11,3%20242025: 11,5%11,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,5% · n=883

Cifra de afaceri: +1,6% față de anul anterior.Marjă netă 11,5% · +0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024745 K lei
2025273 K lei

Datorii raportate

2024257,5 K lei
2025685,4 K lei

Disponibilități bănești

2024216,2 K lei
2025353 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,3 mil. lei2,4 mil. lei+1,6% față de anul anterior
Rezultat net210,3 K lei264,4 K lei272,7 K lei+3,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii480,6 K lei745 K lei273 K lei-63,4% față de anul anterior
Datorii304,8 K lei257,5 K lei685,4 K lei+166,2% față de anul anterior
Creanțe404,2 K lei648,9 K lei513,7 K lei-20,8% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă11,5%11,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=883) · 2024: 8,7% (n=893)

Rezultat / active (A+B)28,5%26,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,6% (n=802) · 2024: 5,8% (n=825)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%35,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,3% (n=820) · 2024: 26,9% (n=845)

Vânzări per angajat1.188.676 lei1.170.210 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 532.937 lei (n=656) · 2024: 484.686 lei (n=690)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)28,5%74,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 29,5% (n=802) · 2024: 33,7% (n=825)

Datorii / active (A+B)71,5%25,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,4% (n=802) · 2024: 66,5% (n=825)

Ponderea activelor imobilizate9,2%12,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,7% (n=802) · 2024: 8,9% (n=825)

Active circulante / datorii totale1,27×3,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=1.197) · 2024: 1,11× (n=1.260)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări77,8 zile99,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,5 zile (n=865) · 2024: 95,1 zile (n=873)

Stocuri în zile de vânzări0,6 zile1,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 77,2 zile (n=768) · 2024: 73,6 zile (n=778)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.377.351
Rezultat net
272.732
Angajați
2
Datorii
685.416
Active imobilizate
87.978
Active circulante
870.410
Capitaluri proprii
272.972
Venituri totale
2.377.523
Cheltuieli totale
2.049.370
Stocuri
3.695
Creanțe
513.722
Casă și conturi la bănci
352.993
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.340.420
Rezultat net
264.364
Angajați
2
Datorii
257.472
Active imobilizate
127.539
Active circulante
874.883
Capitaluri proprii
744.950
Venituri totale
2.344.634
Cheltuieli totale
2.009.931
Stocuri
9.739
Creanțe
648.931
Casă și conturi la bănci
216.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.046.014
Rezultat net
210.291
Angajați
2
Datorii
304.821
Active imobilizate
173.133
Active circulante
612.274
Capitaluri proprii
480.586
Venituri totale
2.061.157
Cheltuieli totale
1.832.728
Stocuri
952
Creanțe
404.168
Casă și conturi la bănci
207.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.006.898
Rezultat net
270.063
Angajați
2
Datorii
579.445
Active imobilizate
225.913
Active circulante
623.827
Capitaluri proprii
270.295
Venituri totale
2.011.332
Cheltuieli totale
1.721.587
Stocuri
0
Creanțe
215.828
Casă și conturi la bănci
407.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.258.907
Rezultat net
384.698
Angajați
1
Datorii
346.412
Active imobilizate
131.118
Active circulante
1.095.926
Capitaluri proprii
880.632
Venituri totale
2.263.963
Cheltuieli totale
1.856.632
Stocuri
—
Creanțe
316.446
Casă și conturi la bănci
779.480
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.612.118
Rezultat net
513.227
Angajați
1
Datorii
163.730
Active imobilizate
198.028
Active circulante
1.014.798
Capitaluri proprii
1.049.096
Venituri totale
2.623.522
Cheltuieli totale
2.085.173
Stocuri
42.349
Creanțe
474.923
Casă și conturi la bănci
497.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-07-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-03-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2.238 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21391939
Număr de înregistrare
J2007005616405
Înmatriculare
19 martie 2007
EUID
ROONRC.J2007005616405
Formă juridică
SRL
Sediu social
CLUJ 51 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str CLUJ 51 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 martie 2007
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026
Telefon
0730102770 · Firme cu același număr
Fax
0216663962

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANĂ ANTON

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EUROMATIC PLUS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2007
Înregistrare fiscală
19 martie 2007
Număr registrul comerțului
J2007005616405
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0730102770 · Firme cu același număr
Fax
0216663962 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CLUJ, NR.51, MANSARDA
Strada sediului
Str. Cluj
Numărul sediului
51
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
MANSARDA
Strada domiciliului fiscal
Str. Cluj
Numărul domiciliului fiscal
51
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
MANSARDA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 martie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
19 ianuarie 2021
Publicare TVA la încasare
20 ianuarie 2021
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2.238) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TARGOVISTE212 din 2.238 înregistrări (9,5%) · Vezi relația

Spitalul Orasenesc Corabia167 din 2.238 înregistrări (7,5%) · Vezi relația

Spital Orasenesc Pucioasa103 din 2.238 înregistrări (4,6%) · Vezi relația

SPITALUL MUNICIPAL ACADEMICIAN LEON DANAILA DOROHOI95 din 2.238 înregistrări (4,2%) · Vezi relația

SPITALUL ORASENESC MIOVENI79 din 2.238 înregistrări (3,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Dezinfectanti (Rev.2)699 din 2.238 înregistrări (31,2%) · Vezi selecția

Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)257 din 2.238 înregistrări (11,5%) · Vezi selecția

Cantare (Rev.2)134 din 2.238 înregistrări (6%) · Vezi selecția

Dezinfectant pentru maini (Rev.2)127 din 2.238 înregistrări (5,7%) · Vezi selecția

Instrumente chirurgicale (Rev.2)110 din 2.238 înregistrări (4,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 iulie 2026Achiziție directă

HUSA IMPERMEABILA saltea pat spital din PIELE ECOLOGICA cu fermoar 195X85X15 (h) cm

Autoritate: SPITALUL ORASENESC BALS

CPV 39512300-7 — Huse pentru saltele (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39512300-7

Vezi detaliile atribuirii →
774 leiValoare publicată
29 iunie 2026Achiziție directă

LADA FRIGORIFICA / IZOTERMA CAPACITATE 40 LITRI

Autoritate: DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR DOLJ

CPV 39221150-3 — Recipiente izoterme (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221150-3

Vezi detaliile atribuirii →
1.194 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

PULSOXIMETRU ELECTRONIC ADULTI deget (baterii incluse)

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN "DR.FOGOLYAN KRISTOF"SFANTU GHEORGHE

CPV 33124100-6 — Aparate de diagnosticare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33124100-6

Vezi detaliile atribuirii →
115 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

CANTAR digital electronic

Autoritate: Centrul de Asistenta Medico-Sociala Bacesti

CPV 42923200-4 — Cantare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42923200-4

Vezi detaliile atribuirii →
598 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

PRODUSE DE CURATENIE - COVORASE BACTERIOSTATICE

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE TITAN DR.CONSTANTIN GORGOS

CPV 39831240-0 — Produse de curatenie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831240-0

Vezi detaliile atribuirii →
4.300 leiValoare publicată
24 iunie 2026Achiziție directă

SEKUSEPT AKTIV / SEKUSEPT ACTIV dezinfectant concentrat instrumentar galetusa 1,5 kg ECOLAB STOC

Autoritate: SPITALUL ORASENESC MIOVENI

CPV 24455000-8 — Dezinfectanti (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24455000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.700 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI