Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EUROPE METAL TRADE SRL

EUROPE METAL TRADE SRL

CUI 24550060 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

EUROPE METAL TRADE SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 253 mil. lei, față de 232,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+23,9%

Datoriile raportate sunt 67,3 mil. lei în 2025, față de 54,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025253 mil. lei+8,9% față de anul anterior2020: 112.117.4102021: 247.842.1012022: 410.704.1912023: 427.669.3652024: 232.338.4462025: 253.014.960
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 20259+0% față de anul anterior2020: 112021: 102022: 92023: 92024: 92025: 9
Capitaluri proprii 202517,6 mil. lei+21% față de anul anterior2020: 6.721.9632021: 26.008.6922022: 35.234.7602023: 42.029.4082024: 14.557.9822025: 17.616.579
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0214 mil.428 mil.2020: 112,1 mil. lei112,1 mil.20202021: 247,8 mil. lei247,8 mil.20212022: 410,7 mil. lei410,7 mil.20222023: 427,7 mil. lei427,7 mil.20232024: 232,3 mil. lei232,3 mil.20242025: 253 mil. lei253 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=982020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +8,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,6 mil. lei+21% față de anul anterior
Datorii67,3 mil. lei+23,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri427,7 mil. lei232,3 mil. lei253 mil. lei+8,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii42 mil. lei14,6 mil. lei17,6 mil. lei+21% față de anul anterior
Datorii51,8 mil. lei54,3 mil. lei67,3 mil. lei+23,9% față de anul anterior
Creanțe49,8 mil. lei25,9 mil. lei21,7 mil. lei-16,3% față de anul anterior
Angajați999+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=980%0%n=192
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)20,8%45,6%n=9721,1%49,2%n=191
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,3%53%n=9778,9%50,8%n=191
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,3%14,7%n=9738,4%16%n=191
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=970%0%n=191
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=950%0%n=185
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,08×1,53×n=990,78×1,48×n=202
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36030,87 zile72,68 zilen=9940,19 zile66,3 zilen=192
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36071,73 zile76,88 zilen=9918,93 zile74,05 zilen=184
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați28.112.773 lei1.752.759 lein=9525.815.383 lei1.457.864 lein=178

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
253.014.960
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
67.283.448
Active imobilizate
12.144.737
Active circulante
72.726.725
Capitaluri proprii
17.616.579
Venituri totale
254.637.302
Cheltuieli totale
247.680.826
Stocuri
50.416.389
Creanțe
21.699.539
Casă și conturi la bănci
610.797
Cheltuieli în avans
28.565
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.010.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
232.338.446
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
54.302.596
Active imobilizate
26.455.682
Active circulante
42.383.590
Capitaluri proprii
14.557.982
Venituri totale
235.234.387
Cheltuieli totale
229.845.223
Stocuri
12.214.088
Creanțe
25.937.376
Casă și conturi la bănci
4.232.126
Cheltuieli în avans
21.306
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.010.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
427.669.365
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
51.778.448
Active imobilizate
14.106.055
Active circulante
79.678.041
Capitaluri proprii
42.029.408
Venituri totale
431.232.151
Cheltuieli totale
420.397.381
Stocuri
17.774.452
Creanțe
49.788.073
Casă și conturi la bănci
12.115.516
Cheltuieli în avans
23.760
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.560.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
410.704.191
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
50.077.732
Active imobilizate
25.571.311
Active circulante
59.712.151
Capitaluri proprii
35.234.760
Venituri totale
414.619.641
Cheltuieli totale
382.997.848
Stocuri
7.552.748
Creanțe
36.224.785
Casă și conturi la bănci
15.934.618
Cheltuieli în avans
29.030
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.560.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
247.842.101
Rezultat net
0
Angajați
10
Datorii
44.384.840
Active imobilizate
10.955.279
Active circulante
59.412.575
Capitaluri proprii
26.008.692
Venituri totale
250.803.143
Cheltuieli totale
224.853.765
Stocuri
30.174.389
Creanțe
21.771.637
Casă și conturi la bănci
7.466.549
Cheltuieli în avans
25.678
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.110.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
112.117.410
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
18.113.075
Active imobilizate
6.516.450
Active circulante
18.302.668
Capitaluri proprii
6.721.963
Venituri totale
112.972.943
Cheltuieli totale
108.988.795
Stocuri
8.434.893
Creanțe
9.312.323
Casă și conturi la bănci
555.452
Cheltuieli în avans
15.920
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.110.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 34713/212/20252025-11-10 · Judecătoria CONSTANTA · Petent

plângere contravenţională DGAF 0037732 · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2026-04-27 · 08:30

Admite in parte cererea

Admite în parte plângerea contravenţională formulată de ***, în contradictoriu cu ***. Anulează în parte procesul verbal de contravenţie seria DGAF nr. 0037732/28.10.2025 în sensul că înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale în cuantum de 20.000 lei cu sancţiunea avertismentului. Obligă intimata la plata către petentă a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel se va depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 27.04.2026.

Document: _Hotarare 5618/2026 · 2026-04-27

2026-04-14 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 27.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.04.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-04-14

2026-04-02 · 14:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.04.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-04-02

Căi de atac declarate: Apel · 2026-10-06

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24550060
Număr de înregistrare
J2008003516133
Înmatriculare
2 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J2008003516133
Formă juridică
SRL
Sediu social
JUPITER 19 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str JUPITER 19 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2008
Înregistrare fiscală
19 martie 2025
Telefon
0040241610815 · Firme cu același număr
Fax
0040241610816

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ESTROTI AHARON
administrator
ESTROTI BENI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EUROPE METAL TRADE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2008
Înregistrare fiscală
3 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J2008003516133
Cod CAEN
4682
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Telefon
0040241610815 · Firme cu același număr
Fax
0040241610816 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. JUPITER, NR.19, ET.2, AP.ETAJ 2
Strada sediului
Str. Jupiter
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Jupiter
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 octombrie 2008
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Constanța
Criteriu de selecție publicat
Criteriu valoric agregat

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

8 înregistrări · valoare publicată 14.090.643 lei · 7 septembrie 2020–24 iunie 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS24 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA IMM ROMANIA PLUS24 iunie 2024 · SA.113044/2024 · 470.375 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 4.500.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 693.177 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1916 noiembrie 2020 · SA.57572/2020 · 2.800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 4672
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1916 noiembrie 2020 · SA.57572/2020 · 176.740 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4672
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-197 septembrie 2020 · SA.57572/2020 · 50.350 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4672
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-197 septembrie 2020 · SA.57572/2020 · 900.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4672

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 4682
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI