Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/EUROPEAN COMMERCE STRATEGY S.R.L.

EUROPEAN COMMERCE STRATEGY S.R.L.

CUI 45318382 · SRL· Municipiul Târgu Jiu· Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

EUROPEAN COMMERCE STRATEGY S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Jiu și raportează activitatea comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-73,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 65,7 K lei, față de 246,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât4,7%

Marja netă calculată este 4,7% în 2024, față de 8,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+0,9%

Datoriile raportate sunt 68,3 K lei în 2024, față de 67,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202465,7 K lei-73,4% față de anul anterior2022: 25.2712023: 246.5512024: 65.686
Rezultat net 20243,1 K lei-85,4% față de anul anterior2021: 02022: -7.4722023: 20.9452024: 3.065
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202416,7 K lei+22,4% față de anul anterior2021: 2002022: -7.2722023: 13.6732024: 16.738
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K247 K—20212022: 25,3 K lei25,3 K20222023: 246,6 K lei246,6 K20232024: 65,7 K lei65,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-29,6%-10,5%8,5%Mediana sectorului (2024): 3,4% · n=1756920212022: -29,6%-29,6%20222023: 8,5%8,5%20232024: 4,7%4,7%2024

Cifra de afaceri: -73,4% față de anul anterior. Marja netă: 4,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii16,7 K lei+22,4% față de anul anterior
Datorii68,3 K lei+0,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri25,3 K lei246,6 K lei65,7 K lei-73,4% față de anul anterior
Rezultat net-7,5 K lei20,9 K lei3,1 K lei-85,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,3 K lei13,7 K lei16,7 K lei+22,4% față de anul anterior
Datorii19,9 K lei67,8 K lei68,3 K lei+0,9% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei2,7 K lei2,7 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,7%3,4%n=17.5698,5%6%n=16.866
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18,3%37,8%n=13.396153,2%50,3%n=13.148
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,24×0,93×n=23.7831,2×1,01×n=22.334
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,02 zile34,08 zilen=15.5684 zile41,7 zilen=14.930
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360313,11 zile75,57 zilen=13.87883,42 zile76,96 zilen=13.387

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.686
Rezultat net
3.065
Angajați
—
Datorii
68.347
Active imobilizate
—
Active circulante
85.085
Capitaluri proprii
16.738
Venituri totale
65.698
Cheltuieli totale
62.049
Stocuri
57.131
Creanțe
2.741
Casă și conturi la bănci
25.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.551
Rezultat net
20.945
Angajați
—
Datorii
67.763
Active imobilizate
—
Active circulante
81.436
Capitaluri proprii
13.673
Venituri totale
247.515
Cheltuieli totale
222.680
Stocuri
57.131
Creanțe
2.741
Casă și conturi la bănci
21.564
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.271
Rezultat net
-7.472
Angajați
—
Datorii
19.927
Active imobilizate
—
Active circulante
12.655
Capitaluri proprii
-7.272
Venituri totale
25.528
Cheltuieli totale
32.242
Stocuri
417
Creanțe
1.774
Casă și conturi la bănci
10.464
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-12-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45318382
Număr de înregistrare
J18/1345/2021
Înmatriculare
7 decembrie 2021
EUID
ROONRC.J18/1345/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PROGRESULUI 25 Municipiul Târgu Jiu Gorj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PROGRESULUI 25 Târgu Jiu GORJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 decembrie 2021
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025
Telefon
0765656501 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎLNICEANU MARIA-ANGELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
EUROPEAN COMMERCE STRATEGY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.2021
Înregistrare fiscală
7 decembrie 2021
Număr registrul comerțului
J18/1345/2021
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0765656501 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. PROGRESULUI, NR.25
Cod poștal fiscal
210218
Strada sediului
Str. Progresului
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Târgu Jiu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
210218
Strada domiciliului fiscal
Str. Progresului
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Jiu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
210218

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2022
TVA până la
1 noiembrie 2025
Anulare operată la
3 noiembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjMunicipiul Târgu JiuCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI